Funebrák-obyčejný člověk z masa a kostí

recenze

Upřímnou soustrast (2019) 4 z 5 / knihamouder
Upřímnou soustrast

Kniha Upřímnou soustrast je přeplněna příhodami z francouzského pohřebního ústavu.

Komunikace s lidmi je mnohdy dosti obtížná sama o sobě. A co teprve, když pracujete v pohřební službě. Lidé mezi sebou mají různé vztahy, pro své milované si přejí nejpodivnější poslední přání a někteří nechtějí utratit ani haléř za poslední rozloučení s nenáviděným příbuzným.

O tom všem a ještě více vypráví tato prazvláštní kniha. Určitě stojí za přečtení. Doposud jsem nečetla nic podobného. A ač to možná vyzní hloupě, četba tohoto díla mi nepřinesla jen smutek a slzy, ale také pobavení a smích.

Čtenář získá prostřednictvím knihy informace o samotné práci hrobníka.

"Funebrák vypadal zděšeně. Právě si uvědomil, že má v mobilu více fotek hřbitovů, než fotek vlastních dětí."

Tak, jak k životu patří smrt, patří do společnosti lidí i funebrák. Málo lidí to však respektuje a tak není divu, že dochází k trapným incidentům…

Kniha obsahuje nespočet zajímavých historek a skutečných událostí či citátů „černých havranů“.

"Do pohřebního ústavu přišel chlápek a štrádoval si to rovnou ke mně.
-Promiňte, pane, nevíte, kde je nejbližší vinotéka nebo prodejna kořalek?-
-Omlouvám se, to vážně netuším-, odpověděl jsem překvapeně.
-Sakra! A přitom mi žena tvrdí, že funebráci vždycky vědí, kde se dá koupit chlast!-"

Čtení bylo zajímavé, poučné, inspirativní, smutné, ale i zábavné. Knihu mohu doporučit.