Interakce Gótů a římského impéria ve 3.–5. století n.l. přehled

Interakce Gótů a římského impéria ve 3.–5. století n.l.
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168249/bmid_interakce-gotu-a-rimskeho-imperia-v-sCc-168249.jpg 5 8 8

Publikace se zabývá historií kmenového svazu Gótů od jeho nejasných počátků na přelomu letopočtu až po usazení části Gótů v římské Galii v roce 418. Autor sleduje kontakty a vztahy Gótů (jako společenství i jako jednotlivců) s římskou říší, zvláště s jejími mocenskými autoritami, a v tomto rámci se zabývá otázkami christianizace Gótů (a Germánů obecně), barbarizací římské armády a celé společnosti, změnami v mocenské struktuře římské říše a dalšími problémy. Výklad je stavěn na studiu dobových pramenů a moderní vědecké literatury a kromě rozboru historických procesů a souvislostí je v něm věnována pozornost také jednotlivcům a jejich příběhům.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Interakce Gótů a římského impéria ve 3.–5. století n.l.. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (1)

ondra2
26.08.2016 4 z 5

Velmi hutný popis vzájemných vztahů mezi Góty, u nichž autor řeší i jejich původ a rozdělení na jednotlivé kmeny, a Římskou říší až do jejího zániku. Zabývá se i tím, do jaké míry bylo usazování Gótů a jejich vliv na římskou společnost a prorůstání do ní příčinou krize Římské říše a vzájemným ovlivňováním obou. Kniha je mnohem zajímavější než podobná týkající Franků od Jarmily Bednaříkové (Frankové a Evropa), kde však vztahy k říši nejsou rozebírány v takovém rozsahu.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Interakce Gótů a římského impéria ve 3.–5. století n.l. v seznamech

v Přečtených5x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit2x

Štítky knihy

doba stěhování národů barbaři Vizigóti Germáni pozdní antika

Autorovy další knížky

2008  93%Interakce Gótů a římského impéria ve 3.–5. století n.l.
2021  88%Konstantin: Cesta k moci