Problém tří těles přehled

Problém tří těles
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346208/bmid_problem-tri-teles-07o-346208.jpg 4 1858 1858

Vzpomínka na Zemi série

< 1. díl >

První díl trilogie s rozmachem Duny a stejnou dávkou akce jako Den nezávislosti. V Říši středu zuří Velká kulturní revoluce a Číňané, kteří nechtějí zůstat pozadu za Sověty a Američany, se v rámci tajného vojenského projektu pokoušejí navázat kontakt s mimozemskými civilizacemi. Třicet let poté začnou na Zemi umírat významní vědci a vznikají sekty, které vybízejí k návratu k přírodě. Objeví se nová počítačová hra pro virtuální realitu, zvláštní, čarovná a znepokojivá, která jako by ani nepocházela z tohoto světa. A pomalu se začíná vyjevovat pravda o tajném projektu z éry Kulturní revoluce.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Host

三体 (The three-body problem) , 2008

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Problém tří těles. Přihlašte se a napište ho.

zpevSusannah
předevčírem 5 z 5

Seriál super a kniha? Mno, kniha je prostě kniha, nemám pravdu? :)
Když jsem dokoukala první sérii hodně zajímavě udělaného seriálu, NUTNĚ jsem potřebovala vědět, jak to bude všechno dál!
A tak jsem hned sáhla po knihách (mimochodem nebýt seriálu tak ani nevím, že existují, což by byla velká chyba, jak teď už vím).
Problém tří těles je neskutečně napsané sci-fi - čtenáře čapne okamžitě a to ani nemusí být milovník tohoto žánru. Odborné pasáže vysvětlené tak, že nepůsobí jako rušivý element, ale naopak tomu všemu dávají to pravé grády. A věř tě mi, určitě tomu porozumí každý :).
Kniha je skvělá a už jsem děsně napnutá a zvědavá, co přinese další díl.
Možná menší chybkou bylo, že jsem nejdříve viděla seriál, protože jsem se neubránila neustálému srovnávají a hledání toho, co si autoři dovymýšleli, aby byl pro diváky Netlixu co nejvíce atraktivní...

petbrab
14.06.2024 4 z 5

Prvně jsem viděl seriál. Ten se mi líbil, tak jsem se pustil do knihy. Ta je samozřejmě, jak to tak bývá, mnohem mnohem lepší. Více postav, lepší děj. Skvěle propracované dialogy, různé a nečekané zvraty v chování postav, pohled na věc i ze strany Trisolaranů. Kniha se velmi dobře čte, na čínská jména si člověk přivykne rychle. Pokud bere knihu poctivě, tak si člověk i zagooglí pro nějaký ten pojem z fyziky. Oživí si i paměť na různé vědce. A zamyslí se i nad budoucností země a chování lidstva. Zajímalo by mě, jak ji berou Číňané, neboť hrozící zlo má původ v jejich neslavné Kulturní revoluci. Vzhůru na druhý díl.

SedllY
10.06.2024 3 z 5

Asi nejrozporuplnější kniha, kterou jsem zatím přečetl. Jsou tu fakt skvělé části, kde jsem skoro nedýchal, četl a četl, ale.. Pak přijdou kapitoly, které jsou extrémně utahané, nudné, přeplněné technickými údaji. Konec byl super, nalákal na další knihu, ale já si dám radši chvíli pauzu. Snad jednou.. :)

všechny komentáře

Související novinky (8)

Žebříček nejprodávanějších knih (14. týden)

12.04.2024

Žebříček nejprodávanějších knih (13. týden)

03.04.2024

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Ocenění knihy (1)

2017 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Nejlepší SF)

Kniha Problém tří těles v seznamech

v Přečtených2 558x
ve Čtenářské výzvě372x