Fantasy s dobrým potenciálem

recenze

Z krve a popela (2021) 4 z 5 / _ctenar_adam_
Z krve a popela

Něco málo k ději
Poppy je vyvolená. Byla vybrána samotnými bohy, aby zachránila celé království, jenže ona neví, jestli něco takového chce. Když se však dostane do Rudé perly (do takového klubu :D), aby zažila nějakou zábavu, potká se tam s Hawkem, který ji začne přemlouvat o pro ni zakázaných věcech. Poppy však nesmí, ale touha je silnější...

Co se mi nelíbilo
Ze začátku byla knížka strašně zdlouhavá, trvalo to skoro 300 stran, což by asi být takhle nemělo. Sice chápu, že nás autorka chtěla uvést do děje, představit nám svět a postavy, ale myslím si, že to zbytečně tak moc natahovala. Dokonce jsem do 300. strany předvídal skoro každou zápletku. Takže překvapení nikde :D Zdá se mi, že jsem svět až tak dobře nepochopil. Vím to nejdůležitější, ale nějaké podrobnosti jsem někdy nezaznamenal, protože moje myšlenky nebyly zcela na místě.

Co se mi líbilo
Od té 300. strany příběh začal gradovat. Napínavý děj střídal napětí a překvapivé zvraty. Posledních 250 stran jsem opravdu zhltnul za 2 dny, takže jde vidět, že knížka byla fakt čtivá. A poslední věc, kterou bych chtěl vypíchnout jsou postavy. Poppy byla opravdu odvážná hrdinka, ale i vycvičená do boje a nějaké společenské základy pro ni nebyly cizí. Chemie mezi ní a Hawkem byla tak uvěřitelná! Každý vtípek, slovní pošťouchnutí i přestřelku jsem hltal. Další vedlejší postavy byly taky super! Tawny byla taková hodňoučká duše

Celkové zhodnocení
Autorka si položila pěkný základ a má potenciál na dobré pokračování. Začátek slabý, konec boží. Celkově lepší nadprůměr. 3.5/5