YellowBean11 YellowBean11 komentáře u knih

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Milé vyprávění, kniha se krásně četla, i když jsem občas trochu trpěla u překladu (kam mohl mít zamířeno (namířeno!), sova sněžná (sovice sněžní!), blízko od domova (to mi zní docela kostrbatě)). Příběh jsem zvládla docela předvídat, ale jsou tam i nečekané momenty. Občas mi rozhodnutí postav trochu nedávala smysl, ale kniha jako celek rozhodně stála za přečtení. Váhala jsem i nad 4 hvězdičkami, ale ty si s dovolením nechám pro větší "pecky" :)

10.10.2019 3 z 5

Špatné básně Špatné básně Š. T. (p)

Miluju ten humor :) Tahle knížečka je zatraceně povedená!

11.08.2017 5 z 5

Sen noci darwinovské Sen noci darwinovské Josef Lhotský

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli si tato knížka ode mě zaslouží čtyři, nebo pět hvězd. Body ztratila hlavně kvůli tomu, že vypravěč hodně fandil whisky, potom i jeho společníci rozhodně nezůstali střízliví. A taky, že Darwin ze všeho vyšel jako největší hrdina. Na druhou stranu musím vzít v potaz autorovu frustraci (co si budeme povídat, mýtů o Darwinovi a jeho teorii je víc než dost), takže chápu, proč si občas trochu zapřeháněl :) . Moc se mi líbí, jak to celé pojal, ale nerada bych tu něco prozradila. A ten vtip/narážka na Newtona a jablko - byl od začátku úplně jasnej, ale nebylo by vám líto, kdyby nás o něj vypravěč ochudil? :) Takže jo, já mu tu pátou * dám!

16.03.2017 5 z 5

Temné terárium Temné terárium Daniel Handler

Tohle jsem měla číst před 10 lety a zbožňovala bych to :) teď se mi "jen" líbí.

09.03.2017 4 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Taková jednohubka na hoďku ve vlaku :) líbila se mi

08.03.2017 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Mark Watney je frajer. A taky klikař, vtipálek a (když se to vezme kolem a kolem) ... Matematický biolog! Přečetla jsem záznam 6 SOLU a nemohla jsem přestat. Tahle knížka mě opravdu dostala a fakt se těším, až si jí přečtu znova (a pak ještě jednou)
btw, opravdu si myslíte, že by na Mars poslali člověka, jehož znalosti chemie odpovídají znalostem (pod)průměrného gympláka? :D proberte se, na Mars lítají (ehm, budou lítat) nejlepší z nejlepších z nejlepších.

Čtenářská výzva 2015 #kniha která je(byla) poslední na vašem "chystám se číst" seznamu

30.03.2015 5 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Ach jo.
Nejdřív jsem viděla film.
Stydím se. Ale né zas tak moc - díky němu jsem zjistila, že se komiksy asi po(čítají) jako knížky. Samozřejmě jsem viděla hromadu filmů podle marvelovských komiksů (několikrát) - ale kladných hrdinů je, myslím, tak akorát - už to chtělo něco přesně jako Watchmen.
* postavy (neuvěřitelně promakaný (Ozymandias. na konci Rorschacha se Sůvou luxusně utřel)
* příběh (viděla jsem film. stejně. to. bylo. boží.)
* komiks v komiksu (tomu řikám nápad!)
* grafika
* krvavej smajlík
sečteno podtrženo - 5* :D

Čtenářská výzva 2015 #grafický román

30.03.2015 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Je to zvláštní - čtvrtá kniha série, ale já ji přečetla jako první knihu tohoto autora. Půjčila mi ji spolužačka (potom, co jsem jí řekla něco na způsob "Ukaž co to čteš", přečetla první 2 stránky a málem jí Písečného muže nevrátila (nakonec souhlasila, že mi ho po dočtení půjčí)).
Líbila se mi - překvapení? Doposud jsem detektivkám moc nefandila, ale tuším, že to rozhodně nebyla má poslední kniha Larse Keplera :)

Čtenářská výzva 2015 #kniha od autora, kterého jste ještě nečetli

30.03.2015

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Zajímalo by mě, jestli je opravdu nevinný (neřekla bych, ale nepřísluší mi právo ho soudit...) Každopádně ty 4* si myslím zaslouží -za vytrvalost při všech možných útěcích, za odvahu - ve vězení i za to že tu knihu vydal - a i když své maličkosti (lehce) nadržuje, je to podle mě dobře a čtivě napsané.

Čtenářská výzva 2015 #kniha, která má více než 500 stran

22.03.2015 4 z 5