Černá lilie přehled

Černá lilie
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533285/bmid_cerna-lilie-65e19ef0c012c.jpg 4 183 183

Oldřich z Chlumu řeší vraždy na hradě Valdek. Oldřich z Chlumu se svými pomocníky řeší vraždy na hradě Valdek. Podezřelých je mnoho, protože na hradě se právě koná rodinná slavnost. Jaké tajemství skrývá vzácná tapiserie? Oblíbený autor historických knih i detektivek z českého středověku opět přivádí na scénu Oldřicha z Chlumu s jeho pomocníky panošem Otou a velitelem Divišem. Tentokrát řeší případ smrti paní Sibyly, sestřenice urozeného a vlivného Oldřicha Zajíce na jeho hradě Valdeku. Než zjistí, zda Sibylina smrt byla vraždou, nebo nešťastnou náhodou, dojde k další vraždě. Podezřelých je mnoho, protože na hradě se právě koná rodinná slavnost. Otázek, které si Oldřich z Chlumu klade, je řada, proč se mu ale zdá, že klíčem k řešení je tapiserie, na níž je zobrazena zahrada s nádhernými květy, mezi nimiž vynikají lilie, z nichž jen jedna je černá?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černá lilie. Přihlašte se a napište ho.

13werka
předevčírem 3 z 5

Další případ Oldřicha z Chlumu je podle mého taková Vondruškovská klasika posledních let. Oldřich je autorita, jeho pomocník panoš Ota stále záletník, který pátrá hlavně v ložnicích sličných sklepnic, a velitel hradní posádky na Bezdězu, který je doprovází, je snaživý, ale zbrklý. Stejně jako některé předchozí knihy trpí i tento příběh některými neduhy – příliš mnoho postav (a jmen), ve kterých není jednoduché se zorientovat, trochu zašmodrchanou zápletkou a rychlým, ne zcela dobře vyjasněným rozuzlením na samém konci knihy. Ale i když mám výhrady, tak pokud se mi další Vondruškova kniha dostane do ruky, stejně po ní zase sáhnu, protože jak už jsem psala, mám pro Oldřicha z Chlumu prostě slabost.

SumýšIrena
27.05.2024 1 z 5

Tato kniha je zase tak slabá... Poslední tři z této série mě neuvěřitelně zklamaly. Pan Vondruška začal strašně tlačit na pilu. Přidává víc a víc stránek, které děj neposouvají, a logika v jednání postav se začíná vytrácet. Škoda

Luigi1
21.05.2024 5 z 5

Tato oddechovka mě docela zaujala

10 nejprodávanějších knih (35. týden)

06.09.2023

10 nejprodávanějších knih (34. týden)

31.08.2023

10 nejprodávanějších knih (33. týden)

23.08.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Černá lilie v seznamech

v Právě čtených3x