vladceTyran vladceTyran komentáře u knih

Co mi vyprávěl mimozemšťan - Jsou již mezi námi? Co mi vyprávěl mimozemšťan - Jsou již mezi námi? Claude Vorilhon

Dá se tomu celkem věřit... také to vysvětluje spoustu záhad.

28.09.2014 5 z 5

Gump & Comp. Gump & Comp. Winston Groom

kvalitní pokračování

08.01.2014 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Parádní komix, přečetl sem ho jedním dechem, jenom skoda ze je to rozdělené na tolik dílů. Byl podle toho natočet i serial (přesně podle komixu) a film (nebyla to přesně replika a končilo to úplně jinak, ale líbilo se mi to více :-).)

08.01.2014 5 z 5

Mistrovství v C++ Mistrovství v C++ Stephen Prata

Nejlepší učebnice C++ k dostání v českém překladu

28.12.2013 5 z 5

Ponořme se do HTML5 Ponořme se do HTML5 Mark Pilgrim

dobré počtení o vývoji prohlížečů a specifikací CSS3. Bavilo mě to, navíc je to zdarma ke stažení ze stránek nic.cz, ale lze koupit i tištěnou verzi. Je to určena těm co HTML a CSS již ovládají alespon v její starší verzi HTML 4 a CSS 2.1

21.10.2017 5 z 5

JQuery: Kuchařka programátora JQuery: Kuchařka programátora kolektiv autorů

Moc se mi líbí uspořádání, knížka je určená spíše těm co už mají alespoň základy JS mají. Je to takové pěkné shrnutí, jak a na co jquery používat.

28.06.2017 5 z 5

A Bůh pravil: Musíme si promluvit! A Bůh pravil: Musíme si promluvit! Hans Rath

Těšil jsem se protože to vydalo moje oblíbené vydavatelství. Bohužel, je to blbost.

15.02.2017 odpad!

Sensei ze Šambaly II Sensei ze Šambaly II Anastasia Novych

ufff... asi prvních 60% stran sem trpěl. Je to celkem o ničem, ale co mě na tom nejvíc štvalo? každá pátá věta začinala na "propukli jsme ve smích", "smáli jsme se" atd. Mě to směšný nepřišlo, spíš to byla otrava, kdyby to byl normální příběh tak by to jakž takž šlo. A těch zbylých 40% stran to naštěstí zachránilo. I tak má kniha cenný význam, kdyby autorka ořízla první polovinu tak bych dal plnej počet hvězdiček.

15.02.2017 3 z 5

CSS pro zelenáče CSS pro zelenáče Martin Snížek

je velmi přehledná a dobře srozumitelná, jen škoda že je to jen CSS2 a ne také 3.

30.06.2016 5 z 5

Zombie: Příručka pro přežití Zombie: Příručka pro přežití Max Brooks

Takové základy jak se nelapit do spárů zombíků, na co si dávat pozor a na co se v případě nutnosti připravit, kam a jak se ukrývat, na co myslet. Nenajdete tam nic o tom jak uvázat smyčku a podobné věci, na to jsou jiné specializované knihy. ke konci knihy jsou reálné, zaznamenané příběhy z útoků zombies. Nechápu proč to je zařazeno do žánru scifi nebo humor, tohle zařazení má i amazon, přitom tam ani nic humorné neni a scifi žánru je to na hony vzálené, já bych to zařadil du žánru survivor.

24.03.2016 5 z 5

CSS okamžitě CSS okamžitě Louis Lazaris

V anotaci píšou že je předpokladem znát html, css neni potřeba - v 6 kapitolác vás provede od úplných základů - to má být hodně hloupý vtip. Jestli umíte html a ne css, vyhněte se téhle knize jako čert kříži. Předpokladem je umět vytvořit alespon jednoduchý web (tj znát html a alespon základy CSS), jinak v tom budete tápat a stejnak se to nenaučíte, pro lamy doporučují spíše tvorba webu pro začátečník / "krok za krokem".
Berte to jen jako nástavbu na vylepšení a prohloubení znalost v CSS. Čekal jsem více, hodnotil bych to 95%.

06.08.2015 5 z 5

100 nebezpečí – Jak se jim vyhnout, jak je přežít 100 nebezpečí – Jak se jim vyhnout, jak je přežít Anna Claybourne

obecné návody, spíše průměr, rozhodně neodpovídá doporučené ceně!

19.07.2014 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Nudné, nezáživné dílo. Líbilo se mi že zachytávala dobu ve které se děj odehrával a bylo to v doporučené četbě, kvůli tomu sem to dočetl až dokonce. Jinak mě docela dost dostal úryvek (kvůli tomu sem si to taky koupil, čekal sem něco z období války) na zadní obálce knihy, kterej s příběhem neměl pranic společného!!! Byl to krátký epilog na konci knihy!

08.01.2014 2 z 5

Sex, drogy & cyb'n'roll Sex, drogy & cyb'n'roll Petr Heteša

Přečetl sem si prvních pár stran a řekl sem si "Sakra tohle už jsem někde četl", knížku sem zatim odlozil a až budu mít náladu tak si ji přečtu.

29.12.2013

Nevermore Baltimore Nevermore Baltimore Petr Heteša

trochu zklamání, průměrné brakové dílo

28.12.2013 3 z 5

Programování pro úplné začátečníky Programování pro úplné začátečníky Radek Hylmar

Knížka vám dá slušné základy programování na kterých lze stavět, at už se budete chtít později učit C, C++, C#, java, php, nebo kterýkoliv jiný jazyk... Vše je velmi názorně vysvětleno.

28.12.2013 5 z 5

Okolnosti smrti S. H. Okolnosti smrti S. H. Max Bubakoff (p)

Odpad! Naprosto nezáživná knížka, spousta sprostých a urážlivých slov! Stránky bez číslování!

07.12.2011 odpad!

Diamantová cesta Diamantová cesta Iva Hlaváčková

Souhlasím se Sarumanem, ale ta stolní hra na přebalu je skvělá!

05.12.2011 odpad!