Vierush88 Vierush88 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se mi líbila, hezky se čte. Ze začátku jsem ale měla pocit, jakoby to byla práce gymnazisty v hodině literatury, takový jednodušší a možná krkolomný styl psaní. Buď se to po 1/3 knihy zlepšilo, nebo jsem si zvykla. Námět originální, ale výsledek je jasný delší dobu.

16.01.2023 4 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Příběhy Gereona Ratha jsou velmi chytlavé a originální. Líbí se mi i to, že jsou zasazeny do 30. let. Začíná se sem vkrádat nacisumus, což tvoří zajímavé linky.
Bohužel, na sérii mi začíná vadit stupňující se množství překlepů a chyb, za což samozřejmě autor nemůže.

19.07.2022 5 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Fantastická kniha, fantastický seriál. Bohužel takto to v dnešních vztazích často chodí. Kdyby si zvládli říct, co chtěj a na co myslí, a ne jen naznačovali.......kde mohli být?

10.02.2023 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Naprosto geniální kniha!

29.06.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Vtipy se neustále opakují. Již čtu spíše ze setrvačnosti.

30.08.2022 3 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Krásná kniha s nepochopitelnými zápletkami přesně podle mého gusta.

18.08.2022 5 z 5

Kamióny volvo Kamióny volvo Erlend Loe

Originálně psaná kniha, přímá řeč bez uvozovek, "komunikace" s autorem. Styl psaní prvního dílu mi byl ale bližší. Knihu doporučuji, skvělý námět.

19.07.2022

Konec světa, tak jak ho známe Konec světa, tak jak ho známe Erlend Loe

Po prvním skvělém a originálním díle, ucházejícím druhém, je toto velké zklamání.

22.05.2023 1 z 5

Mít a nemít Mít a nemít Ernest Hemingway

Kniha se velmi dobře četla. Některé pasáže mi přišly, jakoby byly v knize navíc. Například předposlední kapitola o vlastnících jachet kotvících v přístavu. S knihou to nesouviselo.

08.07.2022 3 z 5

Možná je to jinou mentalitou Japonců (děkování kabelce, že vám celý den sloužila), nebo faktem, že mají malé byty (aby se vešli do bytu mají věci všude po zemi), ale kniha mi přišla naprosto zbytečná a nedokážu si představit, že může někomu "změnit život" jak je často uváděno.

29.06.2022 odpad!