Las Vegas je šílené město, na které se nezapomíná.

recenze

Rocková hvězda (2016) / TerezaMondeková
Las Vegas je šílené město, na které se nezapomíná.
To nemůže být pravda, to není možný! Je to jenom sen, nebo nějaký špatný vtip! To si Evelyn myslí, když zjistí, že je vdaná za rockovou hvězdu Davida Ferrise!

Evelyn je obyčejná dívka. Studuje architekturu na vysoké škole, bydlí se svou kamarádkou, má brigádu v kavárně a všechno si pečlivě plánuje. Evelyn nechce zklamat svoje rodiče, takže se snaží nedělat problémy, ale když má svoje jednadvacáté narozeniny, tak jdou plány stranou. Rozhodne se, že je oslaví v Las Vegas. Kamarádi, pití, zábava a sex. Ale svatba se známou rockovou hvězdou v plánu nebyla!

Evelyn se probudí na podlaze v koupelně. Má strašnou kocovinu, vůbec nic si nepamatuje a na prstě má pětikarátový prstýnek. Pak se tam objeví. Evelyn je ta tvář povědomá, ale až po chvíli si uvědomí, že je to David Ferris. Kytarista známé rockové skupiny. David se tváří jako by nic. Vypadá šťastně, že se s Evelyn oženil. Teda až do chvíle, než mu Evelyn řekne, že si vůbec nic nepamatuje. To Davida zklame, naštve a cítí se provinile.

Evelyn by to nejradši chtěla udržet v tajnosti, ale to není možný, protože se z ní přes noc stane manželka Davida Ferrise. Na každém kroku jí pronásledují paparazzi a David na ni pošle svoje právníky. Už to nemůže být horší... Teda dokud se s Davidem neocitne v jeho domě.

Skrývají se společně před paparazzi, ale před sebou se skrýt nemůžou. O to je to horší. Musejí spolu trávit čas a Evelyn se snaží z Davida vymáčknout, co se tu noc všechno stalo, co mu řekla. Evelyn neví, co má dělat. Na jednu stranu má chuť od Davida utéct, ale na druhou má chuť z něj strhat oblečení a dotýkat té nádherné hrudi.

Domluví se, že budou přáteli, ale později té touze a chtíči, který mezi nimi je skoro hmatatelný, nedokáží ani jeden odolat. Domluví se, že jejich manželství dají ještě jednu šanci, jestli jim to bude klapat, zůstanou spolu, jestli jim to klapat nebude, bude rozvod. Zatím jim to klape, ale nebude to trvat dlouho, protože se na scéně objeví osoba z Davidovo minulosti, která mu asi není úplně lhostejná.

Ukázka:
Bože, to bylo tak nádherné. Ani jsem si neuvědomovala, jak moc mi takový dotek chyběl. Opřela jsem si hlavu o jeho hruď a on mi cosi zašeptal do ucha. Bylo to příliš tiché na to, abych rozuměla slovům. Jemné strniště mě škrábalo na tváři. Rukama mě objal kolem hrudi, pak se posunuly výš, na mé zvednuté paže. Mozolnaté prsty lehce pohladily citlivou kůži. Jeho tělo bylo pevné a silné, ale držel mě jen zlehka, jakoby zdrženlivě. Ještě nenastal čas se znovu zamilovat. Srdce jsem měla příliš bolavé a mysl ostražitou. Ale nedokázala jsem se od něj odtrhnout. V jeho náručí mi bylo hezky.
„Evelyn,“ zašeptal a jeho rty se mně otřely o ucho.
Dech se mi zastavil a prudce jsem otevřela oči. Obrátila jsem se a zadívala se do Davidovy tváře. Dlouhé vlasy byly pryč. Na temeni si je nechal trochu delší, ale po stranách je měl sestříhané nakrátko. Trochu mi připomínal účes Elvise Presleyho. Bradu a čelisti mu pokrývalo krátké tmavé strniště.
„Ty… jsi tady,“ zakoktala jsem se. Měla jsem pocit, jako by mi natekl jazyk, v ústech mi vyschlo. Panebože, je to opravdu on. Tady v Portlandu. Živý, z masa a kostí.
„Ano.“ Modré oči mu plály. Víc neřekl. Hudba dál hrála, lidé kolem nás se stále pohybovali. Jen pro mě se svět přestal otáčet.
„Proč?“
„Ev?“ Amanda mi položila ruku na paži, až jsem se lekla a uskočila. Kouzlo okamžiku bylo pryč. Vrhla na Davida letmý pohled a pak se znechuceně ušklíbla. „Co ten tady sakra dělá?“
„To je v pořádku,“ zamumlala jsem.
Dívala se střídavě na Davida a na mě. Zdálo se, že ji moje slova nepřesvědčila. No, měla pravdu.
„Amando, prosím.“ Stiskla jsem jí prsty a přikývla. Po chvíli se obrátila zpět k Jo, která zírala na Davida s otevřenou pusou. Jako by ještě nikdy neviděla žádnou slavnou osobnost. I když jeho nový vzhled ho docela dobře maskoval. Tedy pokud jste nevěděli, koho v něm máte hledat.
Prodírala jsem se mezi tanečníky, potřebovala jsem odsud vypadnout. Věděla jsem, že půjde za mnou. Samozřejmě, že ano. Nebyla to náhoda, že se tam tak najednou objevil. I když jsem neměla ponětí, jak mě sakra našel. Musím se dostat ven na vzduch, aby mi mozek zase začal fungovat. Proběhla jsem chodbou kolem toalet. Před sebou jsem uviděla velké tmavé dveře. To bylo přesně to, co jsem potřebovala. Vyběhla jsem do zadní uličky do chladného nočního vzduchu. Vysoko nad hlavou mi zářilo několik hvězd, jinak byla v uličce tma. Vzduch ještě voněl po odpoledním letním deštíku. Bylo to hrozné a špinavé a odporné místo. Ideální prostředí.
Ale možná jsem to viděla příliš dramaticky.
Dveře se za Davidem zabouchly. Díval se na mě, s rukama v bok. Otevřel ústa, aby mi něco řekl, ale nevyšla z něj ani hláska.
„Proč jsi tady, Davide?“ vyštěkla jsem.
„Musíme si promluvit.“
„Ne, nemáme o čem.“
Promnul si bradu. „Prosím. Je tu něco, co ti musím říct.“
„Na to už je pozdě.“

Evelyn... dívka, která má všechno do detailu naplánované, poslouchá rodiče, protože je nechce zklamat. Na jednu stranu se mi líbilo, že Evelyn nebyla další kráska, s velkýma prsama, úžasnou postavou, bohatá, naprosto dokonalá. Moc mi k srdci nepřirostla, ale jinak byla... hodná, laskavá, i když se občas jevila jako taková naivní holčina. Ale na konci se ukázalo, že si hlavní hrdinka umí taky zakřičet.

David... typická rocková hvězda. Slavný, bohatý, sexy, děvkař... ale uvnitř byl bolavý, což před ostatními skrýval. Byla jsem z něho i zmatená... občas se choval naštvaně, odměřeně, ale někdy zase starostlivě a laskavě.

Kniha mě zaujala tou hlavní myšlenkou. Taky mě to zaujalo tím prostředím, ve kterém se kniha nachází. Rocková kapela, hudba, sexy chlapíci. Příběh se mi rozhodně líbil. Dost jsem se u toho zasmála a to hlavně, když tam byl Mal. Ale nechybí ani momenty překvapení, romantika, zvrat... A dost mě překvapilo, že hlavního hrdinu naštvalo, když se Evelyn chtěla rozvést. On s ní chtěl zůstat, ale ona s ním ne. Čekala bych to spíš naopak. Další příjemná změna. Ale jinak musím říct, že mi kniha přišla krátká, urychlená. Byla bych radši kdyby byla delší a vztah hlavních hrdinů by byl lépe popsaný.

kniha Rocková hvězda recenze