Rowling, Nesbø, Paolini aneb podzim podle AM

novinky

/ LukBook
Rowling, Nesbø, Paolini aneb podzim podle AM

Společnost Albatros Media uspořádala v polovině září každoroční merendu, na které představila své nejzajímavější knihy pro letošní podzim. Jeden z největších českých nakladatelských domů toho chystá opravdu hodně, proto se do toho rovnou pusťme.

Rozhodně musíme zmínit dva velice zajímavé tituly, kterými nakladatelství Kniha Zlín a Fragment započali velice bohatý knižní podzim.
Prvním je další případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové Smrtící bílá, který má na svědomí autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová. Samozřejmě pod svým pseudonymem Robert Galbrait, pod kterým vyšla už čtvrtá kniha. Tentokrát se můžete těšit na opravdu dlouhý příběh, počet stran se totiž zastavil na více než sedmi stovkách. Vedle vyšetřovací linie je zde velice silná i vztahová část, která z románu tvoří daleko více než obyčejnou detektivku.

Před několika dny rovněž vyšla očekávaná novinka Christophera Paoliniho, autora legendárního dračího jezdce Eragona. Poutník, čarodějnice a červ pokračují přibližně v místech, kde předešlé díly skončily. Samozřejmě se můžete těšit i na dračici Safiru. Sympatický autor vás opět zavede do fantastického světa, který nebudete chtít opustit.

Protože chystaných titulů je opravdu hodně, představíme vám pouze některé z nich. Do konce září by ještě měl vyjít průvodce pražským bezdomovectvím Homeless Guide. Kniha s velice silnými příběhy se věnuje lidem bez domova, jejichž životní osudy jsou často opravdu nečekané. Najdete v ní i návod, jak přežít na ulici a obstarat si potravu. Nechybí ani bezdomovecký slovník.

Říjen začne jeden z nejoblíbenějších autorů severské knihy Jo Nesbø. Dvanáctý případ Harryho Hola s názvem Nůž bude opravdu dramatický a hlavní hrdina si v něm projde osobním peklem. Můžete se těšit na zcela zásadní zvrat celé série, který se odehraje hned na začátku knihy.

Pokračovat budeme titulem o silných ženách, které se v poslední době stávají v Čechách čím dál oblíbenější. Kapky na kameni přinášejí 50 neobyčejných příběhů žen, jenž si zaslouží vaši pozornost. Najdete mezi nimi i Věru Čáslavskou, Mariku Gombitovou, Martu Kubišovou nebo Soňu Červenou. Na knize pracovalo 9 autorek a 26 ilustrátorek a výsledek bude vypadat opravdu úžasně.

A na konci října vyjde v knižní podobě životní příběh zpěváka a rapera Raega, který musel od mládí překonat nejednu těžkou překážku. Už svým názvem Věř, běž a dokážeš tato kniha napovídá, že se bude jednat o značně motivační dílo člověka, který musel vstát ze samotného dna. Tento muzikant vystoupí i na nadcházejícím HumbookFestu.

Na začátku listopadu bude Magdaléna Platzová ve své knize Máme holý ruce vzpomínat na zážitky ze Sametové revoluce, u jejíhož 30. výročí vychází Deník studentky z roku 1989. Takový je totiž podtitul samotného vyprávění. Má za cíl přiblížit mladým čtenářům tehdejší atmosféru a prožitky jejich vrstevníků z dané doby.

Historií se zabývá i román Jany Poncarové Eugenie. Věnuje se skutečnému osudu Eugenie Egertové Janečkové, která se starala o chod plzeňského hotelu Continental. Autorka výborně zachycuje atmosféru doby, ve které se příběh odehrává. Od druhé světové války až po následné osvobození a budoucí naděje. Už její předchozí kniha Podbrdské ženy si získala kladné ohlasy a věřím, že nejinak tomu bude i v tomto případě.

V listopadu rovněž vyjde i volné pokračování velice úspěšné knihy o holokaustu Tatér z Osvětimi. Cilčina cesta se věnuje jedné z vedlejších postav prvního příběhu Heather Morrisové a nabízí další velice silný příběh jedné šestnáctileté dívky, která se stala loutkou nacistických tyranů.

Jak sami vidíte, knižní nabídka letošního podzimu je opravdu široká. A to jsme vám představili jen zlomek z produkce jedné společnosti (Albatros Media). Určitě se tedy nemusíte bát, že byste za chladných podzimních večerů neměli co číst.


Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědke... více


Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Poutník a prokleté dítě. Kouzla a magie. A samozřejmě draci... Vítejte zpátky ve světě Alagaësie. Už je to rok, co Eragon opustil Alagaësii, aby vyhledal vhodný domov k založení nové generace Dračích jezdců. Teď se potýká s nekone... více


Nůž Nůž Jo Nesbø

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že z... víceHomeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Antonín Havlík

Jsou ve městech celého světa i naší republiky – lidé bez domova. Říkáme jim bezdomovci, houmlesáci nebo tuláci a často je přehlížíme. Někdy se možná zamyslíme – jak se to tak stane, že se z běžného občana stane bezdomovec? No různ... více


Kapky na kameni Kapky na kameni Gabriela Futová

50 neobyčejných příběhů neobyčejných žen - Příběhy padesáti žen a dívek z Čech a Slovenska, které posouvaly hranice. Nenápadné ale vytrvalé rebelky bojovaly za práva žen, snažily se uplatnit v umění, sportu nebo ve vědě. Některé z... více


Věř, běž a dokážeš Věř, běž a dokážeš Ladislav Raego Pham

Příběh známého hitmakera o tom, jak se porval s osudem Měl jsem 130kg. Spolužáci na mě plivali. Nikdo nevěřil, že budu zpívat. Neposlouchal jsem je. Věřil jsem. A dokázal to! Tohle není příběh kluka, který shodil 60 kilo a stal s... více


Máme holý ruce Máme holý ruce Magdaléna Platzová

Československá socialistická republika, rok 1989. Magdaléně je čerstvých 17 let, chodí do 4.B na pražském gymnáziu, touží po lásce, ale ještě víc po tom žít ve svobodné zemi. Bojí se policejních obušků, ale přesto chodí demonstrov... více

Přejít na komentáře (3)