Zvieratká z abecedy

Zvieratká z abecedy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349072/bmid_zvieratka-z-abecedy-YlS-349072.jpg 4 33 11

V knižke plnej veselých básničiek sa deti zoznámia s pruhovanou zebrou, s barančekom Neposedkom aj so žirafiačikom, čo ľúbi čokoládu, s pandami fešandami, so zatúlaným sloníkom a s inými zvieratkami. Na konci knižky sa všetky ukryli do hádaniek. Kto v nich zvieratká objaví, bude dobrý kamarát aj s ABECEDOU.

Luciluc
03.03.2024 5 z 5

Knížka čtená dětem. Byla to jedna z prvních knížek, kterou jsem pořídila, když byla dcera malá. Byla to (a dodnes ještě je, je jí pět let) její oblíbená knížka. Teď ji čtu mladšímu synovi (2 roky), kterému se líbí hlavně obrázky. Ilustrace jsou opravdu povedené, krásné! Básničky jsou krátké, rýmy někdy trochu drhnou, ale dají se nad tím přimhouřit oči :) Jsou tu básničky o známých zvířátkách (štěňátko, koťátko, telátko, lištička,...), ale i o těch méně známých (koala, cikády, tesařík, ibis, rejnok,), ta rozmanitost se mi líbí. Na konci jsou pak zvířecí hádanky/doplňovačky. Na seznámení malých dětí se zvířátky a básničkami doporučuji.

Péťa Z.
06.12.2023 5 z 5

Krásně ilustrovaná knížka nabízí básničky i o zajímavějších zvířatech, která se běžně v dětských knihách tohoto typu neobjevují (například ibis).
Jako plus na konci naleznete i hádanky.
Vydařené dílo. :-)

wiix
29.01.2023 4 z 5

Milé, aj keď nič nové to neprinieslo.

mstychov
07.01.2023 5 z 5

Knížka mě nadchla nejen krásnými obrázky, ale i básničkami, které jsou krátké a snadno zapamatovatelné.

Četli jsme je s dětmi před spaním a moc se jim líbily. V knížce najdeme básničky na všechna možná zvířátka. Celkem 27. Nám se moc líbila například panda, žirafa a had. Ale nachází se tam i pejsek a kočička. :)

Celkově si myslí, že se jedná o povedenou knížku pro děti.

MilackovaN
15.11.2021 5 z 5

Krásné ilustrace a básničky i o méně známých zvířátkách. O téhle knize jistě vím, že ji jednou pořídím svým dětem.

danuska
10.04.2021 5 z 5

Vydarená knižka pre deti. Krásne ilustrácie, básničky super, hádanky na konci. Mojim deťom sa veľmi páči, a opakovane sa k nej vraciame.

michaela3542
14.06.2020

Kupovala jsem na základě ilustrací od Adriana Macha, protože ilustrace v knížkách o Gerdě miluji. Knížka obsahuje 27 básniček a hádanky. Básničky jsou oproti ilustracím slabší, některé rýmy jsou takové nucené, trošku nesmyslné. Ale možná to je dáno překladem. Hádanky jsou spíš doplňovačky slov. Dále mám výhradu o básničce o datlovi, protože na obrázku je jasný strakapoud. Přesto je kniha naprosto kouzelná a jsem ráda, že ji máme v knihovničce.

Ďumbierka
18.05.2020 5 z 5

Milujem ilustrácie Adriana Macha. Kniha je krásne spracovaná. Vo vnútri sú väčšie písmenká, takže sa číta veľmi dobre. Básničky na každé jedno písmenko sú originalne, krátke tak-akurát a milé. Tak isto sú použite trošku netradičné zvieratká, nielen tá bežná “klasika”. Za mňa vydarená, originálna knižka na učenie sa abecedy ❤️.

Aleen
03.12.2019 4 z 5

Povinně jsem přečetla celé, celé rodině. Vtipné a pěkné básničky s ilustracemi, které evokují některé animované pohádky :-). Zdají se mi na dost slušné úrovni a jako bonus na konci hádanky k jednotlivým zvířátkům. Sice byli některé verše maličko šroubované do rýmů, ale u mně neztratily na kouzlu. V naší rodině budou pod dvěma stromečky :-)

Aknel26
10.09.2019 3 z 5

Obrázky jsou opravdu krásné a zvířátek je hodně, s některými se syn setkal vůbec poprvé (cikády, rejnok, ibis, tesařík), básničky jsou ale až na pár výjimek o dost slabší, rýmy jsou často dóóóóst násilné. Doporučuji prohlížet a nečíst!

IvikaS
11.12.2018 4 z 5

Hezké, originální a jednoduché básničky.

děti poezie pro děti

Ivona Ďuričová