Nabíječ

recenze

Nabíječ (2014) / BookHoarder
Nabíječ

Když už narazím na knihu, kterou zkrátka nedokážu odložit, je to většinou drama nebo thriller. Od Nabíječe jsem si slibovala leccos, ale že díky tomuto zábavnému dílku budu svítit ještě ve tři ráno, jsem opravdu nečekala. Podobně jako ve svém předešlém románu Kdopak je ta Zrzka?, kombinuje Alice Clayton v Nabíječi humor, erotiku a sympatické postavy. Tou hlavní je Caroline Reynolds, která se právě nastěhovala do svého vysněného bytu v San Franciscu. Má skvěle rozjetou kariéru designérky interiérů, dobré přátele a milovaného kocoura jménem Clive. Chybí jí jen Óčko, což v tomto případě není televizní program, ale Carolinina přezdívka pro orgasmus.

Naopak Simonu Parkerovi, jejímu novému sousedovi, orgasmus nechybí ani trochu. A pokud Caroline uši neklamou, tak ani ten zástup žen, který se u něj doma střídá, nemá důvod ke stížnostem. Zdi jejich ložnic sousedí, a tak musí Caroline noc co noc naslouchat Parkerovým divokým nočním aktivitám, které jí nedají spát ještě dlouho poté, co se na druhé straně vyčerpaná dvojice konečně uloží k spánku. Kromě zvědavosti v Caroline začne narůstat i zlost. Po několika dalších probdělých nocích jí dojde trpělivost a vezme Simonovi dveře útokem. Když se oba sousedi setkají tváří v tvář, je jasné, kam se asi děj bude dále ubírat…

Trochu předvídatelnosti však Nabíječi neubírá na kvalitě. Vztah ústřední dvojice se vyvíjí úplně přirozeně a pro mě osobně bylo jejich sbližování asi nejmilejší částí příběhu. Energická, chytrá a vtipná Caroline je skvělá hlavní hrdinka a její myšlenkové pochody budou jistě povědomé mnoha příslušnicím něžnějšího pohlaví. Simon má více vrstev, než by se ze začátku mohlo zdát, a ze sexuálně možná až příliš aktivního souseda se vyklube inteligentní a milý kluk od vedle.

Jak dokázala už v Kdopak je ta Zrzka?, Alice Clayton má mimořádný talent popsat sex nevulgárně a přitom realisticky. Zkrátka tak, že vás bude bavit. Tahounem děje jsou peprné dialogy hlavních hrdinů, které jsou milé a doopravdy vtipné – a pokud nejste typ, co se u knížky směje nahlas, budete se určitě minimálně uculovat.

Nelpíte-li na ryze intelektuální literatuře, odplatí se vám Nabíječ nenáročným počtením s překvapivě poutavým dějem, u kterého si odpočinete i trochu potrápíte bránici.