zuzi.d zuzi.d komentáře u knih

Ascher: Šílený hedvábník Ascher: Šílený hedvábník Konstantina Hlaváčková

Krásná kniha plná kvalitních fotografií, kterou stojí za to mít doma minimálně pro chvíle, kdy se člověk potřebuje jen tak podívat na něco pěkného.

04.04.2019 5 z 5

Nevím, jestli je to tím, že mi není -náct, že jsem měla velká očekávání a nebo že miluju knihy o Harry Potterovi. A to jsem se opravdu snažila tuto knihu právě s Harrym nesrovnávat.
První polovinu knihy mi přišel celý svět, do kterého nás autorka vzala - vlastně oba světy, ten původní i Nikdyuš - nekonzistentní. Takový, kde se pořád ptám PROČ a JAK a nenacházím odpovědi. Nutno však říct, že v knize jsou i části, které mi dovolily se trochu usadit, přestat přemýšlet a nechat se konečně jen vést dějem, který začíná být poutavý asi tak od poloviny knihy.
Obecně mám ráda první díly serií, protože nás autor vede do nového světa, který díky němu pozváváme. Vždy si užívám to zjišťování co a jak je, proč to tak je a jak to funguje a to mě vlastně dostává do celé nálady dalšího vyprávění. Ale v Nikdyuši jsem se toho vůbec nedočkala, tento svět mi tedy jakoby napůl stále zůstává uzavřen. Nevím, zda se toho dočkám v dalších dílech, ale každopádně si je přečtu, protože postavy a dějová linka se mi nakonec vlastně docela líbili.
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jestli dát čtyři nebo tři hvězdičky, ale nakonec dávám tři, protože kniha pro mě zůstává taková jakoby nedozrálá, nedohotá a díratá.

04.01.2019 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Čtivá, dobře napsaná kniha. Vsuvky z minulosti byly poutavé a i když nejsem moc příznivec zápletek ala ''minulost předurčila naši budoucnost'', tak vzhledem k tomu, že na to nevěří ani hlavní hrdina, bylo to pro mě tak akorát.

18.11.2018 4 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Kniha tak hutná jako kaše ve které stojí lžíce.

12.10.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Posledních asi třicet stran jsem četla tak pomalu, jakoby každé slovo vážilo tunu. A nakonec jsem se rozbrečela společně s Hanou.

12.10.2018 5 z 5