Legendární filmy

Legendární filmy

140 filmů vybraných z nejkrásnějších, obrazově nejzajímavějších a také z nejúspěšnějších v dějinách kinematografie. 140 kapitol ilustrovaných obrázky z originálních políček filmů. 140 zastavení na cestě do říše fantazie a magie filmového průmyslu Tak jako u všech výběrů, tento seznam titulů je subjektivní, nebo spíše reflektuje úhel pohledu autorů, snažili se vysledovat všeobecný názor, co nejširší a pokud možno co nejreprezentativnější, na stále poměrně krátkou historii filmu, od němého přes černobílý až po filmy současnosti. Nesnažili se nalézat jen absolutní krásu – je nemožné uspokojit každého. Kromě filmů, které v knize jsou, existují ještě stovky dalších, které stojí za zmínku. Tato kniha není ani encyklopedií, ani katalogem, nicméně poskytuje panoramatický pohled na dějiny filmu a zaobírá se všemi komponenty sedmého umění: od čistě uměleckých děl až po kasovní trháky, které ovlivnily celou epochu, vytvořily trendy a módu. Díla, která si z mnoha důvodů vydobyla místo v paměti milionů lidí. Proto jsou zde zastoupené i komerční filmy, stejně jako filmy, které změnily historii, odolávají času a jsou populární i pro další generace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29894/legendarni-filmy-29894.jpg 3.513

Legendary Movies

Literatura naučná
Vydáno:, Mladá fronta

yelcin
30.12.2012

Autor priznal , že výber prezentovaných filmov je jeho subjektívny názor , ale musím priznať , že sa mi viac menej trafil do filmového vkusu. Som rád ,že nezvýraznil len ,,Oscarom,, ocenené filmy ale aj kinematograficky pozoruhodné / či rozporuplné?/ filmy.
A v neposlednom rade som si musel rozšíriť zoznam filmov ,ktoré by som si rád ešte pozrel.