Paříž ve spodním prádle

recenze

Svůdná Paříž (2017) / M4RT122 (306 views)
Paříž ve spodním prádle
Napadlo vás někdy, že by podprsenka mohla být vaší nejlepší kamarádkou a její sladění s kalhotkami, které jste si dneska zrovna vzala, vám ovlivní náladu celého dne? Kathryn Kemp-Griffinová, novinářka a podnikatelka v oblasti spodního prádla, vám dokáže, že i punčochy a podvazkové pásy mají duši.
Kathryn je Kanaďanka, které nepřijde divné nakupovat kalhotky v multipackových baleních a nosit pohodlné sportovní podprsenky určené jen pod tričko v dny, kdy se nehodlá nikde před nikým svlékat. Díky hodu mincí se však ocitá ve Francii a její procházka městem v dešti ovlivní celý zbytek jejího života. Postupně se učí od Francouzů art de vivre – umění žít. Zjišťuje, že pohodlně se lze cítit i při zvláštních příležitostech. Celý život je totiž zvláštní příležitostí a každý by měl žít hlavně pro sebe, ne pro ostatní.
Svůdná Paříž je průvodcem ve světě spodního prádla pro ženy. Má jim ukázat, že nosit něco pod oblečením nemusí být jen nutností, ale že důkladnějším výběrem kousků, které máte přímo na těle, si můžete výrazně projasnit život. Autorka vám poradí, jak si správně vybrat velikost, materiál, střih, jak o prádlo pečovat, jak ho nosit, kombinovat s ostatními kousky a získat k němu bližší vztah. Dozvíte se, že podvazky, punčochy a korzety nepatří jen do světa prodejné lásky. Mají svojí historii a vyvíjely se společně se změnami postavení ženy ve společnosti. Patří tedy i k vám. Nejsou pouze nástrojem svádění mužů za ziskem sexu. Jsou doplňkem smyslnosti vašeho nového života, který začíná právě teď. V okamžiku, kdy jste vzaly do rukou tuhle mimořádnou knihu. Přestanete být nepřitažlivou hruškou nebo jablkem, kterými vás nutí být dámské magazíny. Od teď mohou vaše křivky značit atraktivitu, harmonii, být extra nebo na ně říct vau či oh-la la.
V knize najdete i střih a návod, jak si ušít svoje vlastní handmade kalhotky. Můžete si založit prádlový skicák – jakýsi deníček pro rozšiřování poznatků, které jste získala z tohoto průvodce. A abyste se stala pravou odbornicí v dané oblasti, čeká vás na konci slovník termínů souvisejících se spodním prádlem.
Pokud jste se v průběhu čtení ještě nestala módním fanatikem a nezadlužila se koupěmi podprsenek dražších než je váš telefon, po přečtení této knihy se při nejmenším více zamyslíte při nakupování spodního prádla. Nadchnete se pro krajky, mašličky a výšivky – detaily, které dodají doplňkům osobitý charakter. Nebudete mít špatné svědomí, když do něj zainvestujete trochu větší částku, než jste byla doposud zvyklá, a proberete svoji zásuvku s kalhotkami. Nechcete přece, aby vám ty seprané a zašedlé bavlněné bombarďáky kazily život.
Začněte žít kapku francouzštěji!

Komentáře (0)

kniha Svůdná Paříž recenze