Vyomi Vyomi komentáře u knih

Havel Havel Michael Žantovský

Jedna z nejvěrnějších a nejrozsáhlejších biografií Havla od člověka, který byl jeho přítelem. Na můj vkus až moc rozboru jeho tvorby, děl, her, psaní i když to bylo asi hlavním udělem Havla. Uvítal bych více z doby jeho prezidentování. Kniha se četla hezky, nemohu ovšem říci, že bych se dozvěděl něco nového a závratného. Havla -jako člověka- je škoda.

14.04.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem přečetl jak v češtině, tak v němčině. Drsný příběh školačky v kleštích velkoměsta. Autentický příběh při kterém se mi párkrát hrůzou naškrabatil obličej. Chtristiane si neuvědomoval, že celým tím šílenstvím ubližovala i lidem ve svém okolí, hlavně své matce. Život může být krutý a je jedno jestli člověk žije na bohatém Západě či někdě jinde.

15.04.2016 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Užasné čtení. Přečetl jsem všechny deníky. Některé vývoje děje bych si přál trochu jinak, ale na Nicka Twispa určitě nezapomenu. Otázkou je do jaké míry je možné brát si ze života tohoto ulítlého puberťáka příklad :-)

14.04.2016 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Jak jsem již uvedl u prvního dílu, pohádka pro náctileté a dospělé. Oddychové čtení pro zasmátí.

14.04.2016 3 z 5

Mladík v Nevadě Mladík v Nevadě C. D. Payne

Poslední díl byl pro mě lehkým zklamáním. Nick je zde "váženým pánem", časy puberťáka jsou pryč. Rozuzlení s Sheeni bych uvítal více napínavější. I tak mi bylo líto, že koncem tohoto dílu končí etapa Nicka Twispa.

14.04.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná pohádka pro náctileté a dospělé. Lehké čtivo pro zasmání.

14.04.2016 3 z 5