Jsme nevyhnutelní, aneb Navždycky #4

recenze

Jsme nevyhnutelní (2023) 4 z 5 / mujkniznisvet
Jsme nevyhnutelní

V tomhle díle sledujeme příběh Harper a Travise.
Ty už si můžete pamatovat i z předchozích knížek.

Ti dva spolu kdysi randili, ale dopadlo to špatně.

Jak to s nimi ale může dopadnout teď, o pár let později... když je už po krátké chvíli jasné, že jsou nevyhnutelní?

Harper mi byla hodně blízká. Občas mi až připadalo, že čtu sama o sobě, což bylo upřímně vtipný a děsivý zároveň. I když se tváří, že to tak není, vlastně je Harper celkem cíťa a nenávidí, když jakkoliv někomu ublíží.

Travis se už snažil najít svoje štěstí s takovým množstvím holek, že usoudil, že radši bude princezna, co si počká na svého zachránce. Nebo tak něco.

Co mají ti dva společný? Marvel, pinball, minulost a teď už taky kapelu.

Začnou se znovu sbližovat. A oba se snaží tvářit, jako že k sobě necítí nic jiného než přátelství.
Konec konců, vztahy v kapele jsou zakázané, protože už předtím se kvůli tomu skoro rozpadla.

Dokážou udržet svoje emoce na uzdě nebo jim časem podlehnou?

Abych byla upřímná, prvních pár kapitol už jsem měla těch popkulturních narážek plné zuby, v některých momentech mi tam připadaly celkem natlačené na sílu. Pak jich ale značně ubylo a vlastně jsem se u některých i zasmála.

Pravidlo "Žádné vztahy v kapele." mě taky celkem štvalo. Prostě proč? Pak už mi to ale taky začalo trochu dávat smysl a nakonci jsem se upřímně uchechtla tomu, jak ostatní kluci z kapely na události kolem toho pravidla reagovali.

Moje nejoblíbenější postava z knížky? Rozhodně Izzy. Fakt miluju a maluju. Nejvíc badass holka a tanečnice na vozíku. A taky nejskvělejší kamarádka pod sluncem.

Poslední dobou jsem kupodivu vyhledávala víc contemporary než fantasy a Jsme nevyhnutelní mi fakt úplně přišlo do chuti.

Skvěle jsem si u ní odpočinula, uculovala jsem se jak blbeček.. přesně to, co jsem chtěla a potřebovala.

Díky za knížky jako je tahle.

4/5 hvězdiček.

Za knihu k recenzi děkuji Humbook blogerům v rámci spolupráce.