Spiknutí oběšenců přehled

Spiknutí oběšenců
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538068/bmid_spiknuti-obesencu-663b71169d89b.jpg 4 280 280

Kolem hradu Ostrý se šíří tiché zlo. V okolí přibývá vražd a ze šibenice zmizela těla trestanců. Kolem hradu Ostrý se šíří tiché zlo. Ze šibenice zmizela těla trestanců a je zavražděn rychtář. Oldřich z Chlumu se pouští do vyšetřování v utajení. Poblíž Benešova nad Ploučnicí v severních Čechách budují Vartemberkové pro panovníka hrad Ostrý. Od počátku stavbu provázejí potíže a proto Marek z Vartemberka požádá o pomoc svého švagra, královského prokurátora Oldřicha z Chlumu. Jenže dříve, než se může svých povinností ujmout, je v Benešově v noci zavražděn rychtář. Jeho žena přičítá vraždu čtveřici sourozenců, kteří byli obviněni z lupičství a večer předtím oběšeni v Děčíně. Jejich těla však záhadně zmizela. Krajem se šíří strach a se zástupci královského úřadu nechce nikdo ani promluvit. Proti Oldřichovi z Chlumu se postaví i vlivní příbuzní Hynka Berky z Dubé, kteří ovládají statky v okolí. Když začnou přibývat další mrtví, zvláště na samotném Ostrém, Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci se pustí do pátrání v utajení.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spiknutí oběšenců. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
20.05.2024 5 z 5

Dobře jsem si počet líbilo se mi to

dalia1769
23.01.2024 3 z 5

Poměrně překombinovaný a tudíž ne moc věrohodný děj, i když se kniha četla dobře a hlavně scény s Oldřichem z Chlumu předstírajícím, že je obyčejný voják, byly zábavné.

E.l.i.a
26.11.2023 3 z 5

Tak tohle mi přišlo překombinovaný.

10 nejprodávanějších eknih (únor)

23.03.2021

Kniha Spiknutí oběšenců v seznamech