Vespertina - Knížka, co vás pohltí

recenze

Temná kněžka (2022) 4 z 5 / _ctenar_adam_
Temná kněžka

Knihu jsem dostal v rámci #spoluprace s @humbook v rámci #humbookblogeri. MOC ZA TO DĚKUJI! ️

DĚJ
Artemisia chce být Šedou sestrou. Když jejich klášter přepadne vojsko mrtvých vojáků, rozhodne se povolat starý přízrak, který by ji v bitvě pomohl. Ona se s přízrakem snaží udržet pouto. To ale pořád roste a magie stoupá. Zvládne ho udržet?

HODNOCENÍ
Knížka se mi opravdu hodně líbila! Byla napsána fakt dobře a hezky se mi to četlo. Postava Artemisie mi byla strašně sympatická. Taková tvrdohlavá hrdinka, která si nenechá nic líbit a do všeho jde po hlavě. Přízrak byl taky skvělej! Jeho sarkastické poznámky mě extrémně bavily a pokaždé, co se v příběhu objevily, jsem je hltal. Jinak příběhově to za mě bylo fakt super! Autorka si s námi tak trochu hraje a nechává nás v napětí. Její předchozí knihu jsem nečetl, ale po této zkušenosti se do ní určitě pustím! Jediné co bych vytkl je to, že jsem se docela ztrácel v místech a klášterech, takže bych ocenil třeba mapu, nebo nějaký přehled.

SHRNUTÍ
Takže vám tuhle knížku můžu fakt doporučit! Kdo má rád fantasy s duchy, tak si to přečtěte! nebudete litovat