Wojta777 Wojta777 komentáře u knih

Ve stínu netopýrů Ve stínu netopýrů James Tynion IV

Nadměrně spokojen. Úžasný děj, úžasné postavy a k tomu úžasná kresba. Jednoduše úžasný komiks.
Děj je originální, akční a plný napětí. Příběh komiksu pojednává o hrozbě, která přišla do Gothamu v podobě vojáků, kteří se oblékají jako Batman, ale oproti němu zabíjejí. Proto musí Batman a Batwoman spojit a vytvořit tým, který tuto hrozbu zažene.
Kresba je naprosto skvostná. Je krásně detailní, úžasně temná a výborně si hraje s barvami.
Postavy jsou skvěle vykresleny. Všichni dostanou dostatečný prostor, aby si k nim člověk udělal vztah. Ještě k tomu je skvělé, že jsou nám představeny ne až tak známé postavy.
Ke komiksu nemám nic, co bych vytknul. Naprostá spokojenost. Hodnotím 5 netopýřími hvězdičkami.

17.03.2019 5 z 5

Joker miluje Harley Joker miluje Harley James Palmiotti

Bohužel slabší než první díl, díky nedostatku vtipného a střeleného děje, který je u Harley povinností.
Příběh je slabší oproti prvnímu dílu, který se mi velice líbil. Ten měl vyvážený, jak akci tak humor. Každopádně příběh druhého dílu hlavně pojednává o nečekaném příjezdu tajemného může. Ten tajemný muž je Joker, anebo ne? To se snaží zjistit Harley a její parta. Avšak je zde i druhý příběh a to o umírajícím Santovi, kterýmu selhává kontrola nad jeho tělem, jelikož s ním bojuje jeho vnitřní démon. Proto se vrhá na akci Harley, aby zachránila Vánoce. Druhý příběh mi připadal vtipnější, a proto i lepší.
Kresba je úžasné šílená. Výborně se hodí k této šílené antihrdince. Takže nemohu nic vytknout.
Postavy jsou opět výborné. Harley má pořád svůj bláznivý šarm a pusu plnou vtipných hlášek. Ovšem mým favoritem je Red Tool (očividná narážka na Deadpoola), který je vtipný a jeho vzhled spolu se schopnostmi je dokonalý.
Když to shrnu, kdyby děj nebyl slabší, tak bych si čtení více užil, ale i tak nejde ani zdaleka o špatný komiks. Dávám 3,5 šílených hvězdiček.

16.03.2019 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Fantastické. Vážně fantastické.
Kniha se mi neuvěřitelně líbila a po přečtení jsem lačnil po druhém díle. Žánr LitRPG se mi příšerně zalíbil a určitě si přečtu nějakou další knihu s tímto žánrem.
Příběh je celkem jednoduchý. Mahan (hlavní hrdina) je nechtěně uvězněn ve virtuálním světě jménem Barliona, přesněji řečeno v měděném dole Pryke, kde si musí odpykat svůj trest kopáním rudy. Avšak Mahan dostane tu nejhorší možnou třídu a to šamana (později změní názor) a ještě k tomu má profesi klenotníka, která není zrovna moc oblíbená profese ve světě Barliony. Později se do příběhu připlétají jiná nebezpečí. Třeba nepřátelští hráči, nebezpečná monstra či velmi těžké úkoly.
Autorův styl psaní se mi velice líbil. Děj utíkal mílovými kroky, díky čtivému stylu psaní.
Hlavní postava Mahan je sympatická, chytrá a vtipná. Teď asi patří k mým nejoblíbenějším postavám knih.
Celkově se mi kniha neskutečně líbila a už ,,dychtím" po dalším díle. Hodnotím 5 virtuálními hvězdičkami.

15.03.2019 5 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Výborný pilotní díl této mangy. Budu zde dosti srovnávat s Tokijským ghúlem. Byli jste varováni.
První svazek Fullmetal Alchemist mi přišel dokonce lepší než první svazek Tokijského ghúla. Nevím jestli to dělala kresba, v které se dle mne více zorientujete, nebo jestli to dělají postavy, které jsou velmi sympatické. Jdeme si to rozebrat.
Děj je vcelku jednoduchý, ale to vůbec neznamená, že je špatný, ba naopak. Příběh je srozumitelný, lehce pochopitelný a poutavý. Fullmetal Alchemist vypráví o dvou bratrech, kteří jsou alchymisté. Umí třeba z kamení proměnit ve zlato a naopak. Ti jsou určitým způsobem zohaveni, kvůli nepovedenému vzkříšení jejich zesnulé matky. A proto se bratři snaží najít způsob, jak vše navrátit zpátky. Příběh mě opravdu bavil.
Kresba je, jak už jsem dříve zmiňoval srozumitelnější, než u jiných mang. Kresba nemá nic, co bych vytknul.
Postavy jsou velmi sympatické a vskutku vtipné. Obzvláště Edward (jeden z bratrů), který je vždy nahláškovaný k prasknutí. Na svůj věk je velmi chytrý a má nejlepší interpretaci emocí, kterou jsem kdy v komiksech viděl. Druhý bratr Alphons je poněkud klidnější a méně zbrklý. Při již zmíněné nehodě přišel o celé své tělo, proto jeho duše byla uložena do velké zbroje. Obě postavy naprosto zbožňuji a už teď patří o mým nejoblíbenějším postavám v manze.
Když to shrnu, tak nemám žádné výtky, ba jsem nadmile potěšen a už se těším na další pokračování této výborné mangy.
Dávám 5 ocelových hvězdiček.

10.03.2019 5 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Já.... nemám vůbec co dodat. Tak krásné ukončení této výborné hexalogie. Vůbec se nechci srovnat s tím, že to skončilo, ale musím. Takhle mají vypadat správná finále.
Děj byl opět úžasný. Konečná velká bitva dobra proti zlu. Všichni na pokraji svých sil. Velké ztráty na životech. A tolik zvratů. A ten finální, ten je teda.
Kresba byla nádherná jako vždycky. Velká chvála Gabrielovi, který kreslil celou tuhle sérii a nikdy neměl slabou chvilku, která by šla vidět na jeho kresbě.
Postavy ukázali své nejtemnější chvilky, ale také nejstatečnější. Obzlášť hlavní postavy, které se zachovaly, jakožto opravdoví hrdinové.
Všichni si prošli peklem. Spousta z nich to nezvládla, ale někteří ano.
Dále už nevím, co dodat. S těžkým srdcem se loučím s touto sérií, která toho ve mně nechala spoustu.
Sbohem Zámku a klíči. Nechť se někdy znovu setkáme. Dávám 5 zamčených hvězdiček.

03.03.2019 5 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Nejdříve jsem si říkal, že je to nějaká blbost pro malý caparty, ale najednou tam bylo více nadávek, než v jakýmkoliv sprostým filmu. A tím začala ještě šílenější akce s nadopovaným vtipným humorem.
Příběh komiksu je..., ani nevím jak ho popsat, jelikož autor komiksu Skottie Young si musel při psaní scénáře něco šlehnout. A muselo to být set sakra velké šlehnutí, protože tohle by nenapsal ani Bob Mearly. Když shrnu, co se v komikse stalo, tak to bude vypadat takhle: Falešné obvinění, útěk z vězení, útok bajvalek, interdimenzionálněteleportační ryba, odhalení záporáka, souboj na život a na smrt mezi Rocketovou bejvalkou, Já jsem Groot, roboti a happy end. Pokud jste to nepochopili, tak vůbec Vám to nezezlívám, jelikož já to stěží pobral, natož pochopil. Celkově je příběh velice originální a zábavný. Ale vážně se nedá brát vážně.
Kresba je dokonalá. Zpočátku to vypadala jako blbůstka, ale pak jsem se vzpamatoval a jen si ji užíval. Šílená kresba i šílenému komiksu krásně ladí.
Postavy jsou vtipné, skvěle vykreslené a mají totálně šílené vzhledy. Rocket je vážně super. Je neuvěřitelně vtipný a bláznivý. Což se mi k němu zcela hodí. Groot je prostě Groot. Takže další super postava. A pak je zde Macho, který tento komiks ještě více zlepšuje. Jak svým humorem, tak i svými poznámkama a vzhledem. Když to shrnu, tak postavy jsou úžasné.
Celkově se mi komiks líbil a nemůžu si na nic stěžovat. Vážně neberte tento komiks vážně. Taková mešní rada. Komiksu dávám 5 chlupatých hvězdiček.

25.02.2019 5 z 5

Dallas Dallas Gerard Way

Mnohem lepší než první díl a to je co říci.
První díl byl spíše seznamovací, zatímco ve druhý díl je příběhově obohacen o mnohé. Pokud jste si říkali u prvního dílu, že už to nemůže být šílenější, tak jste se nehorázně spletli. Bláznivost druhého dílu je 7x větší.
Nechci spoilerovat děj prvního děje, ale bez toho se tato recenze neobejde. Takže SPOILER ALERT!!!

Po následcích prvního dílu je celá naše dysfunkční rodinka zničená a na konci svých sil. Někteří to vzdali, ale Kraken ne. Ten začíná odkrývat tajemství zmizení Čísla pět. A tím začíná totálně šílená příběhová linka, která obsahuje nájemné zabijáky, cestování v čase, smrt prezidenta Kennedyho a mnohem více.
Příběh byl úžasný. Měl spád a s ničím se neflákal. Hodně krve, klení, akce, napětí, zvratů a vtipných hlášek. Jednoduše příběh má všechno, co potřebujete.
Kresba je opět dokonalá. Krásně namalované panely a vhodné použití barev. Gabriel Bá má neskutečně obrovský talent.
Postavy jsou dokonalé. Ať hlavní hrdinové, tak záporáci. Cha Cha a Hazel nyní patří mezi mé nejoblíbenější záporáky. Jsou naprosto šílený. A tím myslím opravdu opravdu šílení. Natolik šílení, aby kvůli receptu odřezali hlavnímu kuchaři všechny končetiny. A jestli Vám tohle nepřipadá šílené, tak nevím, co s Vámi je. Několik postav dostane větší prostor k ukázání jejich potenciálu. Tím myslím Číslo pět a Séance. Všichni jsou zde důležití a mají svojí roli, tím pádem jsou důležitější.
Když komiks shrnu, není zde ani semínko něčeho, co by se mi nelíbilo. Proto dávám 5 bizarních hvězdiček.

23.02.2019 5 z 5

Plášť Plášť Joe Hill (p)

Panenko skákavá, to bylo skvělý. Miluji, když od knížky či komiksu nic moc nečekám, a poté mě nadmile překvapí. Plášť je zrovna tento případ. Abych uznal, tak jsem měl menší očekávání, protože je to přece Joe Hill a ten ví, jak se pořádný příběh píše. Joe umí výborně psát již zmíněné příběhy, a také dokonalé postavy. No nic. Tohle není recenze autora, ale komiksu, takže jdeme na to.
Komiks má temný a hluboký příběh. Příběh je rozdělen na dvě části. První část vypráví, jak se voják ve Vietnamu střetne s temnou magií a jak jí využije. Druhá část je volným pokračováním první části. Ta zase vypráví o synovi, již zmíněného vojáka. Syn se také střetne s černou magií v podobě tajemného pláště. Druhá část je opravdu temná, brutální a hluboká.
Celý příběh neskutečně ,,odcípá"(na to, že je to 300stránkový komiks) a je přečtený za necelé 3 hodinky. Kresba je vskutku výjimečná a skvělá. Je laděná do temných barev a dodává komiksu depresivní náladu.
Postavy jsou skvělé napsané a mají svůj bod zlomu, což je na postavách jedna z nejdůležitějších věcí.
Celkově se mi komiks neskutečně líbil. Pokud máte rádi temné příběhy či celkově Joea Hilla, tak je to pro Vás mustread. Hodnotím 5 černými hvězdičkami.

22.02.2019 5 z 5

Amazing Spider-Man: Rodinný podnik Amazing Spider-Man: Rodinný podnik Gabriele Dell´ Otto

Delikatesa. Komiks se mi vážně líbil. Příběh je plynulý, originální a čtivý. Kresba je totální masterpiece. Myslím si, že tohle je ta nejlepší kresba ze všech komiksů, které jsem kdy četl. Komiks je krátký, ale má spoustu WOW momentů. Záporáci jsou také super. Komiks kombinuje dobrodružství ve stylu Indiana Jones a akční jízdu, jak z filmových Marvelovek. Celkově se mi komiks líbil a doufám, že se někdy na pultech objeví pokračování. Dávám 5 pavoučích hvězdiček.

17.02.2019 5 z 5

Sága 7 Sága 7 Brian K. Vaughan

Musím uznat, že Sága je nekonečná sága. Ale je to naprosto BOŽÍ. Sedmý díl a já to pořád žeru. Ultra mega super děj plus ultra mega super kresba tomu dávají ten ultra mega super šmrnc. Pokud se Vám líbili minulé díly, tady na Vás rozhodně nečeká nějaké nemilé překvapení. Rozhodně je Sága jedna z mých nejoblíbenějších komiksových sérií. Dávám 5 vesmírných hvězdiček.

15.02.2019 5 z 5

Doba temna Doba temna Bill Willingham

POZOR SPOILER

Tento díl je vážně smutný a depresivní. Řeknu to prostě na rovinu. Někdo zde umře. Jeho úmrtí je vážně těžké zkousnout, jelikož to byla má velice oblíbená postava. Tato smrt postihne všechny v Mýtově. A aby to nestačilo, tak se probouzí nové zlo, které je tak silné, že by se měli mít všichni v pozoru. Začátek nové éry Mýtů, a už hned jde poznat, že to jsou staré dobré Mýty, ale se špetkou něčeho nového. Za mě absolutní spokojenost. Dávám 5 modrých hvězdiček.

14.02.2019 5 z 5

Odhalení Odhalení Jeremy Barlow

Nadprůměrný komiks z úžasného herního univerza. Komiks mi přijde až moc uspěchaný, tím pádem moc krátký. Příběh je příjemný a oddychový, ale těžce zapamatovatelný. Obávám se, že za měsíc si už nebudu pamatovat o čem komiksy byl. Ale jinak vážně příjemný a čtivý komiks s výbornou atmosférou a skvělou kresbou. Hodnotím 4 efektivními hvězdičkami.

10.02.2019 4 z 5

Válka a střepy Válka a střepy Bill Willingham

Něco končí a něco nového začíná. Zde končí jedna éra a začíná nová. Pokud jste dosud nečetli Mýty, děláte obrovitánskou chybu. Vážně skvělá komiksová série, která je geniálně originální. Setkáte se zde se spoustou pohádkových postav, které jsou pojaté trochu jinak, než by jste očekávali. Celá komiksová série obsahuje akci, napětí, lásku, zradu, intriky a veliké ZVRATY. Takže pokud pořád ještě pochybujete, tak už neváhejte. Protože Vám toho hodně ubývá. Výborná série, proto hodnotím 5 mýtickými hvězdičkami.

09.02.2019 5 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Dan Abnett

Vý-bor-ný. Vážně výborný komiks. Komiks splňuje přesně to, co by měl. A to: skvělý děj, úžasnou kresbu, báječně postavy a výbornou chemie mezi postavami. Tohle všechno Aquaman obsahuje. Jestli jste si mysleli, že Aquaman umí jen mluvit s rybami, tak jste se šeredně zmýlili. To je pouze zlomek jeho schopností. Aquaman je zde výborná postava a skvěle to mezi ním a Merou funguje. Přece jenom jsou to snoubenci. Komiks je plný akce, napětí, lásky a zvratů. A nečekaně končí velikým cliffhangerem. Není nic, co bych na tomto komiksu vytknul. Dávám 5 šplouchavých hvězdiček.

PS: Black Manta je totální badass.

09.02.2019 5 z 5

Kingpin Kingpin Jason Aaron

Krev, krev, krev, sprosťárny, krev, krev, zbraně a krev. Toto je ta největší a nejbrutálnější jízda na světě. Jsou zde lidi, co z toho omdlí (ne že bych se divil), a pak jsou zde lidi, kteří si to neskutečně užijí. A tam já patřím. Kresba je naprosto skvostná. Pokud milujete Punishera či brutální akci, tak je to pro Vás must have. Vřele doporučuji a hodnotím 5 brutálními hvězdičkami.

07.02.2019 5 z 5

Válka šeptem Válka šeptem Robert Kirkman

Netuším, co pořád psát o téhle výborné komiksové sérii. Každý díl je výborný, plný obrovských zvratů, smutku, ale i radosti. A pokud jste někdy váhali o koupě či půjčení této série, tak už neváhejte. Vážně nevíte o co přicházíte. Jednoduše má nejoblíbenější komiksová série. Dávám 5 šeptajících hvězdiček.

02.02.2019 5 z 5

Batman / Želvy nindža: Adventures Batman / Želvy nindža: Adventures Matthew K. Manning

Celkem zklamání. Crossover mezi světem DC a TNMT mi přišel velice zajímavý, tak jsem se do toho začetl. Jenže ne a ne mě to bavit. Příběh je až moc jednoduchý a dětinský. Vtípky jsou někdy vydařené a někdy ne. Celkově se mi příběh moc nelíbil. Zato kresba byla naprosto boží! Je krásně barevná a cartoonová. Ale i výborná kresba nedokáže vynahradit podprůměrný příběh. Doporučuji spíše menším dětem, které teprve začínají číst. Dávám 3 želví hvězdičky.

02.02.2019 3 z 5

Mýval Rocket Mýval Rocket Mike Mignola

Úžasné. Prostě úžasné. Dlouho jsem pochyboval o tom, že mě takové retro nebude bavit, což se ani zdaleka nestalo. První příběh obsahoval pouze jeden sešit, což zamrzelo. Druhý příběh byl také jednosešitový, ale byl vcelku delší. Oba dva příběhy byly takové nadprůměrné. Ale pak přišel hlavní příběh. A to bylo něco. Začnu s kresbou. Ta je nakreslená od hellboyovského kreslíře Mikea Mignoly, tím pádem zaručená skvělá bizarnost. Příběh je celkem jednoduchý, ale příšerně zábavný a čtivý. Celkově se mi NHMko s chlupatým mývalem velice líbilo. Dávám 4,5 chlupatých hvězdiček.

01.02.2019 5 z 5

Liga výjimečných Liga výjimečných Alan Moore

Pozor. Pokud jste viděli stejnojmenný film a čekáte, že to bude stejný, tak budete zklamáni.
Komiks nemá pořádně nic společného s filmem až na název. Film jsem si užil a tento komiks taktéž. Zklamaný jsem vůbec nebyl, ba i nadmile překvapen. Komiks se četl rychle a děj odcípál. Postavy byly dobře napsané a dostali dosti prostoru. Kresba byla povedená. Líbilo se mi, že kresba byla taková old-schoolová. Zvratů bylo pomálu, ale zato neskutečně hýbaly s dějem. Celkový nápad děje mi připadal originální. Když to shrnu, byl jsem nadmíru spokojen, a proto dávám 5 výjimečných hvězdiček.

30.01.2019 5 z 5

Poslední dny magie Poslední dny magie James Robinson

Tak tohle mě giganticky překvapilo. Jelikož se mi první díl moc nelíbil, tak jsem neměl žádná očekávání. Myslel jsem si, že mě to zase nebude bavit číst, ale jak jsem se spletl. Druhý díl byl velice čtivý. Nevím proč, ale najednou mi kresba velice sedla a já se kochal grandiózníma soubojema mezi čaroději (a čarodějky) a Empirikulu. Děj byl vážně napínavý, postavy sympatické a nápady velice kreativní. Celý komiks byl velice dynamický, jelikož se zde střídaly knížní žánry. V jednu chvíli jste měli thriller, potom najednou dobrodružství ve stylu Indiana Jones a pak temný horror s prvky depresí. Celkově mě komiks příšerně bavil a pokud bude pokračování, tak si ho ihned přečtu. Dávám 5 magických hvězdiček.

27.01.2019 5 z 5