Dvůr, který ukradne vaše srdce

recenze

Dvůr křídel a zmaru (2018) / MilenneWaver
Dvůr, který ukradne vaše srdce
Třetí díl úchvatné fantasy série, na který se těšila neuvěřitelná spousta lidí, konečně vyšel. Pro mě to bylo neuvěřitelně dlouhé čekání, protože po onom napínavém ukončení druhého dílu, čekat na třetí byla naprostá muka. Ale stálo za to si počkat.
Protože tenhle díl je naprostá pecka!

Feyre se stala vězněm vlastní noční můry. Vrátila se na Jarní dvůr, spolu s Tamlinem a Lucienem, i když nepřišla dobrovolně. Ale má svůj úkol, který zde musí splnit. Zničit Hybern. A to půjde pouze jen, když si bude hrát na poslušnou ženu jarního vladaře, kterého z hloubi srdce nenávidí a stane se špehem.

Zatímco se druhý díl soustředil především na romantickou zápletku mezi Feyre a Rhysandem, zde se už od začátku pouštíme do akce, která nekončí dříve než poslední stranou.
Autorka krásně promísila bojovou zápletku s tou romantickou, na což se mohou těšit především fanoušci Rhysanda.

Postavy nejsou zklamáním. Přibude pár nových, které si zamilujete, ale stejně tak vyjde najevo i pravda o těch starých. Těšte se, protože některá z tajemství, které určité charaktery skrývají, jsou skutečně šťavnatá. A co se týče hlavní hrdinky, je poznat, že se od té naivní a slabé smrtelnice úplně změnila. Stala se z ní silná a neohrožená žena, která udělá cokoliv, aby uspěla.
Více se dozvíme i o rodině Feyre - přesněji jejích sestrách, které se konečně v knize objeví více.

Je velmi těžké říct, co bylo na knize nejlepší. Romantická zápletka je neuvěřitelně sladká, užíváte si jí a prakticky prosíte, aby určité scény nikdy nekončily. Tvoří dokonalý kontrast oproti temné době, která v knize probíhá.

Fantasy zápletka se zde o něco více zkomplikuje. Na Feyre čeká boj, mnoho odhalení a bitev, kde bude muset něco obětovat. I když se zde vyřešilo mnoho tajemství, líbí se mi, že si autorka nechala pár i do příštího dílu. Což vede i jednomu problému, který se mi na knize nelíbil.

Konec, byť byl neobyčejně emotivní, silný a napínavý, skončil otevřeně. A to pro mě bylo drobné zklamání. Jediné štěstí, že čtvrtý díl vychází ve světě brzy a na jeho překlad snad nebudeme čekat dlouho.

Pochválit musím i autorčin osobitý a neuvěřitelně čtivý způsob psaní. I když má na svém kontě už pár knih, po technické formě musím přiznat, že se mi tato kniha líbí od ní nejvíce. Zvraty má perfektně načasované, nejsou zde žádné zdlouhavé pasáže ani přebytečné scény, které knihu prodlužují.

Za sebe Dvůr křídel a zmaru doporučuji celým svým srdcem. Fanoušky nezklame, budete ji milovat. Pokud chcete dát sérii šanci, určitě za to stojí. Doporučuji.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Databázi knih a Albatros media!

Komentáře (0)

kniha Dvůr křídel a zmaru recenze