Medúzácí útočí

recenze

Spát v moři hvězd. Kniha II. (2021) 5 z 5 / Vendea
Spát v moři hvězd. Kniha II.

Xenobioložka Kira Navarezová se stále snaží zlepšit své soužití s mimozemským organismem, který pojmenovala Měkké ostří. Po neúspěšné misi, která mohla zachránit celý vesmír, se Kira vydává se svými přáteli vstříc nové výzvě, která je jejich jedinou poslední záchranou před medúzáky a strašlivými nočními múrami. Je vesmír doopravdy odsouzen k záhubě?

Příběh pokračuje přesně tam, kde skončil na konci Knihy I. (kvůli tloušťce byl příběh rozdělen do dvou svazků). Už od samého začátku jsou ale hlavní hrdinové opět vrženi do akce a boje o holý život. Celá většina knihy je tak nabombená řadou akčních scén, z kterých si sednete na zadek. Kromě toho se autor zaměřil i na další prozkoumávání medúzáků, jejich společenské hierarchie a dalších drobností, které dále ucelují čtenářovy znalosti o světě. Na řadu také přichází mezihvězdná politika a vyjednávání mezi rasami. A nezklamu ani milovníky romantiky - dočkáte se, i když ne v takové formě, jakou byste asi čekali.

Postavy jsou jedním z pilířů, na kterých celý příběh stojí. Naše hlavní hrdinka Kira Navarezová je neustále stavěna do nezáviděníhodných rolí, což jen podporuje vývoj jejího charakteru (a že budete koukat!). Její život je nenávratně spojen s Měkkým ostřím, které v průběhu druhé knihy doslova expanduje. Spojení člověka a mimozemského organismu je něco, co se dost objevuje ve filmech, ale v knize jsem se s tím ještě nesetkala, tudíž jsem byla jen a jen nadšená.

Svůj prostor dostávají i Kiřini přátelé z vesmírné lodi Šnek, a to včetně jejího lodního mozku. Paolini však nezapomněl ani na ostatní rasy. Čtenáři se tak seznámí i se zástupci medúzáků a dalších. Čekají na vás komplexní a uvěřitelné postavy, které nejsou dokonalé a v krizových situacích mohou udělat chybu.

I přes vysoká očekávání to byla jízda a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Po drtivé porážce z jedničky jsem byla zvědavá na to, co hrdinové udělají. A překvapili mě. V dobrém, samozřejmě.

Kromě čtivosti totiž autor nabízí i skvěle vymyšlený vesmírný svět plný cizích forem života, technologií a kvalitně napsaných postav, které vám jistě přirostou k srdci stejně jako mně. Na Christopherovy knihy nedám nikdy dopustit a těším se, s čím dalším přijde v budoucnu. A konec? Mindblow, ale vlastně to k celé knize sedí, takže palec nahoru.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Albatrosmedia.cz.

Celá recenze na:
vendeadreams.blogspot.cz


Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Strhující závěr epické vesmírné ságy od autora bestsellerové série Odkaz Dračích jezdců. Xenobioložka Kira Navárezová na průzkumné misi objevila mimozemský organismus a celý život se jí obrátil vzhůru nohama. Měkké ostří – jak ... více


Komentáře (0)

Přidat komentář