wiix wiix komentáře u knih

Račte dál! Račte dál! Marianne Dubuc

Krásne!!! Skoro ako séria Rok v meste, s príbehom ktorý je tam napísaný aj ktorý si vytvoria deti samé.

29.01.2023 5 z 5

Zvieratká z abecedy Zvieratká z abecedy Ivona Ďuričová

Milé, aj keď nič nové to neprinieslo.

Zbohom, smútok Zbohom, smútok Olivia de Lamberterie

Nový rok som začala nie zrovna veselou knihou. Príbeh o bratovi, ktorý trpel melanchóliou a ako je čitateľovi odzačiatku jasné, nepokračoval nijak pozitívne je popretkávaný trefnými myšlienkami o živote, šťastí, ľudskej dôstojnosti a smrti. Ak máte pocit, že čítate stále nejaké romantické príbehy a klišé tak skúste toto.

Zimné rozprávky Zimné rozprávky Dawn Casey

Stromček náš! Touto fotkou sa s tebou lúčime, ďakujeme️Za vôňu, krásu, radosť v detských očkách a svetielka. Ale kks!
Nemôžeš sa len vypariť alebo hneď premeniť na nejakú zrecyklovanú hnedú policu na knihy?! Jak ťa dostaneme von cez zárubne zase?! Ihličie z teba nájdem za gaučom ešte v auguste, dík.
Inak kniha. Je krásna, veľmi! Rozprávky sú netradičné a mne popravde úplne nové a neznáme a naučili ma napr. prečo si ľudia kupujú vianočnú ružu (neznášam ju).

Kórejské halušky Kórejské halušky Dominika Sakmárová

Ak nesledujete Dominiku Sakmárovú a libujete si vo vychytávkach, odlišnostiach, zaujímavostiach a srandách ďalekého východu, tak robíte chybu. Po Mačacom kožuchu prichádzajú Kórejské halušky atie sú rovnako vtipné a zaujímavé. Medzi dvoma drámami, thrilermi či romantikami je to ideálne čítanie. Pobaví aj informuje. Ale teda hlavne pobaví.Moje naj sú zima v Kórei, škôlky lebo to je také aktuálne alebo ich jedlo a to ako to autorka vtipne zaobalila.

Som mama Som mama Kristína Farkašová Tormová

Mám tu nejaké knižné resty z roka minulého. Bola som v knižnici..to znie ako HermionaNo kvôli úplne inej knihe (Zbohom, smútok mám rozčítaný a je to pecka!) a táto na mňa zakývala z police a keďže som fakt že mama, išla som do toho. Bolo to presne také, ako je napísané v úvode:humorné a s nadsázkou, miestami silené, ale je to asi vec vkusu. Oddychovka, vyslovene pre prepnuté matky

02.01.2023 3 z 5

Lolita komplex Lolita komplex Romain Slocombe

Začalo to dobre, napínavo, smutne. Čakala som trošku viac a dostala som taký priemerný čítateľský zážitok o obchode s bielym mäsom, umení, sklamaných nádejách, proste o živote.

16.12.2022 3 z 5

Pokánie Pokánie Ian McEwan

Nekonečne dlho mám túto knihu v knižnici. Už som aj videla film a musela počkať, kým naň zabudnem. Úspešne. Dosť dobré to bolo! Ba až veľmi. Mňa to chytilo hneď odzačiatku. Zvláštny podmanivý štýl rozprávačky a zápletka - veľká veľká vina, ktorá hádam ani nejde odpustiť. Sttašne to bolo silné, dlho budem nad tým premýšľať.

09.12.2022 4 z 5

Chlapec, krtko, líška a kôň Chlapec, krtko, líška a kôň Charlie Mackesy

Toto bolo riadne milé. Na mňa príliš pozitívne a motivačné, ale ja som Grinch všetkých motivačných kníhV knihe boli však pasáže, ktoré by skm si v inom živote chcela zapamätať a hovoriť ľuďom ako múdrosti a poučenie. No teraz na to nemám mentálnu kapacitu. Zatiaľ vám teda len poviem: choďte do knižnice a požičajte sebe alebo svojím väčším deťuchom túto krásne ilustrovanú nežnú knihu plnú povzbudzujúcich a pravdivých viet

09.12.2022 4 z 5

Tvoja neprítomnosť je tma Tvoja neprítomnosť je tma Jón Kalman Stefánsson

Stefansson, nesklamal si. Si moja niekoľkoročná, smutnokrásna, islandská láska. A aj naďalej budeš. Tento krát to bolo iné ako Keflavícka sága, trochu neštandartné ale aj tak tvojim štýlom pochmúrne, vábivé a proste dokonalé. Nebudem sa viac rozpisovať, recenzii nájdete veľa, ale kníh ako táto určite nie

09.12.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Pred nejakým časom na mňa odvšadiaľ vyskakovala táto kniha, tak som si ju zaželala na Vianoce a nechala dosť zapadnúť prachom. Asi som mala divné obdobie, no nevedela som sa do nej začítať. Ale keď to konečne prišlo- páni!! Brutálne ma to dostalo. Pripomínalo mi to utópiu Príbehu služobníčky plus to bolo ešte o nás a našej mohloby-histórii.
Prečítajte si.

14.11.2022 5 z 5

Kam to koukáš, medvěde? Kam to koukáš, medvěde? Eric Carle

Nemám rada slovo "kukáš" a tak ma kniha dráždila veľmi. Ilustrácie a farby boli na dieťa náročné.

14.11.2022 3 z 5

Medvídek a potopa světa Medvídek a potopa světa Katarína Macurová

Skvelý nápad, stupňovanie deja a napätia, pekné ilustrácie.

14.11.2022 4 z 5

Staveniště už jde spát, copak se mu bude zdát? Staveniště už jde spát, copak se mu bude zdát? Sherri Duskey Rinker

Mne sa tie ilustrácie naozaj nepáčili, ach jaj! Ale rýmovačky vydarené, milé a synovi sa to páčilo.

Dráčik, nehnevaj sa! Dráčik, nehnevaj sa! Robert Starling

Knižočla pre väčšie deti o tom, ako zvládať hnev. Trošku náročná, no nápaditá.

14.11.2022 4 z 5

Svet potrebuje človeka, ako si ty Svet potrebuje človeka, ako si ty Joanna Gaines

Pre staršie a hĺbavejšie deti, skôr pre tie, ktoré sú schopné otvoriť oči a zamyslieť sa nad rôznorodosťou na svete ako pre tie utláčané, ale predsa krásne dielo.

Čakanie na vlka Čakanie na vlka Sandra Dieckmann

Krásne, krásne!! O strate, o smrti, o priateľstve, o spomienkach.

14.11.2022 5 z 5

Potulky nocou Potulky nocou Rotraut Susanne Berner

Toto je také podobné ako Rok v meste. Chcelo by to byť také pekné, nápadité a chytré, ale niečo tomu chýba. Málo detailov, nepremyslené, nestupňujúce sa veci - ako keď v Rok v meste zhorí budova vo februári, v marci ju zbúrajú, do júla stavajú atď. Toto bolo len milé a zaujímavé a Matuliakovi sa niektoré stránky veľmi páčia, ale to je asi všetko‍️

09.11.2022 4 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Toto si dajte! A to hovorím ja, dlhoveký odporca literatúry o Osvienčime (niežeby som bola odľud, mne je z toho vždy všelijako, ale melodramatické knihy ako Pôrodníčka z Osvienčimu a Moja babka tety koňa syna pravnuk bol lekár v Auswitze mi skazili chute). Toto bolo iné. Okrem toho, že ide o nápaditý a metaforicky spracovaný komix o holokauste a jasneže hrá na city, je aj o živote po "tom", o psychických obetiach, rodinách, proste o živote.

09.11.2022 5 z 5

Radostná správa Radostná správa Peter Gärtner

Choďte so knižnice. Ja som si tento komix chcela už dlho kúpiť ale akosi som to odkladala, až som ho úplne nového nečítamého našla v knižnici! A som aj kus rada, že som si ho nekúpila, lebo takto mi to stačilo. Teda! Bolo to pekné, naozaj krásne spravený komix. Pútavý, aj smiešny, aj trpký. Ja som len čakala trochu viac vtipu a trochu viac o živote Lasicu a Satinského a ono to bolo viac o ich práci, divadle a hlavne režime, ktorý sme tu mali od cca 60 do 70tych rokov.

09.11.2022 4 z 5