Zrzka se odhaluje

recenze

Zrzka se odhaluje (2014) 5 z 5 / BookHoarder
Zrzka se odhaluje

Vztah na dálku dá zabrat, obzvlášť snažíte-li se ho udržet s o devět let mladší vycházející hollywoodskou hvězdou, po které se může utlouct polovina planety. Přidejte k tomu nepřátelsky naladěný bulvár a nalomenou sebedůvěru a musí vám být jasné, že se Grace ocitla v nelehké situaci.

Zrzka se odhaluje pokračuje přesně tam, kde první díl série (Kdopak je ta Zrzka?) skončil. Grace Sheridanová právě přijíždí do New Yorku za svým snem – hlavní rolí v muzikálu. Je to příležitost, na jakou čekala dlouhá léta, ale jak to tak bývá, sotva se začne jedna část vašeho života ubírat správným směrem, ta druhá jde do kopru.

Gracin přítel Jack Hamilton zůstal na druhém pobřeží, a přestože to mezi nimi stále jiskří – nebo spíš právě proto – se jejich vztah začíná komplikovat. O peprné dialogy a pubertální pošťuchování ústředního páru ochuzeni nebudete, ale připravte se na to, že druhá Zrzka je přece jen o něco dramatičtější.

Jack je pořád ten samý, předčasně vyspělý Briťák. Vtipný až na půdu, úžasně nekomplikovaný, samozřejmě sexy, ale hlavně zamilovaný do Sheridanové. Doma v LA se potýká se slávou, o kterou se nikoho neprosil, s nedostatkem soukromí a přeplněným diářem. Fanynky na něj stojí frontu, ale Jack má oči jen pro Grace. Nebo minimálně uši – vzdálenost si totiž žádá nouzová opatření, a tak přichází na řadu sex po telefonu.

Že má Alice Clayton talent pro popisování žhavých scén dokázala už dávno. Sex má i v druhé Zrzce grády, i když nutno říci, že výkony obou aktérů jsou místy téměř nadlidské (anebo jsem propásla nějakou důležitou životní lekci).

Ani Grace se příliš nezměnila, ale s Jackem po boku (nebo minimálně na telefonu) ji stále více trápí její věk a už se ve své kůži necítí tak jistě, jak jsme na to byli z jedničky zvyklí. Má pocit, že by si Jack zasloužil někoho „sobě rovného“, navíc skutečnost, že jí teď šéfa dělá její bývalý přítel, ji mírně řečeno rozptyluje.

Kdybych chtěla hledat mouchy, řekla bych, že těch odkazů na americkou popkulturní scénu je (opět) trochu moc a některé narážky tím pro nás Neameričany ztrácí smysl. Opakující se popisy toho, jak se Grace v New Yorku zabydluje a co všechno si koupila, navíc místy degradují jinak skvělý příběh na Gracin newyorský deníček. Ale já se zkrátka nedokážu zlobit.

Zrzka je zkrátka ideální pro chvíle, kdy se potřebujete zasmát a znovu načerpat víru v pohádkové konce. Protože přesně to Zrzka je – zatraceně zábavná pohádka pro dospělé. A kdo říká, že jen reálné příběhy stojí za to číst?