Los - angelesští hříšníci

recenze

Neřest v L.A. 1781 - 1909 (2017) / M4RT122 (136 views)
Los - angelesští hříšníci
Neřest v L.A. je takovým průvodcem v oblasti prostituce v letech 1781-1909. Seznámíte se zde s nejvýznamnějšími bossy a typickými postavičkami los-angeleského podsvětí. Kniha je obohacena dobovými fotografiemi, články z novin, reklamami nebo ukázkami dokumentů věnujícím se danému tématu. Vžijete se tak dokonale do dobové atmosféry tohoto města ztracených andělů.
Seznámíme se zde s osudy proslulých bordel-mamá a pasáků, kteří své zaměstnání brali jako poslání a měli své vlastní recepty a strategie, jak být ve svém oboru nejlepší. Bojovat s konkurencí, získat si co nejvíce zaměstnanců a udržet si co největší množství stálých spokojených zákazníků. Nevěstince navštěvovali i významní představitelé města. Po nocích se zde tvořila politika.
S nejstarším povoláním na světě se naši hrdinové seznámili už jako malé děti a museli se se svým místem v životě nějak srovnat, své znalosti a zkušenosti využít ve svůj prospěch. Jaké postavení měli v tehdejší době homosexuálové? A jako hodnotu měly čínské nebo černošské prostitutky?
Významnou oblastí problematiky v oboru prodejné lásky byly drogy. Aby nevěstky udržely v duševní pohodě při výkonu mnohdy těžkého povolání, povzbuzovaly se nejčastěji morfinem nebo opiem. A dalším negativem, které se v prostituci řešilo, byly pohlavní nemoci. Riziko nákazy bylo vysoké, i když si pasáci často zakládali na pravidelných lékařských prohlídkách svého personálu. Nezřídka kdy se stávalo, že nemoc končila smrtí.
Liz Goldwynová nápaditě popsala dobu založení Los Angeles a zmapovala dalších 130 let , které ukázala na osudech významných místních postav pohybujících se ve světě červených luceren.

Komentáře (0)

kniha Neřest v L.A. 1781 - 1909 recenze