Aoibhe Aoibhe komentáře u knih

Rozmarná Anglie aneb Nikdy není tak zle Rozmarná Anglie aneb Nikdy není tak zle Alena Damijo

Opět skvěle napsaná kniha, jejíž čtení jsem si opravdu užila. A rovnou se moc těším na další :-)

22.11.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Henry Charles Albert David

Je velkou otázkou, co všechno v knize je pravda, přikrášlená pravda a lež. Měla jsem při čtení silný pocit, že Harry to tvořil s tím, že ať zmíní de facto cokoli o královské rodině, oni se k tomu vyjadřovat nebudou. Jde čistě o jeho úhel pohledu a jeho "pravdu" a mě tím rozhodně nepřesvědčil. A postupem čtení mě každá zmínka o jeho "absolutně dokonalé" Meghan, která nikdy nic neudělala špatně a nemá snad žádná negativa, neskutečně vytáčela.

22.07.2023 2 z 5

U Hitlerova stolu U Hitlerova stolu Rosella Postorino

Pro mě docela zklamání. Příběh mě příliš nenadchl, závěr mi přišel hodně uspěchaný a bez dotažení některých dějových linek. Ohledně tématu Hitlerových ochutnávaček doporučuji raději sáhnout po knize Ochutnávačka od V. S. Alexandera, ta byla opravdu skvělá.

30.06.2023 3 z 5

Paní Merkelová a vražda na zámku Paní Merkelová a vražda na zámku David Safier

Skvěle a vtipně napsaná detektivka - moc se mi líbil autorův styl a čtení jsem si opravdu užila. Vřele doporučuji a těším se na další díly!

09.06.2023 5 z 5

Skvěle napsaná kniha a doporučuji všem k přečtení, rozhodně za to stojí.
Nic by mi neudělalo větší radost, než aby se autor ve svých předpovědích osudu Evropy mýlil, ale obávám se, že přesně k takové budoucnosti směřujeme. Dokud se místo zásadních a životně důležitých problémů bude řešit gender, milion pohlaví, zcela nesmyslně vymyšlený green deal a dokud maličká rádobydemokratická Evropa (myšleno hlavně Evropská unie) pořád bude mít pocit, že je pro celý svět nepostradatelná a nikdo se bez ní neobejde (místo aby se starala především o svoje vlastní přežití), spějeme opravdu ke svému zániku.

19.03.2023

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přečetla jsem už podruhé (a zřejmě naposled) a stejně jako po prvním přečtení se mi kniha nelíbila a vůbec mi nesedla. Zcela souhlasím s názory, že se jedná o jednu z nejpřeceňovanějších a nejnadhodnocenějších knih vůbec. Dle autora, jehož styl psaní této knihy připomíná nepříliš vydařenou slohovou práci na střední škole, jsou děti téměř dokonalé a skoro všichni dospělí idioti, kteří nic nechápou. Existuje mnoho krásných a skvěle napsaných knih s hlubšími úvahami a myšlenkami, za sebe doporučuji "Pes Jejího Veličenstva a jeho mise" od Davida Michie.

04.09.2022 1 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Málokterá kniha mě tolik zasáhla jako tato (podobně na mě zapůsobily snad jen knihy "Dopisy, které nikdo nečetl" a "Sedm dní spolu"). Velmi silný příběh (tedy obě dějové linky), který ve mně vyvolal hodně silné emoce a mnoho slz. Clary a jejího pohnutého osudu mi bylo neskutečně líto. Hrozně ráda bych si knihu přečetla brzy znovu, ale bojím se, že to už nedám, i když se čte jedním dechem. Je děsivé, že něco takového se kdysi opravdu dělo...

20.06.2022 5 z 5

Diář je skvělý, jen bych tedy velmi ocenila více místa u jednotlivých dní.

20.10.2021 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Sáhla jsem po ní kvůli čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Kniha je skvěle napsaná a zároveň je velkým varováním, kam se až může za určitých okolností dostat lidská společnost. V nevědomosti je síla, to vystihl Orwell dokonale...
Dokonce bych řekla, že tato kniha je takovou "povinnou četbou" pro všechny.

24.07.2021 5 z 5

Robert Šlachta má můj velký obdiv - lidí jako on by náš stát potřeboval mnohem více. Lidí, kteří se nedají ničím uplatit a nezaleknou se ani těch nejvýše postavených politiků, podnikatelů, lobbistů atd., protože spravedlnost a dodržování zákonů jsou u nich na prvním místě. Kniha se mi dobře četla a smekám hlavně před obrovskou odvahou pana Šlachty. Jak prohlásil jeden z jeho bývalých kolegů, Robert Šlachta se policistou nestal, on se jím už narodil...

09.08.2020 5 z 5

Ze zákulisí života královny Alžběty II. Ze zákulisí života královny Alžběty II. Michaela Košťálová

Naprostý blábol plný faktických chyb! Alžběta II. a princ Philip, vévoda z Edinburgu, se rozhodně nepotkali před 1. světovou válkou, kdy královna ještě ani nebyla na světě; princeznu Anne lze jen stěží považovat za tajemnou a už vůbec se nedá souhlasit s tvrzením, že by ji nebylo skoro vidět, když každoročně ona a princ Charles absolvují nejvíce akcí a událostí ze všech členů královské rodiny; současně s Jiřím VI. rozhodně nezemřela i Marie z Tecku, k jejímu úmrtí došlo ve skutečnosti déle než rok po jeho smrti. A spousta dalších nesmyslů stejně tak přinejmenším zarážejících jako některé použité zdroje (bulvární plátky a Wikipedie). O v mnoha případech vůbec nesouvisejících fotografiích ani nemluvě. Zkrátka kniha pro mě byla naprostou ztrátou času a vyhozenými penězi. Rozhodně nedoporučuji!

02.05.2020 odpad!

Lázně za císaře pána Lázně za císaře pána Pavel Scheufler

Spousta krásných historických fotografií českých lázní z dob Rakouska-Uherska, navíc u každých lázní nechybí jejich stručná charakteristika. Velmi povedená kniha, určitě doporučuji!

22.12.2019 5 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Kniha se mi moc líbila, autorka má pro mě sympatický styl psaní a umí pobavit, navíc se hrozně ráda dozvídám podrobnosti a zajímavosti ze života ve Spojeném království, i proto doufám, že autorka brzy napíše další knihu :-)

09.10.2018 5 z 5