Zavulonis Zavulonis komentáře u knih

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Naprosto skvělá série, není k tomu co dodat. Po dočtení každého dílu jsem se těšil na další a když jsem se k dalšímu dostal, vše ostatní šlo bokem. Těším se na nové díly. Od Juraje Červeňáka jsem přečetl už poměrně dost knih a opravdu před autorem smekám (kdybych měl co).

19.11.2021 5 z 5

Bez milosti a slitování Bez milosti a slitování František Hanzlík

Tuto knihu by si asi měl přečíst každý, kdo remcá na současné poměry (které nejsou ideální). Nicméně tato kniha je o tom, jak KSČ před válkou a hlavně po válce budovala svou moc a to se tu dělo a jak bylo obyvatelstvo perzekuováno je naprosto otřesné. Člověku až někdy nebylo dobře když četl, jak někteří skutečně trpěli a byli šikanování přes to, že se vůbec ničeho nedopustili.

05.03.2021 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Velmi dobrá série, ale s mírně klesající úrovní. do půlky druhého dílu super. Nicméně všechny díly byly čtivé a určitě doporučuji k přečtení.

22.02.2021 4 z 5

Hledání těla Hledání těla Michael Atamanov

Podle mě jedna z nejlepších lit RPG sérií (to ale říkám, pokaždé, když nějakou sérii dočtu :-)). Asi nejlépe propracované propojení herního světa a reálného. Souhlasím, že závěr mohl být klidně trochu víc podrobnější a možná by tomu opravdu ještě jeden díl slušel, ale za mě paráda.

06.01.2021 5 z 5

Za smrtí Za smrtí Michael Atamanov

Super pokračování prvního dílu.

24.06.2020 5 z 5

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Další série Lit RPG. Za mě super. Kniha velice čtivá a už se těším na další díl série.

16.06.2020 5 z 5

Družina mrtvého Družina mrtvého Pavel Korněv

Pro mě povedená série. Je to moje první série s tématikou Lit RPG, tak nevím jestli je to vykrádání jiných děl, jak tady někdo uvádí, ale alespoň mě to nevnadilo číst další knihy s tohoto žánru.

16.06.2020 5 z 5

Království mrtvých Království mrtvých Pavel Korněv

Důstojné pokračování série. Neztrácí na tempu a druhý díl je stejně čtivý jako první. Už hltám třetí díl.

04.06.2020 5 z 5

Mrtvý lotr Mrtvý lotr Pavel Korněv

Ještě jsem nečetl žádnou knihu tohoto ražení, ale jelikož jsem dříve hry hrával, tak mě to opravdu vtáhlo a nechtělo se mi knížku vůbec odkládat. Díky komentářům jsem narazil na obdobné série (Cesta Šamana nebo autory Rus, Atamanov, Mahaněnko a další), které si určitě přečtu. Už se těším na další díl.

04.06.2020 5 z 5

Kronika zániku Evropy 1984-2054 Kronika zániku Evropy 1984-2054 Vlastimil Vondruška

Kniha byla opravdu čtivá, ale klidně mohla být kratší, někdy začínala být trochu rozvleklá a v postavách jsem se ke konci taky trochu ztrácel. Úplně nechápu ty "cupující " recenze a některé mi přijdou poněkud hloupé. Typuji to na zamindrákované lidi bez jakéhokoli rozhledu a neuznávající jiný názor než svůj. Ale zaplať pánbůh, že každý ten svůj názor vyjádřit může . Mě se kniha líbila.

19.05.2020

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Skvělá "Hetešovka". U tohoto autora je záruka, že člověk nemusí moc přemýšlet, zasměje se a odpočine si. Kniha se čte velmi dobře. Náhodou je super, že hrdinka není jak ze žurnálu, sice je nesympatická, s tím souhlasím, ale vůbec mi to nevadí. Je to prostě osobitý styl autora a vždycky po jeho knihách rád sáhnu na odreagování a relax.

09.04.2020 5 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Velmi pěkná série. Ani u jedné knihy jsem se nenudil, naopak jsem se těšil, až se ke čtení zase dostanu. Před autorem smekám, série může lehce konkurovat knihám světových autorů fantasy. A už teď se těším na jeho další sérii Kapitán Stein a notár Barbarič, která je snad údajně ještě lepší. Nicméně u nás v knihovně ji bohužel nemají.

09.04.2020 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Ač jsem příznivcem Glukhovskeho a většina knih se mi líbila tuhle jsem něco za půlkou odložil a to už jsem se nějakou dobu nutil do jejího čtení. Kdyby měla kniha 200 stran, nemuselo by to být tak špatné.

04.03.2020 1 z 5

Strážcové Varadínu Strážcové Varadínu Juraj Červenák

Četl jsem na doporučení kamaráda. Kniha mě velice chytla hned od začátku a už mě nepustila. Kniha nemá žádná hluchá místa a děj parádně odsýpá. Je to velmi čtivé. Opravdu doporučuji a už se těším na další díl. No vlastně když píšu ten komentář, tak už čtu třetí :-).

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Skvělé pokračování. Naprosto jiné prostředí, ale děj má opět spád a žádná hluchá místa. Těším se na další díl.

Ďáblova pevnost Ďáblova pevnost Juraj Červenák

Super pokračování, nevadí mi ani nadpřirozeno (to tak ve fantasy knihách bývá) a nesouhlasím s tím, že by nepřátelé dělali komparzisty, jak někdo zmiňuje v recenzích, právě naopak. Děj má spád a kniha opět nemá hluchá místa. už se těším na další pokračování.

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Velmi poutavě napsaná kniha. Nemohl jsem se od ní odtrhnout a chtěl jsem vědět jak další kapitola dopadne. Ten závěr mi vůbec nevadil. Hned jsem si půjčil další knihu od M. Crichtona: Kořist. Za mě plná palba hvězdiček.

01.11.2019 5 z 5

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Četl jsem již poměrně hodně knih s tématem postapo a tahle patří skutečně k těm nejpovedenějším a může se zcela určitě srovnávat s nejlepšími. Kniha má přirozený spád a je opravdu velmi čtivá. Určitě doporučuji k přečtení všem milovníkům tohoto žánru. Určitě se podívám i na další díla pana spisovatele Duška.

18.10.2019 5 z 5

Bouda Na hororu Bouda Na hororu Marie Dimunová

Knihu jsem četl již před delší dobou. Četl jsem jí na doporučení hlavně proto, že jsem dříve bydlel nedaleko od místa, kde se děj knihy odehrává. Nicméně jsem musel uznat, že kniha je i velmi dobře literárně zpracovaná a určitě ji doporučuji ke čtení i těm, kteří nemají k místu děje vztah.

14.08.2019