yvett239 yvett239 komentáře u knih

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Maryša mě bavila. Je to jedno z mála dramat, která jsem četla, ale patří mezi nejlepší z nich. Dostala jsem se k ní díky povinné četbě a rozhodla jsem se ji přečíst díky skvělé parodické scénce od Kaisera a Lábuse, které se vždy ráda zasměji. Moravské nářečí mi přijde jako Pražačce vtipné, baví mě a výborně tam sedí. Letos jedna z nejlepších knih v povinné četbě. :)

21.05.2017 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Výborná detektivka. Začala jsem ji číst z legrace a ze zvědavosti s kamarádkami v rámci našeho projektu o geocachingu. To jsou nejlepší diskuze bavit se o tom, kam se už která dočetla a jak si myslíme, že to bude pokračovat. Téma geocachingu je ojedinělé a originální, geocaching mě baví. Mám moc ráda Beatrici a jsem zvědavá, jak se bude její osobní příběh vyvíjet dál v dalších knihách série. Chystám se od autorky číst dál, má super nápady i styl. Doporučuji, jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla. :)

Vraždy v kruhu: Muž na dně Vraždy v kruhu: Muž na dně Iva Procházková

Zatím nejlepší česká detektivka, co jsem četla. Styl psaní mě bavil, děj byl velice čtivý, pro mě super kniha. Téměř do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah, je to propracované krimi. Díky této knize mě začaly ještě více bavit detektivky. :)

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, výborný nápad. Styl psaní se mi velice líbil a děj byl zajímavý, ještě ke všemu zasazený do historie, miluji dějepis a dozvěděla jsem se z něho i něco nového. Nejraději ze všech postav jsem měla Alžbětu, Anežku jsem moc nemusela, ale na konci jsem jí to moc přála a "skamarádila" se s ní. Doporučuji, chystám se od autorky číst dál, moc mě baví. :)

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Na konci jsem brečela, jak už u mě bývá zvykem u výborné knížky, a dojímala jsem se i v průběhu děje. Velice citlivý a čtivý příběh, takový závěr jsem nečekala. Doporučuji. :)