Čakanie na vlka

Čakanie na vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427463/bmid_cakanie-na-vlka-XVH-427463.jpg 5 67 18

Líška a Vlk sú nerozluční priatelia. Spolu behajú, plávajú v jazere, pozorujú hviezdy a obdivujú zázraky sveta. Až dovtedy, kým Vlk jedného dňa neodíde navždy preč... Nádherná obrázková kniha s precíteným príbehom o priateľstve a strate a o tom,ako ju prekonať.

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Ikar (SK)

Waiting for Wolf

20.01.2024

dost smutný příběh.

Luciluc
Luciluc
08.11.2023 5 z 5

Tahle kniha mě zaujala ve vteřině. Má dechberoucí ilustrace! Půjčila jsem si ji, upřímně, jen kvůli tomu, že jsem se chtěla kochat těmi obrázky. Až pak jsem začala zkoumat o čem vlastně je...Smutný, ale krásný příběh. I slzu jsem uronila, to se mi hodně dlouho nestalo. Textu je pomálu, ale i tak to má myšlenku a poselství. Za mě opravdu povedené dílo, pokud chcete menší děti seznámit se ztrátou někoho blízkého a jak z toho ven.

Josh
Josh
07.06.2023 5 z 5

ČVdDK 8 o zvířeti. Jsou knihy ke čtení a knihy ke snění. Tato patří k těm druhým, protože jakkoli na stránkách předkládá bolestné téma je na nich i srdce na dlani, hloubka lásky a dech života. O zvířecích průvodcích v nádherné grafice nemluvě....

Karcoolka2210
Karcoolka2210
26.05.2023 5 z 5

Ach, tie ilustrácie, no nádhera. Príbeh je jednoduchý, ale ide do hĺbky a krásne rozpráva o priateľstve a strate milovaného pre menšieho čitateľa.

zvěřinec
zvěřinec
23.05.2023 5 z 5

Jak málo stačí...

bibi.r
bibi.r
15.05.2023 4 z 5

Pro děti 4+

Mladší děti určitě daný přesah nepochopí. Se starším, téměř sedmiletým, jsme o tom mluvili, co asi může znamenat to, že se vlk změní v hvězdu.

Dětem i mně se velmi líbí zajímavé ilustrace, ty jsou pro nás opravdu hodně lákavé a milujeme jejich detailní studování a hledání.

Knihotyna
Knihotyna
05.05.2023 5 z 5

U autorčiných knih si jako první všimnete ilustrací a barevného ladění celé knihy. Vše do sebe krásně zapadá a kniha by dokázala příběh vyprávět i bez vět :).
Příběh o ztrátě. O bolesti. O tmě, úplném dně. Ale také o uvědomění si. A radosti. Vzpomínkách. Kráse. Smyslu života. O tom, jak jít po ztrátě dál.
Jsem ráda, že jsem na knihu narazila a že jsem měla možnost si ji přečíst a dozvědět se tak, že taková kniha je. Že zpracovává právě téma odchodu a následného vyrovnání a nalezení vlastního života, aniž bychom zapomněli na toho, kdo odešel.

broskev28
broskev28
06.12.2022 5 z 5

Krásná, převážně obrázková kniha, která může pomoci při ztrátě někoho milovaného, s kým jsme prožili krásné chvíle. Jednoduchou formou dětem poradí (a prozradí), co je důležité a co nám zůstává i poté, co nás milovaná bytost navždy opustí.
Jak píší někteří, nechtěla bych tuhle knihu dětem předčítat - asi bych bulila jako želva. Ale je skvělé, že takové knihy existují.

wiix
wiix
14.11.2022 5 z 5

Krásne, krásne!! O strate, o smrti, o priateľstve, o spomienkach.

27.05.2022

Myslím si, že to je pro děti který někoho ztratili :-(

gratia
gratia
03.04.2022 5 z 5

Nádherná knížka. Já se u ní rozbrečela už v knihkupectví a hned jsem ji koupila. Pro děti, které ztratily někoho blízkého, může být tento příběh zvlášť silný. Aby si i přes smutek vždy připomínaly vše hezké, co s tím člověkem prožily.

Termaap
Termaap
24.03.2022 5 z 5

Já se poslední dobou u dětských knížek nějak často dojímám. I u “ČEKÁNÍ NA VLKA” jsem měla potíže dočíst dcerkám do konce.

Je to kniha o ztrátě někoho blízkého, o následném trápení se a nakonec i o vyrovnání se s jeho věčným odchodem. Možná byla kniha spíše pro mě, než pro mé holčičky; ty zprvu nepochopily, kam vlk tak náhle odešel a nechápaly tím pádem ani mé emoce.

Knížku bych určitě doporučila všem dětem, které potkalo něco tak hrozného, jako je ztráta blízkého člověka či třeba i zvířátka. Myšlenka, že se bude v podobě hvězdy zjevovat každou noc na obloze, může být myslím velmi uklidňující a konejšivá.

V neposlední řadě musím vyzdvihnout ilustrace; jsou skutečně nádherné, pohádkové, kouzelné.

Knihomura
Knihomura
07.02.2022 5 z 5

Krásné, krátké, ale výstižné, nádherné ilustrace.

Davidin
Davidin
20.01.2022 5 z 5

Na několika ilustrovaných stranách a při minimu vět je shrnuto tolik podstatného. O vypořádání se se ztrátou kohokoliv se dá mluvit různými způsoby, tato cesta je decentní a citlivá. Někoho může oslovit, jiného ne. V tomto tématu není univerzálního klíče. Za sebe doporučuji.

intelektuálka
intelektuálka
06.01.2022 5 z 5

Poetické, moudré a okouzlující .... čtení pro potěchu

O síle přátelství a bolesti ze ztráty .... a také o přijetí životních ztrát i nálezů....

Krásné ilustrace - lištička zamotaná do sametové hvězdné přikrývky ....

A nakonec smíření .... každý z nás má na nebi svou hvězdu ...

Určitě doporučím.

mataaskorice
mataaskorice
25.12.2021 5 z 5

Knížka o smrti, o ztrátě někoho blízkého. Psána poetickým jazykem, metaforicky, textově úsporně, přesto s jednoznačným vyzněním. Stejně jako v jiných autorčiných knihách je minimalistický text vložen do krásných, pestrých ilustrací a tvoří tak opravdu líbivý a příjemný celek.

mrabla
mrabla
31.10.2021 5 z 5

Nádherná kniha! Pro mě velká síla....

TerJac
TerJac
14.10.2021

Milé, poetické. Jak se cítíme, když o někoho přijdeme? A co s tím? Kniha pro malé čtenáře, která mírně nakousává téma životních ztrát a smutků.

přátelství pro děti pro děti od 3 let anglické pohádky

2018  91%Pady
2021  95%Tajemství lesa
2020  69%Pes, který spolkl svět
2022  94%Kouzelné pírko
2020  97%Čakanie na vlka

Kniha Čakanie na vlka je v