Zulejka Zulejka komentáře u knih

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Doporučuji! Četla se jedním dechem, napínavá, poutavá, skvěle zpracovaná kniha. Chvílemi jsem se i pobavila a zasmála. Obdivuji i to, že autor děj zasadil do reálných míst, která dokázal popsat, měl dobře "zmapovaný terén" (hledala jsem místa, města, silnice,... dle popisu nebo názvu i na mapách, popis okolí většinou sedí :-)) Něco jsem opravdu našla, něco ne, něco přibližně, ale bylo to zajímavé :-) Aspoň vím, jak to asi vypadá v Dánsku. Prostě to nemá chybu.

05.10.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha tohoto autora. Dnes dočteno, no spíš zhltnuto, kniha se čte sama, příběh je zajímavý, poutavý a místy i úsměvný. Jdu objednat další díl a už se na něj moc těším :-)

08.10.2020 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Jedna z mála knih, které jsem četla několikrát a určitě se k ní zase vrátím. Autorka skvěle popisuje život v Íránu, a její příběh je smutný, hořký i napínavý. Přenese Vás do každodenního života v Íránu, který je pro náš zdejší život vzdálený, nepochopitelný. S filmem se nedá srovnat, pocity popsané v knize ve filmu nevyniknou.

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Tento díl opět nezklamal. Úžasné čtení. Začínají se tu objevovat odlišnosti od seriálu, ale čtení je o to zajímavější, protože i když jste viděli seriál, nemůžete si být jistí, co se v knize stane. Další díl jsem chtěla odložit na později, ale po dočtení EPILOGU mi to nedá a budu si ho muset pořídit co nejdřív :-) Jsem zvědavá, jak se bude knižní příběh ubírat dál.

10.03.2023 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jedním dechem. V knížce se pořád něco dělo, žádné zdlouhavé pasáže, zajímavé a velmi čtivé.

12.03.2023 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Úžasně čtivá knížka. Když porovnám s trilogií Panský dům, tak tato knížka mi přišla mnohem, mnohem lepší. Děj zasazený jak do minulosti, tak do přítomnosti byl velmi zajímavý, ničím nenudil. Postupné odkrývání rodinných pavučinek mě vážně bavilo. Dávám veliký palec nahoru a doporučuji.

23.10.2020 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Ani třetí díl mě nezklamal. Pobavila jsem se, i zasmála a nechybělo ani napětí a akce. Prostě super počteníčko se vším všudy

19.03.2023 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Závěrečný díl trilogie mne chytil více než díly předchozí. Všechny tři knihy se dobře četly, taková odpočinková, příjemná četba, ale tento poslední mne svým dějem i zápletkami nutil po knize častěji sáhnout. Za mě moc pěkná knížka.

02.03.2020 4 z 5

Tilly Trotterová Tilly Trotterová Catherine Cookson

Krásný příběh, četla jsem s odstupem času znovu a opět jsem se od knížky nemohla odtrhnout.

Sladká vůně bolehlavu Sladká vůně bolehlavu Tiffany Baker

Knížka se mi moc líbila, skvěle se četla a příběh byl velice zajímavý, hluboký i dojemný. Truly to neměla v životě vůbec jednoduché, nebyla hezká zvenčí, ale kdo ji poznal blíže, zjistil, že jako člověk je krásná uvnitř. Určitě si přečtu znovu.

Svatební cesta v pěti Svatební cesta v pěti Patricia Vandenberg

Taková pohádka pro odlehčení mezi náročnějšími knížkami nebo pro doplnění čtenářské výzvy. Neurazí, nenadchne.

23.11.2022 2 z 5

Mrtvé oči Mrtvé oči Vlasta Javořická

Moje první knížka od této autorky. Koupila jsem na zkoušku a jsem ráda. Moc lehce se četla, měla jsem pocit, jako by mi někdo vyprávěl pohádku. Není to myšleno na obsah knihy,ale na styl psaní. Příběh byl hezky promyšlený a bavilo mne i to, že je zasazen do skutečných, existujících míst. Včetně ústavu.

07.10.2021 5 z 5

Křesťanská otrokyně Křesťanská otrokyně Iny Lorentz

Ani tento díl mě nezklamal. Naopak. Čtení jsem si opravdu užila a hltala stránku za stránkou. Baví mě doba, do které je příběh zasazen, cestování různými kraji a hlavně různé vztahy mezi lidmi. Navazování přátelství, láska k manželovi, dětem, ale i nenávist, pohrdání, strach, bolest, to vše je tu úžasně popsáno a obsaženo. Jednoduše mě to bavilo :-)

03.10.2020 5 z 5

Markytánka Markytánka Iny Lorentz

Přečetla jsem jedním dechem. Naprostá spokojenost. Jdu na další díl :-)

29.08.2020 5 z 5

Kadin, sultánova žena Kadin, sultánova žena Bertrice Small

Kniha mě celkem bavila, ale jen zhruba do poloviny. Pak už jsem se nějak nemohla donutit ji dočíst.

21.02.2020 2 z 5

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

Knihu jsem nedočetla, čekala jsem od ní víc, první kniha, kde autorka popisuje svůj pobyt v Íránu, jsem četla několikrát, byla poutavější. Tato je také zajímavá, ale pro mě už ne tolik.

21.02.2020 2 z 5