Zuzzzka84 Zuzzzka84 komentáře u knih

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Naprosto úžasná knížka, tak lidská, se vším tím dobrým i zlým. Charaktery postav propracovány do nejmenších detailů, osudy barvitě a živě popsány. Rozhodně stojí za přečtení.

12.11.2016 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

je mi líto, ale kniha šla úplně mimo mě. Vím, že to byl úmysl, nedat tam žádnou sympatickou postavu, ale já při četbě potřebuji aspoň někoho, komu můžu fandit. Tam byli všichni tak na pěst do oka. Asi nechci ztratit víru v lidstvo.

08.11.2016 2 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

nevím nevím, nebýt tato kniha napsána za tak nešťastných okolností, nejspíš by úplně zapadla. Vlastně, když porovnám části deníku se svým vlastním, kolikrát ani nepoznám rozdíl: puberťačka, které "nikdo nerozumí, nikdo nedokáže pochopit, co prožívá", nemá zrovna "vřelé vztahy" se svou matkou, prožívá první lásky a touhy. Je smutné, jak tato dívka dopadla, celkem živě si dokážu představit, jak by dospěla, založila rodinu a s úsměvem a nostalgií si zpětně četla ve svém deníku. Každopádně, dovětek v knize, aby si z toho lidé vzali ponauční, mi přijde trošku moc. Pokud tedy nemyslí to, že v podstatě všichni puberťáci jsou stejní a to ve všech dobách, za všech okolností a ať rodiče dělají, co dělají, vždycky jejich děti zůstanou "nepochopeny".

04.12.2016

Národ Národ Terry Pratchett

dočetla jsem asi před 30 vteřinami a hned musím psát dojmy. Absolutně dokonalé, vykreslené do nejmenších podrobností. Příběh jednoduchý, poutavý a jako by se třpytil :-) I mimo Zeměplochu pan Pratchett ukázal, že prostě umí.

24.01.2017 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

kniha výborná, rozhodně doporučuji. Každopádně po ní zůstává takový znepokojující pocit, čeho všeho jsou lidé schopni.

08.11.2016 5 z 5

Inkoust, kov a sklo Inkoust, kov a sklo Gwendolyn Clare

Děs a hrůza. Nuda, děj bez nápadu. Nelogická rozhodnutí "hrdinů" . Občas jako by chyběly celé kapitoly...

20.06.2019 odpad!

Poslední let Poslední let Liane Merciel

Pěkný příběh, čtivá, klidně mohla být delší. Zajímalo by mě, jak to bude dál.

01.02.2019 4 z 5

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

Bartimaeus je jedna z nejsympatičtějších literárních postav, s jakými jsem se kdy setkala. Příběh je dobrý, ale oba hlavní hrdinové pozvedli tuto sérii na top úroveň. Četla jsem už několikrát, v originále i přeložené a rozhodně se budu ještě několikrát vracet. Vřele doporučuji

24.01.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Dobře napsané, rychle se to čte. Na konci mi příjde, že už na autorku někdo tlačil, ať to dokončí co nejrychleji, tak to trošku odbyla, ale jinak doporučuji

15.11.2016 4 z 5