Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Zrzek a Táňa Zrzek a Táňa Jacques Thomas-Bilstein

Pěkná pohádková knížka pro děti s obrázky, sama jsem se na ní učila číst.

28.05.2020 5 z 5

Dopisy z planety Země Dopisy z planety Země Mark Twain (p)

Druhá ekniha, kterou jsem přečetla. Nechápu, že mě na ní dříve nikdo neupozornil. Tolik pravdy na tak málo stránkách, doporučeno celé lidské rase, aby se nad sebou rozesmála na začátku a zamyslela na konci. V době napsání to musela být velká odvaha.

16.05.2020 5 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

První díl jsem nečetla, zaujaly mě spíše příběhy ostatních (kterých je po detoxu zlomek) a zase jsem přemýšlela, co všechno se kolem nás děje pod vlivem drog a alkoholu, jak jsou všude reklamy, billboardy a letáky na alkohol. Jak vlastně v Česku a v médiích platí,kdo pije je veselý a super parťák. Jak směšné jsou tresty a při jednání pod vlivem drog a alkoholu. Jak tenká je hranice, kdy do toho může někdo normální spadnout (matka od rodiny) a jak těžko se vrací zpět. Jak účinná je léčba. Ještě horší je povědomí jeho rodiny a veřejnosti o tom, jak se s takovým člověkem bavit a začlenit ho, aby vydržel abstinovat.

24.05.2024 3 z 5

Prasátka a vlk Prasátka a vlk Helena Řezáčová

Zaujalo rocni i ctyrlete dite. Idealni pred spanim jako 10 minutovy příběh s velkymi pismeny a hybacimi obrazky.

19.04.2024

Jsi jako slunce Jsi jako slunce Táňa Keleová-Vasilková

Chtela jsem na svátky něco veselého, autorku mi doporucili v knihovne, nazev mi připadl optimistický.... no, chyba - prvni a asi poslední kniha od autorky. Kniha ma 204stran, na prvnich strankach se seznamime s prominentni rodinou - (ne)muz lekar, hlavni postava pucka v domacnosti, sestra ve Švýcarsku, rodiče z vyssi vrstvy vlastnici vinohrad, nasleduje 70 intenzivnich stran pláče a omilani vety ,,byl to muj tata", bylo to tak casty, ze se snad jednalo o umele natahovani skrz pocet stran!? Jako by ji nikdy nikdo v okoli neumrel a se smrti se ve strednim veku setkala poprve. Hlavni hrdinka mi lezla krkem, sebestredna, sobecka s patentem na rozum, kde vidi do kazdeho. Stejne nesympaticke se postupne stavaji i dalsi postavy. Ty se predbihaji v tom, kdo vic trpi smrti otce. Zapletka s detmi nelogicka, (ne)sex smesny, prozreni ostudne, a zaver s dopisem vylozene trapný.
Mimochodem, zajimalo by me kolikrat je v knize pouzito slovo tata.... tak 750x?

18.12.2023 1 z 5

Medvídek Pú - Rok plný svátků s Medvídkem Pú Medvídek Pú - Rok plný svátků s Medvídkem Pú Walt Disney

Velmi pěkné ilustrace, větší písmena, delší příběhy. Moc pěkná kniha, jedinou vadou na kráse byl složitý poeticky barvity popis prostředí a dlouhá souvětí, který tříletou dcerou vždy trochu zmatl a snížil se tak zajem o čtení. Kniha je spíše pro starší předškoláky i významem příběhů (pokud se o Pua ještě zajímají).

18.08.2023 4 z 5

Pohádky na každý den Pohádky na každý den kolektiv autorů

Pěkné ilustrace, kniha ma drsnější verze pohádek ( např. o sedmi kuzlatkach vlk skončí jak v Karkulce)

07.08.2023 4 z 5

Kreslené pohádky Kreslené pohádky Hans Christian Andersen

Moc hezky zpracovaný Andersen, zvlastni výběr pohádek

26.05.2023 4 z 5

Na zahradě Na zahradě Markéta Pilátová

Jednoduchý příběh pro malé děti, nad kterým mohou s rodiči přemýšlet a povídat si Ilustrace se nám s tříletou dcerkou velmi líbily.

26.05.2023 5 z 5

Uspávanky a vstávanky Uspávanky a vstávanky Daniela Fischerová

Knihu jsem vybrala podle hezkého obrázku na přebalu a názvu. Ten obrázek je nejhezčí, zbytek grafiky ani uspavanky me ani miminko vůbec nezaujaly, protože se ani nerymuji. Vstavanky jsou celkem dobre, stejne jako napady jak je dítěti prezentovat.

26.05.2023 3 z 5

Maková panenka Maková panenka Václav Čtvrtek (p)

Jako malá jsem ji měla moc ráda.

Na procházce Na procházce Stella Baggott

Další ze série, vhodná nejen pro kluky. Jednoduchá knížečka, která malá miminka (aspoň to mé) zaujme, ideálně při pasení koníků. Listuje v ní i starší,je akorát to ručky s jednoduchými obrázky,o kterých si může povídat. Jen vazba je křehčí a asi dlouho nevydrží dětské ,,zacházení ".

27.04.2023 5 z 5

Obličej - první černobílá knížka pro miminko Obličej - první černobílá knížka pro miminko Stella Baggott

Další ze série - Jednoduchá knížečka, která malá miminka (aspoň to mé) zaujme, ideálně při pasení koníků. Listuje v ní i starší,je akorát to ručky s jednoduchými obrázky,o kterých si může povídat. Jen hřbet je křehčí a asi dlouho nevydrží.

27.04.2023

Miminka Miminka Stella Baggott

Jednoduchá knížečka, která malá miminka (aspoň to mé) zaujme, ideálně při pasení koníků. Listuje v ní i starší,je akorát to ručky s jednoduchými obrázky,o kterých si může povídat. Jen vazba je křehčí a asi dlouho nevydrží.

27.04.2023 5 z 5

Hledej a uč se nová slova: Na farmě Hledej a uč se nová slova: Na farmě kolektiv autorů

Celo-ilustrovana kniha pro malé děti s tématem farmy, každý prvek je pojmenován a na závěr jsou obrázky složené a bez popisku, procvičit hledání a poznávání mohou i starší děti. Kniha je nápaditá, výborně zpracovaná a tříleté dceři se moc líbila.

07.04.2023 5 z 5

Moje první kniha předškoláka a prvňáka Moje první kniha předškoláka a prvňáka Jiří Dvořák

Kniha je pěkně zpracovaná, jednotlivé kapitoly bych zpřeházela (nejdříve hledat slova, pak až psát písmena). Některé předměty v obrázcích k nalezení jsou, jiné ne, což je škoda. Říkanky jsou neznámé, někdy pro malé děti těžko srozumitelné,tak je na čtenáři jim to vysvětlit. Stejně jako cizí zvířata, která u nás nežijí dávat do lesa je trochu záludné. Angličtinu jsem si připomněla spíše já, než předškolák. Kniha je jinak velmi povedená a líbila se nám.

07.04.2023 4 z 5

Odvážný džíp Odvážný džíp Ivana Nováková

Nějak nezaujal příběh, rýmy ani obrázky jak dceru, tak ani mě, nicméně možnost jezdit s knihou byl skvělý nápad, takže knihu jsme využili jako dopravni prostředek.

06.03.2023 2 z 5

Hledej a uč se nová slova: Doprava Hledej a uč se nová slova: Doprava kolektiv autorů

Skvělá kniha pro malé objevitele, i dospělí se něco přiuči...

06.03.2023 5 z 5

Horská cesta Horská cesta Marianne Dubuc

Mimo krásné téma života a cesty,je kniha velmi hezky ilustrovaná a zpracovaná pro předškolní děti.

06.03.2023 4 z 5

Moje dítě - odpovědi na všechny vaše otázky Moje dítě - odpovědi na všechny vaše otázky * antologie

Kniha podává obecný přehled o péči o dítě od narození do 4 let. Čte se rychle, je vhodná pro prvorodičky, kdo už dítě má si osvojí péči. Neposkytuje komplexní informace,jen obecný základ doplněný o specifické otázky dalších matek a jejich odpovědi. Je anglická, takže vychází z anglických statstik. Občas chybí věk kojence, což může být zavádějící. Oceňuji kapitolu o zdraví.

15.01.2023 3 z 5