zoja zoja komentáře u knih

Náruč plná lásky Náruč plná lásky Linda S. Howington

Moc pěkný příběh. Nejdřív jsem chtěla strhnout jednu hvězdičku za závěrečné Sářino trápení a také za to, že když už byla tak dobrá střelkyně a bojovnice, myslela jsem, že to někdy použije, což se nestalo :(. Nakonec ale dávám plný počet, pro Lindu mám prostě slabost :).

08.05.2013 5 z 5

Zaváté stopy Zaváté stopy Nora Roberts

Pro mne byla kniha trochu zbytečně zdlouhavá a chybělo mi tam napětí, které by mě udržovalo pořád ve střehu, takže mě v podstatě nic nenutilo vracet se ke knize každou volnou chvíli. Dobrá kniha někde na dovolenou, kde si člověk před spaním přečte pár stránek.

05.05.2013 3 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Joan Johnston

Kniha je rozdělena na dvě části. V první se Eliza a Marcus seznamují. Mimo jiné chce Eliza po Marcusovi, aby ji naučil svádět muže, protože si myslí, že je zamilovaná do svého bratrance Juliana a chce si ho vzít. Než k tomu však dojde, Marcus i Julian odjíždí do války a tím končí první část. Druhá začíná asi o rok později, kdy Eliza přestává držet smutek za bratrance Juliana, který padl ve válce a tíživá finanční situace ji donutí požádat Marcuse o práci guvernantky. Ten jak je zmíněno v anotaci, ji práci nabídne pouze, pokud se za něho provdá. Jak psala bibi.r, Marcusovo zranění a celé chování mohlo být propracovanější. První část knihy se mi zdála lepší. Jinak celá série má celkem 4 díly, u nás bohužel vyšli pouze první dva :-(.

29.04.2013 3 z 5

Křišťálový pramen Křišťálový pramen Ann Maxwell

No jak už to tak bývá, Rio nakonec zůstane :-). Pěkná romantika, zvlášť ke konci. Co mi trochu vadilo bylo, že autorka občas o hrdinovi a hrdince mluvila stylem MLADÍK to a DÍVKA tamto. Klidně mohli být použity jejich jména a bylo by to jistě lepší. Jinak pěkný příběh :-)

26.04.2013 4 z 5

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

Jak už bylo psáno, trochu lehčí oddechové čtení a musím souhlasit, že konec byl trochu moc šťastný.

22.04.2013 3 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Další pěkná kniha od Lindy. Nemůžu jinak, než doporučit.

17.04.2013 4 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

Úvodní kniha trilogie (třetí díl vychází v červenci 2013, jmenuje se POHANSKÝ KÁMEN). Mě kniha spíše připomínala sérii Tří klíčů. Tři desetiletí kluci vypustí na svět 300let staré zlo, které se každých 7 let na týden vrací. Těchto 7 dní lidi vraždí, ničí, znásilňují. Po 21 letech přijíždí do městečka spisovatelka Quinn, která chce o městě a jeho záhadách napsat knihu. Všichni tři (teď již dospělí muži) Cal, Fox a Gage se sejdou, aby přicházejícímu zlu čelili spolu. Samozřejmě, že každý musí mít svou partnerku. Úvodní díl je vlastně seznámení čtenáře s tím, co se stalo v minulosti. Kromě toho tady jsme svědky romantického vztahu Cala a Quinn (která mi od začátku připadala jak uragán :-) ). Ve druhé knize budou hlavní postavy Fox a Layla a v poslední Gage a Cybil.
Mě se kniha celkem líbila, ale myslím, že má Nora i lepší. Jít na zloducha s glockem, tak to mě trochu pobavilo :-D

15.04.2013 3 z 5

Křehké souznění Křehké souznění Dorothy Garlock

Quinn přes den tvrdě pracuje jako dřevorubec, stará se o bratra, který po nehodě nemůže chodit, po nocích snaží se udržet v chodu zadluženou hospodu a ještě si nasadil do baráku šílenou hospodyni Lolu :-D, která ho chce sbalit a do toho všeho mu do života vlítne Adrianna, která utíká před Richardem, který si ji za každou cenu chce vzít za ženu. Tito dva se začínají sbližovat, což se vůbec nelíbí Lole a začne usilovat Adrianně o život. Ta se zatím snaží zaplatit Quinnovi škodu, kterou nadělala tím, že mu nabourala do náklaďáku. Pomáhá mu v hospodě hraním na klavír a jeho bratru Jessovi s učením. Do toho všeho ji najde Richard a věci pak už mají docela rychlý spád. Jen mě mrzí, že pro hnusnýho Richarda autorka nenašla vhodnější jméno. Richard se podle mě na zloducha nehodí :-).
Pěkný živý děj, ani chvíli jsem se nenudila. Divím se akorát, že po všech těch útocích to Adrianna i Quinn nakonec ve zdraví přežili :-D

12.04.2013 5 z 5

Žádné slitování Žádné slitování Cindy Gerard

Kniha je hodně čtivá, trochu mi ale vadilo časté označování zbraní. AK-47, MSP, Les Baser 1911 - A1.45...apod., názvy pod kterými si opravdu nedovedu žádnou zbraň představit. Jinak se mi kniha líbila, oba dva díly této série. Škoda, že u nás nebyli vydány všechny díly. Určitě by stáli za to.

09.04.2013 5 z 5

Kapitánova žena Kapitánova žena Annie Burrows

Tato kniha je jedno velké nedorozumění, přičemž Debora si myslí, že Robert miluje její kamarádku a proto je na ni protivný a neustále ji uráží. Naopak Robert má zmrzačené nejen tělo, ale i duši a o všech ženách si myslí jen to špatné. Nikdy by ho nenapadlo, že ho Debora může milovat pro něho samého. Štve ho, že po ní tak moc touží a ona si ho určitě vzala jen pro peníze. V takovém duchu se odehrává příběh až do poslední stránky. Moc jsem jim přála, aby si to vyříkali dřív a zbylo ještě dost místa na udobřování, no ale nakonec k tomu došlo až na poslední stránce :-)

04.04.2013 4 z 5

Čas zázraků Čas zázraků Cathy Maxwell

Podle anotace to vypadá, že už tu podobný příběh párkrát byl, nicméně tohle zpracování zchudlého Španěla a bohaté Angličanky se mi moc líbilo.

03.04.2013 5 z 5

V šachu V šachu Dick Francis (p)

Ze začátku jsem měla trochu zmatek ve jménech, kdo je kdo, zdálo se mi to trochu roztáhlé, ale jak jeli ve vlaku a věci se dali do pohybu, četlo se to velmi pěkně :-)

28.03.2013 4 z 5

Užívej noci Užívej noci Linda S. Howington

Jak už bylo řečeno, jedná se o tři povídky od Lindy. Jak už to v povídkách bývá, všechno má hodně rychlý spád, i když by některé příběhy stáli za to, aby byli lépe propracované, škoda.
V první povídce Jezero snů se jedná o Theu, které se zdají téměř živé erotické sny. Chce od nich utéct a proto odjíždí na chatu, kde se potká se svým snovým milencem. On na ni vlastně čeká, protože mu se zdají úplně stejné sny, ale na rozdíl od They ví, o co jde a co musí udělat, aby byli spolu.Tomuto příběhu bych dala 3 hvězdičky.
V Modrém měsíci jde o Lilah, která vidí aury lidí, občas má záblesky jasnovidectví a žije skoro mimo civilizaci. Jednou se ji snaží napadnout místní obyvatel, což přiměje šerifa Jacsksona, aby ji jel zachránit. Když se poprvé uvidí, okamžitě vědí, že patří k sobě. Téhle povídce bych dala 4 hvězdičky.
V zajetí sněhu mě asi oslovila nejvíc. Majitelka malého kempu se sruby Hope zůstane uvězněná sama v hlavním srubu v šílené vánici. V noci se u jejich dveří objeví cizinec Price, se kterým se okamžitě sblíží. Začíná mít ale podezření, že není ten za koho se vydává, a to sice za šerifa. Náhodou v rádiu uslyší o havarujícím mikrobusu, který převážel vězně a pár jich uprchlo. Její podezření se ještě prohloubí, když se u jejich dveří objeví další cizinec, který se vydává také za šerifa a o Pricem tvrdí, že je uprchlý zločinec. No nakonec vše dobře dopadne, povídce bych dala 5 hvězdiček :-)

26.03.2013 4 z 5

Žádní zajatci Žádní zajatci Cindy Gerard

Docela pěkná kriminálka s romantickým zpestřením a šťastným koncem. Ze začátku se mi zdálo, že je tam strašně moc jmen a nemůžu si je všechny zapamatovat, nicméně jde o sedmidílnou sérii, takže autorka chtěla pravděpodobně zahrnout všechny zúčastněné. U nás bohužel vyšli pouze dva díly.
K anotaci: Abbie o svého bratra zrovna nepečuje. Stará se o něho, ale je to dospělý 22letý chlap. A mladíkovi, který se u ní v kasinu objeví je 35, takže nejlepší věk :-).

22.03.2013 4 z 5

Pod ochranou noci Pod ochranou noci Linda S. Howington

Pravda, v knize je podrobně popsaná každá akce, kterou vykoná buď dobrá nebo špatná strana. Možná kdyby Linda vynechala trochu plánování ohledně obléhání a přidala více romantiky, bylo by to pro některé z nás úplně super. Knihu ale napsala tak, jak ji napsala a podle mě to nic nemění na její kvalitě. Čte se opravdu dobře, není lehké se od ní odtrhnout a nakonec stejně všechno dopadne tak jak má, takže je to vlastně všechno v pořádku :-). Příznivci nejen Lindy Howard určitě čtěte :-)

21.03.2013 5 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Nádherná romantika včetně nedorozumění a kriminální zápletky. Velmi těžké odložit rozečtenou knihu :-)

18.03.2013 5 z 5

Bludný kruh Bludný kruh Linda S. Howington

Myslím si, že Linda napsala mnohem lepší knihy, nicméně děj má spád, kniha se čte moc dobře. Hrdinka mi bohužel moc nesedla, stejně tak jako psaní v 1. osobě.

17.03.2013 3 z 5

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Kniha mě bohužel trochu nudila. Julia se snažila, aby kniha byla vtipná, což se jí buď nepovedlo, nebo nesdílím její smysl pro humor. Každopádně nic převratného, žádné napětí a romantika, že by u toho člověk uronil slzu taky ne.

08.03.2013 2 z 5

Strážce úsvitu Strážce úsvitu Linda S. Howington

Jak už bylo napsáno, závěr byl nějak hodně rychlý, což je škoda. Nebudu psát co mi tam chybělo, ať budoucím čtenářům neprozradím konec, ale ti co četli to určitě budou vědět :).

06.03.2013 4 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Určitě doporučuji přečíst celou sérii. Knihy na sebe navazují. Občas se mi stává, že čtu série pozpátku, ale tady jsem to naštěstí zvládla ve správném pořadí :-). Dávám 5 hvězdiček, i když první dva díly se mi líbili o chlup víc. Ale celkově jedním slovem, opravdu pěkné. Doporučuji pro romantické duše :-)

25.02.2013 5 z 5