yelcin yelcin komentáře u knih

Trnava na starých pohľadniciach Trnava na starých pohľadniciach Milan Kazimír

Kniha je velmi dobre topograficky zostavena s vynikajucimi komentarmi k danym historickym objektom.
V mnohych ohladoch bola pre mna poucna aj napriek tomu , ze som rodeny Trnavcan a denne sa pohybujem po historickom centre mesta o niektorych architektonickych zaujimavostiach som ani netusil.
/napr. socha mytnika na Stefanikovej ulici na budove terajsej CSOB./ Skoda , ze mnohe architektonicke skvosti neprezili normalizacnu dobu.

19.10.2015 5 z 5

Trnava a okolie na starých pohľadniciach Trnava a okolie na starých pohľadniciach Daniel Kollár

Dakujem autorom za prijemne prenesenie v case do dob davno minulych .
Nadherna prechadzka historickou Trnavou a okolia.

19.10.2015 5 z 5

Záhada futbalovej horúčky Záhada futbalovej horúčky Marco Sonnleitner

Moje hodnotenie je len z nostalgie a aj keď futbal je u mňa športom číslo 1, konšpirácie v tomto príbehu sú pritiahnuté za vlasy.M.Sonnleitner by už nemal napísať žiadny príbeh troch pátračov aj jeho ,,Zahada čierneho škorpióna ,, bola dosť infaltilná.

23.05.2015 3 z 5

Záhada zlovestného strašiaka Záhada zlovestného strašiaka Mary Virginia Carey

Traja pátrači to je klasika,stále je tam Jupiter,Peter a Bob , ale už to nie je to čo bývalo.Príbehy ,ktoré písal Robert Aarthur jr. bývali zaujímavejšie a napínavejšie a ostatní spisovatelia sa ho snažia len napodobniť a nie vždy sa to vydarí. Na tomto príbehu je zaujímavé,že tam vystupuje málo postáv a všetci sú podozriví.Záverečné vyvrcholenie je zaujímavé.

23.05.2015 3 z 5

Nie na ústa Nie na ústa Maxim E. Matkin

Prečítal so si aj druhú knihu od populárneho slovenského hermafrodita , ale stále nepatrím k jeho fanúšikom. Netvrdím , že sa to zle číta , ale zdá sa mi to celé také povrchné. Nevadí ,dám mu ešte šancu.

31.07.2014 3 z 5

Polnočný denník Polnočný denník Maxim E. Matkin

Veľmi dlho so odolával prečítať si niečo od anonymného, ale ospevovaného slovenského spisovateľa/ky až som našiel v antikvariáte dve knihy tak som to riskol.
Nechápem prečo si niekto myslí , že ak v knihe popíše milovanie/sex/ a použije pár vulgárnych slov sa kniha bude považovať za autentický obraz doby a bude sa lepšie predávať./ ja viem , že popularitu týchto poviedok preveril internetový časopis inZine/

31.07.2014 3 z 5

Gérardove dobrodružstvá Gérardove dobrodružstvá Arthur Conan Doyle

Príbehy francúzkeho brigadiera predchodcu dnes slávneho Chuck Norissa sa v dnešnej dobe nedajú ani nazvať ako úsmevné . Aj keď príbehy Sherlocka Holmesa milujem na brigadiera Gerarda chcem čo najskôr zabudnúť.

31.07.2014 2 z 5

Theodore Boone: Detský právnik Theodore Boone: Detský právnik John Grisham

Neviem ako hodnotiť knihu pre deti od môjho obľúbeného autora , keďže z detských nohavíc som už dávno vyrástol .Každopádne si myslím , že s tejto priemernej knihy mohla byť vynikajúca 10stranová poviedka. Keby chcel J.Grisham z tohto napísať perfektnú knihu , tak by musel rozvinúť charakter postáv v knihe ako napr. : Ika Boona, pána Mounta, April či obvineného pána Duffyho. Toto je len môj dospelácky subjektívny názor , táto kniha je napísaná pre novú generáciu čitateľov a ja pevne verím , že ich spisovateľský štýl J.Grishama zaujal.

25.05.2013 3 z 5

Calico Joe Calico Joe John Grisham

Pre mňa ako Slováka je baseball a americký futbal ,,španielska dedina,, a aj keď sa mi to J.Grisham snaží v knihe vysvetliť u mňa ignoranta neuspeje.
Ale treba priznať , že ako aj v knihách ,, Hra o pizzu ,,a ,,Tréner,, tak aj v tejto je príbeh a vykreslenie charakteru postáv to hlavné a zápletka – zranenie začínajúcej športovej hviezdy by sa dala zaradiť do každého športového odvetvia. Napriek tomu , že som sa na začiatku trocha nudil , tak dojímavý záver zmierenia mi všetko vynahradil.

25.05.2013 5 z 5

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Najvtipnejšia postava série robot Marvin je v knihe len na 1 /slovom jednej !! / strane – prečo??? Jediná vtipná epizódka s Macom Príčetným v Los Angeles.
A túto charakteristiku : ,, Musíme mu dať meno, ktoré je naše ,nie vaše , a potom sa pustiť do hľadania spôsobu , akým by sme to dokázali, že to nie je to, čo ste vraveli vy , ale niečo , čo tvrdíme my. Ak sa napokon ukáže , že ste od začiatku mali pravdu vy, aj tak ju nebudete mať , lebo ho jednoducho nazveme ,, extranormálny " nie ,, paranormálny ", alebo ,,nadprirodzený" , pretože pri týchto termínoch si môžete myslieť , že viete čo znamenajú , takže – extranormálny inkrementálny induktor precipitácie."- keby mi chcel niekto vysvetliť tak s určitosťou skončí minimálne jeden z nás / možno obaja/ na psychiatrickej klinike docenta Chocholouška.

06.04.2013 2 z 5

Život, vesmír a všetko Život, vesmír a všetko Douglas Adams

Jediné čo mi s tejto knihy nedá spávať:,,Lietanie je priam umenie, či skôr umelecká finta. Hlavný trik spočíva v tom, že sa musíte naučiť hodiť na zem tak, aby ste ju minuli ,,.
Pár krát sa mi zdalo , že už viem lietať , ale vždy som dopadol na zem –sviňa gravitácia.

05.03.2013 2 z 5

Legendární filmy Legendární filmy Paolo D´Agostini

Autor priznal , že výber prezentovaných filmov je jeho subjektívny názor , ale musím priznať , že sa mi viac menej trafil do filmového vkusu. Som rád ,že nezvýraznil len ,,Oscarom,, ocenené filmy ale aj kinematograficky pozoruhodné / či rozporuplné?/ filmy.
A v neposlednom rade som si musel rozšíriť zoznam filmov ,ktoré by som si rád ešte pozrel.

30.12.2012 4 z 5

Zbylo nás devět Zbylo nás devět Jiří Osolsobě

Jiří Osolsobě je vojnový hrdina a ja skladám klobúk dolu .Idú mi zimomriavky po chrbte ,keď čítam za akých podmienok absolvovali nálety nad Nemecko, ale on to celé prežil!!!
Jedinú vec mu závidím a to , že sa pravdepodobne narodil pod šťastnou hviezdou , pretože napriek tomu ,že žil v hroznej dobe - on to ako jeden z mála prežil.

03.12.2012 4 z 5

Peníze rodiny Prizziů Peníze rodiny Prizziů Richard Condon

Kniha nie je žiadna Puzzovina , ale ako mafiánsky román na sychravé sobotné odpoludnie sa to dá. Len stále nechápem , že tí najnebezpečnejší a najbrutálnejší mafiánsky zabijaci sú tí najmenej inteligentný.

03.12.2012 3 z 5

Notářský pitaval Notářský pitaval Jiří Brázda

Autor sa snažil zaplniť dieru v literatúre čo sa týka námetu - kniha o notároch a ich prípadoch. Chcel priblížiť prácu na československých vidieckych notárskych úradoch.
Oceňujem snahu , ale musím priznať, že ma kniha nezaujala .Možno je to ale tým , že stále sledujeme a čítame zahraničné diela plné špekulácií, intríg a zaujímavých obratov v dedičských konaniach a rozvodoch a táto kniha poskytuje len také ,, obyčajné,, príbehy./ asi obraz doby v ktorej bola kniha písaná./

03.12.2012 1 z 5

Bratr Thomas Bratr Thomas Dean Koontz

Po prečítaní knihy ,, Intenzita,, /prvej ,ktorú som od tohto autora prečítal./ očakával som od knihy ,, Brat Thomas,, minimálne slušný čitateľský zážitok. Musím priznať , že som po prečítaní sklamaný . Spočiatku to vyzeralo tajomne a zaujímavo až kým sa nezjavilo ,,zlo,, stvorené z myšlienok geniálneho metafyzika vypočítane kvantovou teóriou .Celá kniha mi pripadala ako zlá napodobenina kníh Stephena Kinga.

06.01.2012 2 z 5

Mississippské poviedky Mississippské poviedky John Grisham

Pre mňa najmenej zaujímavá kniha od J.Grishama a to mám všetky. Z celej knihy ma zaujali len dve poviedky ,,Tichý prístav,, a ,,Čudný chlapec,, , kde bol príbeh aj pointa. Ostatné sa mi zdali jednoduché a hlavne nudné. J.Grisham postupom času v knihách stráca šťavu a zaujímavé rozuzlenie príbehu. Preferujem síce jeho knihy z právnického prostredia ,ale ,,Hra o pizzu,, aj ,,Také nezvyčajné Vianoce,, majú niečo do seba. Som veľmi zvedavý aká bude a o čom bude jeho najnovšia kniha .....

23.05.2011 3 z 5