Jarmarečník-Vlastimil Vondruška

recenze

Jarmarečník (2020) 5 z 5 / knihovnička007
Jarmarečník

Poslední den v roce patřil kronice Heřmanů. Jen tři hodiny před odbíjením půlnoci jsem se rozloučila s Jarmarečníkem, ale v srdci mi zůstane dlouho. Obě předchozí knihy ze série pana Vondrušky se mi moc líbily, ale tato mi téměř vzala dech a já jsem ráda, že jsem s ní ukončila rok 2020.
Kniha má přes 400 stran, přes vánoční období jsem na ni bohužel neměla tolik času, kolik bych chtěla.
Pan Vondruška si vzpomněl na všechny lidi z předchozích dvou knih a jsem ráda, že má hlava děravá si vzpomněla, co hrdiny potkalo v předchozích knihách.
Řeší se zde každodenní rozmanité životy rozvětvené rodiny Heřmanů. Nenudila jsem se a navíc jsem si zjišťovala další informace o zámcích a dalších věcech. Občas se mi trošku pletla jména Pavlína a Vilemína, ale jinak opět velmi úžasné čtení.
Smekám klobouk před panem Vondruškou, jak zvládá navazovat v ději napříč tolika postavami i velkým časovým obdobím.
Pro mne velké plus, že jsme v krajině, ve které se děj odehrává, byli několikrát na dovolené. Ať se jedná o Hřensko, Jetřichovice, Liberec, , Grabštejn, Ještěd, Děčín a další místa.
Nemohu jinak než všemi deseti doporučit k přečtení :)