zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Rande s padesátkou Rande s padesátkou Jane Porter

LÁSKA KVETE V KAŽDÉM VĚKU. Název tohoto románu napovídá jeho obsah. Někdy se spřízněné duše potkají i ve zralém věku a najdou k sobě cestu. Tak tomu bylo i u Paige a Jacka, po dlouhých třiceti letech našli znovu jeden druhého.
Rande s padesátkou je nenáročný příběh s hezkým poselstvím. Osobně bych uvítala složitější, propracovanější zápletku, ale i tak se kniha četla hezky.

19.06.2024 4 z 5

Dívka s vášní pro indigo Dívka s vášní pro indigo Natasha Boyd

Tak, tak, tento román jsem si vychutnala do poslední stránky. Již dlouho mě tak kniha nepotěšila, nečetla jsem ji s takovou chutí a vášní, jako Dívku s vášní pro indigo. Autorka romancí Natasha Boyd napsala vynikající historický román ! O dívce, která svým odhodláním, vytrvalostí i statečností předčila svou dobu. Příběh čtenáře zavede do zámořské kolonie britského krále Jiřího II., na rodinnou plantáž v Jižní Karolíně. Otec pověří správou plantáží teprve šestnáctiletou dceru Elizu, která touží pěstovat indigo, jehož produkce má být klíčem k záchraně zadlužených plantáží.
Chci poděkovat mé knižní přítelkyni Hance (Mandlevest), která napsala tak krásný a lákavý komentář, že jsem si román ihned pořídila. Děkuji, Haničko, a těším se na další tipy, Dívka s vášní pro indigo mě opravdu okouzlila !

15.06.2024 5 z 5

Odvážné cesty Odvážné cesty Christiane Gohl

Tak to byl závěrečný díl poutavé, zvěrolékařské rodinné ságy, z pera známé německé autorky. Jak jsem si při čtení užívala ty chvíle příběhu, kdy je děj situován do krétské vesničky Matala... Před mnoha lety jsem zde zavítala na výlet v rámci dovolené a hned se mi vybavila krása zátoky i skály, kde naši knižní hrdinové pobývali. Čtení se mi líbilo, držela jsem palce svým oblíbeným hrdinům a zlobila se na Grit, jejíž chování se mi ani za mák nelíbilo... Celá sága je velice hezká, bylo to super čtení !

13.06.2024 5 z 5

Dívky na kopci Dívky na kopci Alison Belsham

Díky sobotnímu lenivému odpoledni jsem Dívky na kopci přečetla docela rychle. Začala jsem tedy novou sérii od pro mě nové autorky a jsem spokojená. To, co jsem od této napínavé detektivky čekala, to jsem také dostala. Nebyla to žádná bomba, ale napínavé a svěží čtení se sympatickou inspektorkou Lexi, která své nejtěžší životní období již překonala, a nyní musí s minulostí opět bojovat. Závěr byl strhující ! A já se těším na další Lexin případ !

09.06.2024 4 z 5

Touha po štěstí Touha po štěstí Barbara Hannay

Touha po štěstí je román s moc pěkným názvem, ale je to hlavně odpočinkové čtení, které zaujme, pobaví a dojme. Je to příběh z rodinného života, lehce romantický, hravý, příběh o lásce mateřské, sesterské, o starých křivdách a trápeních... Nosnou osnovou celého románu je náhradní mateřství.
Děj se odehrává v moc hezkém a atraktivním prostředí v blízkosti Korálového moře, postavy románu jsou sympatické a celkově se jedná o příjemné čtení !

07.06.2024 4 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Někdo z nás je thriller, který mě strhl ke čtení, skvěle vtáhl do děje a co oceňuji asi nejvíc je, jak je čtivě a lehce napsaný. Tuto knihu jsem si doslova vychutnávala a na chvíle s ní se moc těšila. Líbilo se mi známé české prostředí, rodina s pěti sourozenci..., ale byla jsem zděšena chováním otce a tajemstvím, které děti musely střežit. Těším se na další knihu této mladé, talentované autorky, Někdo z nás je fakt pecka !!

05.06.2024 5 z 5

Společnost lhářů: Román o moru Společnost lhářů: Román o moru Karen Maitland

Společnost lhářů je román, ke kterému jsem přistupovala s respektem, prostě jsem tušila, že se jedná o nevšední, mimořádné a náročné čtení ! Miluji historické romány a tento byl pro mne výzvou. Četla jsem ho poměrně dlouho, opravdu to není žádná jednohubka, nejenom počtem stran, ale i typem malého písma či hutností děje. Přiznávám však, že se jedná o krásný čtenářský zážitek !
Společnost lhářů je román o moru, ale opak je pravdou. Děj se odehrává v roce 1348, tedy v době, kdy v Anglii řádila černá smrt, no autorka vypráví příběh malého společenství lidí, kteří před morem sice prchají, ale trápí je i jiné problémy ! Děj se prosycen atmosférou 14. století, kdy mezi lidmi vládly pověry a kletby, a život ovlivňovalo nadpřirozeno. Některé pasáže románu mě zasáhly více, jiné se mi líbily méně, ale celkově hodnotím toto dílo plným počtem * ! Jedná se skutečně o lahůdku pro čtenáře historických románů !

03.06.2024 5 z 5

Anglická lekce Anglická lekce Natasha Boyd

Anglická lekce dle mého názoru trošku pokulhává po Francouzské lekci. Shoduji se v tom i se svou kamarádkou, která obě knihy taktéž četla. Ten náboj a jiskra je v příběhu o Andree a Evanovi slabší. Román se četl hezky, je jako stvořený pro romantické duše, nechybí lechtivé scény, je pohodový a odpočinkový. Super čtení na letní dny. Jen já jaksi čekám něco víc, tolik chození kolem horké kaše mě už začínalo nudit, ale každý čtenář má jiný vkus. I mě na čtení nalákala ta krásná, modrá obálka s horkokrevným Evanem, ale nelituji. Každá žena touží po romantice a lásce !!

29.05.2024 4 z 5

Lovec čertů Lovec čertů Juraj Červenák

Kdo je Lovec čertů ? No přece náš hrdina Bohdan Jaroš, který v tomto díle putuje sám a také sám vyšetřuje na přání samotného Stanislava Thurzu. Jako již tradičně je jedná o jedinečné čtení, které čtenáře doslova vtáhne do děje a do doby v níž se odehrává. Do Trnavy či na hrad Tematín to vůbec nemám daleko, docela ráda si tam v létě udělám výlet !

26.05.2024 5 z 5

Hra na kočku a myš Hra na kočku a myš Michele Campbell

Hra na kočku a myš je další kvalitní a inteligentní psychothiller od Michele Campbell, mé oblíbené paní autorky. Až jsem se sama divila, že jsem knihu přečetla tak rychle, čtivost je tedy zaručená. Dvě hlavní hrdinky, studentka Madison a soudkyně Kathryn rozehrají v tomto dramatu hru na kočku a myš. V pozadí všeho je nešťastné dětství obou z nich, spřízněnost s mafií, problematický bratr Danny. Kdo vlastně může komu věřit ? Ráda čtu knihy této autorky, jen tady mi až tak nesedlo právnické prostředí, jinak SUPER !

23.05.2024 4 z 5

Uvidíme se v srpnu Uvidíme se v srpnu Gabriel García Márquez

Tento krátký příběh byl pro mne vzpomínkou na mladá léta, kdy jsem objevovala literaturu a na té cestě potkala dílo velikána latinskoamerické literatury G. G. Márqueze. A bylo to nezapomenutelné setkání, neboť jeho román Láska za časů cholery považuji mezi nejlepší knihy, co jsem kdy četla. Nebo i Sto roků samoty. Již tehdy mi tyto romány vyrazily dech. To kouzlo, kdy se snoubí svět reálný se světem plným imaginace, to je jednoduše nádhera !
Uvidíme se v srpnu je poslední dílo autorovo. Psal jej v době, kdy byl starcem a paměť mu již nesloužila, ale přesto oživil moji touhu znovu číst jeho dílo, ne vše jsem od něj přečetla, přečtené přečtu znovu ! Líbil se mi příběh Anny Magdaleny, která každý rok v srpnu přijíždí na ostrov, aby uctila kyticí mečíků památku své matky, ale aby také strávila den milováním se svým milencem ! No, není to dokonalá óda na ženství a na lásku ?

22.05.2024 5 z 5

Domov s vůní květin Domov s vůní květin Debbie Macomber

Moc hezké oddechové čtení, které mě potěšilo na duši. Nenáročný příběh v jedné časové rovině a přitom tak hezký. Příběh o tom, že láska kvete v každém věku a vzájemná přitažlivost nepatří jen k mládí. Ale je to i příběh o ztrátě blízkého člověka, o způsobu se s ní vyrovnat, příběh o novém začátku, o naději i pomoci.
Hlavní hrdinka Joan má dva syny, jsme skoro stejně staré a snad i proto mi byl tento příběh tak blízký. Našla jsem v něm určitá podobenství a to mě těšilo...
Je to příběh vonící po rozkvetlé zahrádce a radost vám přinese i roztomilé štěňátko. Milé a příjemné čtení !

21.05.2024 4 z 5

Poslední dům v ulici Poslední dům v ulici Diane Chamberlain

Ani já jsem nečekala, že se mi bude tento román tolik líbit. Dokonce jsem váhala, zda se pustit do čtení, ale určitě nelituji. Diana Chamberlainová často zpracovává ve své tvorbě silná společenská témata, tentokrát to bylo volební právo pro černošské obyvatelstvo. Román obsahuje dvě dějové linky, historická část je silná, dojemná, plná předsudků a touhy po spravedlnosti. Ta ze současnosti se mi také líbila a celkové propojení ke konci bylo báječné !

20.05.2024 5 z 5

Hrob Hrob Yrsa Sigurðardóttir

Opět super vystavěný příběh, tak jak to umí islandská autorka paní Yrsa. Čtení jsem si vychutnávala hned od první stránky, bylo to mrazivé, chytré, děsivé až strašidelné. A kdo by z nás nezavítal rád na Vestmannské ostrovy ? To je skutečně nevšední, atraktivní lokalita. A právě tam zamíří parta pěti spolužáků, kteří přijedou na pohřeb spolužačky. Na stejné místo přijíždí i patoložka Idunn, vždyť ona sama se na tomto větrném ostrově narodila.
Mně se kniha líbila, těším se na další pokračování série Černý led. To zas bude !

18.05.2024 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Robert Bryndza

Již poosmé jsem se setkala se svou oblíbenou hrdinkou slovenského původu Erikou Fosterovou, která sice dosáhla padesáti let, ale to nebrání tomu, aby pracovala jako šéfinspektor londýnské policie a našla si nového přítele. Erika je tedy zpátky a vyšetřuje brutální vraždy, jejichž motiv sahá až do vrahovy minulosti. I tentokrát jsem si skvěle početla, vždyť Erika mě nemohla zklamat !

13.05.2024 5 z 5

Nakladatelka z Paříže Nakladatelka z Paříže Tabea Koenig

Nakladatelka z Paříže je doslova lahůdkou pro milovníky literatury a dob dávno minulých. Příběh zavede své čtenáře do dvacátých let minulého století a zprostředkuje mu atmosféru pařížských knihkupectví, kaváren, vydavatelů i spisovatelů. Nechybí mezi nimi jména jako Ernest Hemingway, Gertude Steinová či manželé Zelda a Francis Fitzgeraldovy. Do tohoto prostředí přichází Lizzi, která opustila manžela, aby mohla milovat literaturu... Do Paříže ji doprovází její profesor Moore a Lizzi si zde buduje nový život.
Mně se tento román moc líbil, četl se lehce a přitom byl tak nevšední, krásný i něžný. Ráda doporučím !!!

11.05.2024 5 z 5

Léčebna Léčebna Helen Fields

Léčebna je moje teprve druhá kniha od Helen Fieldsové a první setkání s forenzní psycholožkou Connie. Thriller mě nalákal ke čtení nejenom skvělou paní autorkou, ale i temnou atmosférou přísně střeženého ústavu pro ty nejhorší zločince. A v neposlední řadě i počtem rezervací v naší knihovně...
Jedná se o kvalitní, hutné a vzrušující čtení. Pravdou však u mne zůstává, že jsem se delší dobu nemohla začíst, až pak děj nabral na obrátkách a četlo se mi lépe i rychleji. Fandila jsem Connie v jejím boji o záchranu malinké Aurory.
Léčebnu je lepší číst ničím nezatížena, s čistou myslí, já ji bohužel četla po úmrtí v rodině, a i proto jsem si ji tak nevychutnala, jak jsem v jiném případě mohla !

09.05.2024 4 z 5

Toskánské dědictví Toskánské dědictví Julianne MacLean

Toskánské dědictví je příběh s jemnou romantickou linkou, prosycený aromatem toskánských vinic, vůní a chutí vína, příběh o jiných podobách lásky...Je to příběh s velmi emotivním závěrem, který může vést i k zamyšlení. Moc pěkný oddechový román, který se mi opravdu líbil. I když jsem tuto knihu četla zrovna v nelehkém životním období, myslím, že mi pomohla a uklidnila mne. Pochválím i povedou obálku ! Super !

04.05.2024 5 z 5

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Ano, ano, musím potvrdit, že Podivná Sally je famózní čtení. Je to příběh, kde je lepší začátek než konec. Tím neuvěřitelným začátkem je čtenář ihned vtáhnut do děje, který je tak čtivý, že se jen velmi těžce odkládá. Kořením příběhu je pak Peterovo vyprávění, které jsem jednoduše hltala. Na Sally hned tak nezapomenu, myslím, že mi uvízla v hlavě na delší dobu. A od Liz Nuget si musím zase něco přečíst, těším se na to !

02.05.2024 5 z 5

Domek pro dva Domek pro dva Kathryn Taylor

Když se blížil tento milý příběh ke svému závěru z mé tváře nemizel úsměv. A to vše díky uspokojivému konci, který Domek pro dva přinesl, pro tu jemnou romantiku a nenáročnost a lehkost celého příběhu. Zrovna jsem po takovém románku zatoužila. Vesnická atmosféra příjemného a krásného anglického Cornwallu, dva veterináři, kteří hledají cestu v životě i uplatnění ve své práci. A samozřejmě, že nechyběla zvířátka. Prostě troška klidu, pokoje a lásky !

26.04.2024 4 z 5