“If you accept that there

recenze

To není můj problém (2022) 5 z 5 / mujkniznisvet
To není můj problém

Nedělám to sice často, ale občas si trochu od fantasy musím odpočinout, tak trochu zabrousím i do jiného žánru.. jako třeba v tomto případě to contemporary.
A mám tak trochu pocit, že tahle kniha byla napsaná pro mě.
Moc jsem toho o ní nevěděla, četla jsem pouze krátkou anotaci, která mě ale už takhle dokázala zaujmout.
Aideen má svých problémů víc než dost. Nezvládá školu, její matka opět stojí nad propastí jménem alkoholismus, nemají peníze a navíc hrozí, že se opět na krátkou chvíli vrátí i její otec, který vždy když opět zmizí, tak zaviní, že se Aideenina matka znovu rozpadne na tisíc kousků, které nejde moc snadno poskládat zpět dohromady.
Tím, že pomůže Meabh se zranit, nenápadně začíná svoje malé podnikání s Kavim - pomoc s problémy za laskavost.
A tak Aideen uniká svým vlastním problémům.. prostě radši řeší problémy ostatních a pomáhá jim.

V téhle knize je romantika v podstatě vedlejší a vztah se mezi postavami vyvine přirozeně, což se mi moc líbilo.
A líbilo se mi to i proto, že díky tomu byla možnost jít trochu do hloubky u Aideeniných problémů.
Všechno to bylo popsané fakt uvěřitelně.
U některých jejích problémů vám to můžu potvrdit i z vlastní zkušenosti. A za to patří autorce obrovské díky - nesnažila se nic přikrášlit, prostě ukázala skutečnost.

S radostí vám můžu říct, že jsem knihu ohodnotila jako 5/5. Sarkastická hlavní hrdinka, která pohřbívá vlastní problémy + uvěřitelná romantická linka + trojice Aideen, Meabh a Kavi + ukázka toho, že vlastně každý nějaké ty problémy má =