Nesnesitelná lehkost bytí přehled

Nesnesitelná lehkost bytí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406450/bmid_nesnesitelna-lehkost-byti-qcq-406450.jpeg 4 3355 3355

Filozoficky výrazně zabarvený román je příběhem českého emigranta, který po roce 1968 odešel ze země a později se zcela impulzivně v době normalizace vrátil a autor v něm detailně zkoumá vztah člověka k realitě a jeho schopnosti vytvářet mýty. První, exilové vydání. Obálku s použitím obrazu Josefa Istlera navrhla Barbora Munzarová. Grafická úprava Věra Držmíšková.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nesnesitelná lehkost bytí. Přihlašte se a napište ho.

mazlak
16.05.2024 3 z 5

Tato kniha mne nějak nenadchla. Knihu bych popsal jako příběh páru za dob totality. To je ten střed a pak jsou různé děje a pohledy na něj navazující.

jiri2737
15.05.2024 odpad!

Možná mnou budou intelektuálové pohrdat, ale od první věty jsem byl překvapen užvaněností autora, předstíráním inteligence a volného plynutí rádoby "hlubokomyslných" myšlenek odnikud nikam. Po 5 stránkách jsem to vzdal a s Kunderou se už asi nepotkáme.

viweb
05.05.2024 1 z 5

Co jsem komu udělala? Kdy a proč? Za co mě někdo touhle knihou tak potrestal? 284 stran blábolů a zmatečních myšlenek! Splnila jsem jedno téma čtenářské výzvy a to je jediné pozitivum této knihy. Jsem zklamaná a naštvaná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Štěstí je touha po opakování.

„Připoutat lásku k sexu byl nejbizardnější nápad stvořitele.“

„Lidé většinou utíkají svému trápení do budoucnosti. Představují si na dráze času, za kterou jejich dnešní trápení přestane existovat.“

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (2)

2007 - Státní cena za literaturu
1984 - Los Angeles Times Book Prize (Fiction)

Kniha Nesnesitelná lehkost bytí v seznamech

v Právě čtených73x
v Přečtených5 265x