wiix wiix komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Takéto historické scifi je pohladenie pre dušu. Najskôr som v ňom našla množstvo pripodobnenia s Julesom Verneom, avšak ten sa zameriaval skôr na techniku a vedu budúcnosti. V tomto diele je v popredí psychika človeka a "nečloveka" a ich spoločenské vysporiadanie sa, ktoré je pútavo zhrnuté do príbehu človeka proti mäsožravým pohyblivým rastlinám, proste dokonalé.

29.06.2015 5 z 5

Beštia Beštia Dominik Dán

Dánov štýl písania je tak príjemne "sedliacky", osloví masy ľudí a ja patrím do nej.

19.06.2015 4 z 5

„Co je vítězstvím pro kočku na rozpálené plechové střeše? – To kdybych věděla, asi aby tam vydržela co nejdéle ...“ (Maggie). Rovnako uchvacujúce dielo ako Tramvaj do stanice touha, rovnako pravdivé, dramatické a tragické. 7 hviezd z 5!

17.06.2015 5 z 5

Žiarenie Žiarenie Stephen King

Úžasné dielo, v ktorom King potvrdzuje svoje kvality. Dokonalo mysteriózny, napínavý thriller s úžasným psychologickým vykreslením postáv, netradičnou zápletkou a desivými scénami. Bravó!

14.06.2015 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Zaujímavé čítanie, ale od Kinga čakám viac a toto akoby ani nebol on! Dej ničím zvláštny, semtam sa mihol závan mystéria, ktorý však nijak nevyvrcholil a téma o spisovateľovi (on je snáď posadnutý tým, že hlavný hrdina je spisovateľ), ktorý nevie/nedokáže ďalej produkovať sa dala spracovať aj zaujímavejšie.

09.06.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tento kúsok som začala čítať veľmi skeptická. Neverila som, že problematika detí, rakoviny a lásky v jednom sa dá riešiť aj mimo hlavného motívu: rozplakať čitateľa (aj keď v tomto diele to mohlo byť vedľajším efektom). Avšak vo "Hvězdy nám nepřály" ide o viac. Vyzrelosť hlavných postáv a nadhodenie vážnych a tak pravdivých myšlienok s ľahkosťou ma fascinovalo a dalo mi nové náhľady na človeka a jeho smrť.

07.06.2015 5 z 5

Smutná nahá jazdkyňa Smutná nahá jazdkyňa Lawrence Ferlinghetti (p)

Jeden z prvých a kvalitne píšucích beatnikov ma oslovil natoľko, že som si ich tvorbu obľúbila a zamilovala.

Limonáda Limonáda Ben Elton

Knihu som popravde kúpila v totálnom výpredaji za pár šupov a pustila som sa doňho veľmi skeptická, napriek tomu vysoko oceňujem nápaditosť a pointu, s ktorou vrcholne súhlasím.

Meno ruže Meno ruže Umberto Eco

Úplne dokonalá zmeska histórie, deja, ktorý prináša niečo nové a wow, napätia a náuky o mravoch v minulosti.

01.06.2015 5 z 5

Láska – vybrané citáty Láska – vybrané citáty Paulo Coelho

Nepáčia sa mi takéto umelo vytvorené knihy, ktoré zhŕňajú pravdy (v podstate len vetičky), ktoré všetci veky tvrdia a vedia a neprinášajú nič nové a vlastné.

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Jedno z množstva jeho diel, ktoré ma oslovilo, nenudilo a nebolo príliš svetácke a poučujúce.

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

Dielo som zhltla za pár chvíľ a som rada, že som ho prečítala pred tým boom, aké vyvolal aj čo sa týka filmového priemyslu.

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Príjemné čítanie, aj keď ničím zvláštne.

Tajomstvo Budhovho úsmevu Tajomstvo Budhovho úsmevu Boris Filan

Zostala som vcelku sklamaná. Jeho diela mám rada, fotografie i nápad boli vydarené, ale to stvárnenie bolo fádne.

01.06.2015 2 z 5

Heroín Heroín Melvin Burgess

Jedna z prvcýh kníh, ktoré som v teenage veku čítala o drogách a silne na mňa zapôsobila práve tým, že nešlo o agitáciu proti drogám, ale o príbeh ľudí, ktorí žijú svoj život inak (zle, horšie) ako ja v ich veku.

Pobryndané spisy Pobryndané spisy Charles Bukowski

Nie som veľký fanúšik poviedok, aj napriek tomu, že sú od Bukowského. Príjemné čítanie avšak ničím zvláštne.

01.06.2015 3 z 5

Nech je nebo všade Nech je nebo všade Pavel Hirax Baričák (p)

Som fanynka novodobých čudných básní, preto hodnotím toto dielo pozitívne.

01.06.2015 5 z 5

Raz aj v pekle vyjde slnko Raz aj v pekle vyjde slnko Pavel Hirax Baričák (p)

Ľahké čítanie na akékoľvek popoludnie pre silnejšie žalúdky alebo pre ľudí, ktorí sú natoľko čudní, že im príde dej normálni.

Sklený vrch Sklený vrch Alfonz Bednár

Aj keď je v diele badať známky minulého režimu, nerušili ma, práve naopak, pekne dotvárali charakter diela a situáciu. Dej bol nečakane veľmi zaujímavý, nepredvídateľný a tak odlišný, že si zaslúži pozornosť.

Miramar, s. r. o. Miramar, s. r. o. Roman Brat

Som sklamaná akú litertúru v akom obale a za akú cenu produkuje Slovensko.

01.06.2015 2 z 5