Paralelní životy

recenze

Možná v jiném životě (2015) / M4RT122
Možná v jiném životě

Kniha Možná v jiném životě je postavena na vzorci: panna nebo orel? Je možné, že existuje nekonečné množství paralelních světů, které vznikly na základě našich rozdílných rozhodnutí? Existuje osudová láska, již člověk prostě jednoho dne v životě potká a zůstane s ní, ať se před tím rozhodoval jakkoli? Nebo svůj osud máme ve svých rukou a podoba našeho života závisí na rozhodnutích, která činíme?
Devětadvacetiletá Hannah žije svobodně a nezávisle, stěhuje se z místa na místo a zatím neví, co od života chce. Hlavně už nechce mít poměr se ženatým Michaelem, a tak se přestěhuje z New Yorku do svého rodného Los Angeles. Zde má zázemí u své nejlepší kamarádky Gabby. Ta ji vezme na osudovou party, kde Hannah potká svou dávnou lásku, Ethana. Po půlnoci ji čeká důležité životní rozhodnutí: Odejde domů s Gabby, nebo zůstane na party s Ethanem?
Od tohoto okamžiku čteme dva různé osudy hlavní hrdinky a sledujeme, jaký vliv mělo rozhodnutí, zůstat či nezůstat, i na její blízké. Jedna Hannah zůstává s Ethanem, je těhotná s Michaelem, má psa, získává novou práci a kupuje si usedlé auto. Druhá Hannah má ošklivou autonehodu, přichází o dítě, v nemocnici se sbližuje s nočním ošetřovatelem Henrym, učí se znovu chodit a samostaně žít, kupuje si červené holčičí auto. Na konci příběhu mají ale obě Hannah dceru a na další osudové party první potkává Henryho a druhá se opět setkává s Ethanem. Je tedy jen na čtenáři, jestli z příběhu vyvodí, zda obě Hannah budou nakonec se svou osudovou láskou a který z mužů jí vlastně je.
Hannah také miluje skořicové rolky a opěvování téhle pochoutky je takovým refrénem celého příběhu. Skořicová rolka je i určitým důležitým faktorem v ovlivnění osudu hlavní hrdinky. Já skořicovou rolku nikdy neměla, ale po přečtení téhle knihy jsem jimi úplně přesycená. Vy na ni ale třeba dostanete chuť a vygooglujete si na ně recept. Schválně si zkuste spočítat, kolikrát je tohle slovní spojení v příběhu použito.
Možná v jiném životě je zábavné a oddychové čtení, které umí překvapit, a přiměje vás zamyslet se nad tím, zda je život pouhou náhodou, nebo zda je jeho konečná podoba daná a jen se k ní dojde různými cestami.

lenkaknel
13.11.2015

Kniha vypadá zajímavě, asi se po ní podívám... Díky za recenzi! :-)