Xiucutil

Příspěvky

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

Knihu jsem přečetl jedním dechem a druhým jsem ji přečetl znovu. Skvělé propojení 80. let s budoucností. Jelikož jsem většinu věcí v knize hrál, poslouchal, sledoval nebo četl tak to byl skutečně nevšední zážitek.
A pak přišel Mr. Špilberk a jeho film ....... to snad nemá smysl ani komentovat, podobnou vivisekci mi pánové filmaři už udělali s Aeon flux a Ghost in the shell, takže si začínám zvykat.

09.01.2019


Zatni pěstiZatni pěstiJason Aaron

Hodnotím po posledním díle.
A ..... ještě jednou někdy uslyším, že jsou komixy pro malé děcka, tak mu omlátím Skalpy o hlavu. Takto syrový, krutý a exkluzivně napsaný příběh se jen tak nevidí. Všechny postavy mají své cíle a minulost, žádná není jen plochá výplň děje, ne, všechny postavy jsou reálné a výborně vymyšlené. Kresba je dokonalost. Tenhle komix nečtete, ale prožíváte na vlastní kůži..... v nejbližší době dám celou sérii znovu, to je nevyhnutelné.

09.01.2019


NeuromancerNeuromancerWilliam Gibson

Základ cyberpunku. Pro mě stále nepřekonané dílo. Nemohu pochopit jak je možné, že autor začátkem 80. let napíše takovou knihu.

09.01.2019


Program pro přeživšíProgram pro přeživšíChuck Palahniuk

Tohle je podle mě nejlepší kniha autora. Zde dosáhl absolutního ztvárnění svého odporu k médiím a fanatismu ve všech formách. Mnoho lidí mi knihu vrátilo s tím, že ji nedočetli kvůli deprese, která skutečně v knize je obsažena v nemalém množství, ale.... o to právě tady jde. Obnažení a, řekl bych až dadaistické, nafouknutí principů, které jsou ve společnosti obsaženy. To se prostě nedá popsat to se musí přečíst.

09.01.2019


Diamantový věkDiamantový věkNeal Stephenson

Výborné pozadí příběhu nanotechnologický steampunk doopravdy funguje, ač ze začátku je to dost zmatené. Ale musím souhlasit s burespe1, celá kniha mi přijde nevyvážená, první část odsýpá jak má. Potom najednou vše zpomalí a začne se jako by natahovat, aby v závěru příběh nabral světelnou rychlost a skončil tak nějak .... do ztracena. První knihou, kterou jsem od autora četl byl Sníh a bohužel Diamantový věk ji nepřevyšuje.

09.01.2019


Nahý oběd / Nova ExpressNahý oběd / Nova ExpressWilliam Seward Burroughs

Kniha, která i po 60 letech od vydání pobuřuje, a přitom je, dalo by se říct, stále aktuální to je až neuvěřitelné. Doporučuju každému s nadhledem...

09.01.2019


SníhSníhNeal Stephenson

Na této knize jde až citelně vidět kdy vznikala, a že to bylo dááávno. Trvalo mi dlouho než jsem přijal autorův pohled na cyberpunk, ale jakmile se mi to stalo ..... bum a byl jsem chycen. Prostě VHSky smíchané s optickými vlákny a ono to skutečně funguje, Skvělý adrenalinový závod hyperfuturistickým světem, který je zábavný a napínavý. Nehledě na výborně vymyšlenou zápletku...

09.01.2019


Klub rváčůKlub rváčůChuck Palahniuk

První kniha co jsem od autora přečetl, a pro mě jeho druhá nejlepší.
Úžasná zběsilost, kterou zná téměř každý.

09.01.2019


Transmetropolitan #10 - NaposledTransmetropolitan #10 - NaposledWarren Ellis

Total cyberpunk. Konečně výborný komix z této části sci-fi vesmíru. Šílený novinář Spider se svou střevní pistolkou, notebookem a svými asistentkami se nezaleknou žádného fanatika, natož prezidenta. Psychedelická jízda, která prostě nezklame. Doporučuju....

09.01.2019