Zdenda20 Zdenda20 komentáře u knih

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Velmi pěkně napsaný příběh a poprvé jsem zde četl i o nezdařeném výpadu Otakara II. Vyřešení případu je komplikované a pěkně logicky navazující. Jen mi příjde , že nalezený hnědý vlas jako nepřesvědčivý důkaz. Skoro chybí jen DNA dívky a následně zločince.
Přesto to mohu doporučit ostatním.

28.04.2013 3 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Tato kniha nepotřebuje žádný komentář. Je dějově zajímavá, nevím jestli ji porovnávat s druhým dílem Jednooký král,ale obě se moc líbili.

11.04.2013 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Docela mi překvapil děj knihy pro ženy, jak může být napsán. Detektivní zápletka dobrá, možná ,že popis událostí by stačil stručněji.
Stále se opakovalo dotírání na Clair i když je téměř jasné , že kryje matku.

08.04.2013 2 z 5

Uprostřed sněžení Uprostřed sněžení František Uher

Detektivka dobrá z českých poměrů, ale na mě moc podrobné popisování osob a událostí .

01.04.2013 1 z 5

Dívka na vdávání Dívka na vdávání Miloslav Švandrlík

Je to velice humorně laděný příběh o krvavých dějinách našich Přemyslovců.

31.03.2013 4 z 5

Vražda mlsného humoristy Vražda mlsného humoristy Miloslav Švandrlík

Pěkné užívání češtiny, co se týká přirovnání nebo popisu osob. Doporučuji jako knihu na pobavení. Lepší je snad jen doktor od jezera hrochů.

30.03.2013 4 z 5

Uprostřed sněžení Uprostřed sněžení František Uher

Začátek je dost obsáhlý a a celkově zbytečně popisované osoby a rozuzlení je jen shoda nešťastných událostí.

30.03.2013 1 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Tato knížka patří mezi klasickou detektivku od pana Vondrušky a mě se moc líbila tato kombinace tří případů. Doporučuji všem , kdo mají rádi detektivní příběhy z minulosti.

28.03.2013 4 z 5

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Moc pěkně napsaný. Je také poznat ,že autor je Brit.

26.03.2013 3 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četl. Teď už se těsím na květen na třetí díl Přemyslovské epopeje.

09.03.2013 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Jako detektivní příběh je to moc pěkně napsané. Zajímavě historicky zasazené. Prostě to patří do knihovny.

09.03.2013 4 z 5