Otrávený pohár, Smrt mučednice přehled

Otrávený pohár, Smrt mučednice https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215442/mid_letopisy-kralovske-komory-vi-215442.jpg 4 294 294

Dva příběhy písaře královské komory Jiřího Adama z Dobronína se odehrávají v polovině 16. století. V příběhu Otrávený pohár pozve královského písaře dávný přítel rakovnický hejtman na svatbu na hrad Krakovec. Jenže dříve, než vypukne svatební veselí, kdosi otráví ženicha. A záhy dojde k další vraždě

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Otrávený pohár, Smrt mučednice. Přihlašte se a napište ho.

čef
předevčírem 5 z 5

V otráveném poháru jde nepřekvapivě o záhadu, kdo pohár otrávil, proč a hlavně jak. Ve smrti mučednice jsou také velké záhady, tentokráte Jiřímu Adamovi z Dobronína pomáhá Rozárka a bakalář Petr. Obě povídky jsou dobře vypointované a vše se děje na základě logiky, i když orientovat se v tom množství jmen není vůbec jednouché. Opět však velmi pěkná kniha známého dějepisce.

hana4834
13.03.2024 4 z 5

Opět dobrá oddychovka

sloncekhk
07.12.2023 5 z 5

Další příběhy Jiřího Adama z Dobronína opět nezklamaly, jen je tam asi chronologická chybička, v jednom z předešlých příběhů měla Rozárka s Petrem už dítě a tady najednou nic, tak nevím jestli mi něco neuniklo

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Otrávený pohár, Smrt mučednice v seznamech

v Právě čtených3x