Veve11111 Veve11111 komentáře u knih

Spoznal som ťa bosú Spoznal som ťa bosú Kelly Rimmer

Musím sa priznať, že som, ani neviem prečo, od knihy veľa neočakávala. Zmenilo sa to však už po prvých stránkach. Kniha ma zaujala hneď od začiatku a tiahlo sa to až do konca. Zhltla som ju za 2 dni a za ten čas som mala ozaj problém pustiť ju z ruky. Bolo to spôsobené asi štýlom písania autorky, pretože príbeh a dej je v podstate taká klasická romantika, no aj napriek tomu, to pre mňa nebola len jedna z mnohých podobných romantických kníh. Táto mi určite zostane ešte dlho nie len v pamäti, ale aj v srdci. Okrem iného sa mi páčilo aj to, že záver nebol rýchlo uťatý, ako to pri takto ladených koncoch býva, ale po vrcholiacej udalosti, ktorou sa dej v podstate skončil, sme si ešte mohli užiť pár strán tejto knihy a jej čítanie ukončiť pomaly a nie unáhlene. (Avšak s pripravenými servítkami, ktoré nepoužije asi málokto). Chválim, odporúčam a už teraz sa teším na čítanie ďalších knižných skvostov tejto autorky :)

11.09.2022 5 z 5

Mesto Mesto Camilla Sten

Úprimne, od knihy som čakala niečo iné. Aj keď nie som milovník hororov, hororové filmy ani nepozerám, lebo se veľmi bojím, v tejto knihe ma nevystrašilo vôbec nič. A práve nejaký jemný horor som podľa anotácie čakala. Kniha nebola zlá, čítala sa dobre, avšak myslím si, že téma opusteného mesta sa dala spracovať aj oveľa lepšie a zaujímavejšie. Rada sa pozerám na Urbex videá, tak som myslela, že tuto to bude niečo podobné - taký knižný urbex, avšak nebolo tam toho až tak veľa. Čo sa týka deja, viac ma bavili časti z minulosti a bola som spokojná aj so záverom, ktorý nebol pritiahnutý za vlasy, ale dá sa povedať, že všetko logicky vysvetlil, to mám rada. Knihu odporúčam, avšak nečakajte žiadnu ducharinu, horor, pri ktorom nebudete dýchať.

29.07.2022 3 z 5

Prevtelenie Prevtelenie Emma Donoghue

Knihu som "zhltla" za 4 dni (čo je u mňa expresná rýchlosť). Moc sa mi do nej nechcelo, ale už po prvých stranách som vedela, že sa mi bude páčiť. Príbeh je nevšedný, zaujímavý, koniec neprekvapujúci, ale zato dobre zvládnutý. Knihu určite odporúčam.

19.07.2022 5 z 5

Keby zavolal Keby zavolal Rosie Walsh

Kniha sa mi veľmi páčila. Čítala sa dobre, rýchlo. Námet zaujímavý, nič zložité, ale napriek tomu napínavé. Prvá polovica knihy sa mi páčila viac, záver mi prišiel taký trochu odfláknutý, ale nevadí. V konečnom dôsledku hodnotím veľmi pozitívne.

28.05.2022 5 z 5

Dobré dievča Dobré dievča Mary Kubica

Knihu som doslova zhltla za jeden deň. Nebola v podstate ničím tak výnimočná, ale veľmi dobre sa mi čítala. Nemyslím si, že v knihe bolo niečo prekvapivé, a že tam bolo veľa nečakaných zvratov, to nie, ale aj napriek tomu pre mňa mala niečo do seba. Aj keď sa môže zdať, že ide o napínavý triler, pre mňa bola kniha nakoniec príjemnou oddychovkou, pri ktorej som na konci aj slzičku vyronila.

28.01.2024 5 z 5

Neznámy v našej spálni Neznámy v našej spálni Samantha Lee Howe

Dosť nudná kniha. Vytáčala ma neskutočná naivita hlavnej hrdinky.

10.12.2023 2 z 5

Terapeutka Terapeutka Helene Flood

Pri knihe som sa nejak zasekla. Niežeby bola úplne zlá, ale mne osobne asi nejak nesadla.

16.09.2023 3 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Musím konštatovať, že za mňa bohužiaľ najslabšia kniha zo série. Stále ide o výborne napísanú knihu, avšak od tohto autora a samotnej série človek čaká proste niečo viac.

07.08.2023 5 z 5

Vlčia hora Vlčia hora Ivana Ondriová

Druhá kniha, ktorú som od autorky čítala a musím povedať, že prvá (Tu si v (ne)bezpečí) sa mi páčila oveľa viac. Táto bola taká nemastná, neslaná. Veľmi naivná, až nerealistická s jednoduchou zápletkou. Koniec ma vôbec neprekvapil. Čítala sa však celkom dobre a rýchlo.

06.07.2023 3 z 5

Outsider Outsider Anthony Franze

Od knihy som veľa nečakala, ale milo ma prekvapila.

28.06.2023 5 z 5

Tretí do partie Tretí do partie Sophia Money-Coutts

Za mňa celkom blbosť :/
Kniha mi neprišla ani nejak moc vtipná, ako sa tu niektorí čitatelia v komentároch zmienili. Možno dvakrát som sa jemne pousmiala, ale to je asi tak všetko. Dej sa vliekol, do čítania som sa musela nútiť. A naozaj nechápem, načo bol celý príbeh dobrý, keď kniha zrazu z ničoho nič skončila úplne inak a s celým predošlým príbehom záver nema v podstate nič spoločné. Hmm zvláštne. Čítala som aj oveľa horšie knihy, ale ani toto nebolo nič moc pre mňa.

19.02.2023 2 z 5

Gamblerova žena Gamblerova žena Ružena Scherhauferová

(SPOILER) Vzhľadom na citlivú a ťažkú tému bola kniha napísaná veľmi zle, až nereálne. Závislý chlap by sa nikdy nesprával tak ako muž v knihe, a žena závisláka by sa rozhodne nikdy nesprávala tak, ako manželka v knihe. Celé to bolo absurdné, nereálne. Manželka ma celý čas doslova vytáčala, popravde, ešte viac ako ten chlap. Ona v celej knihe len lamentuje, hovorí o tom, čo jej muž robí, ale pri tom ona sa mu nijak nesnaží pomôcť, dokonca mu aj dáva peniaze, platí zaňho dlhy a začne mu kradnúť a klamať aj ona. Takto sa to vôbec nerobí. Z jej strany úplná pasivita, veď tomu chorému človeku treba aj nejako pomôcť, ak ho ľúbime. Ale ona nerobila vôbec nič. A najabsurdnejšia scéna bola pre mňa scéna, keď sa muž vyhrážal samovraždou a odišiel z domu a nechal jej list na rozlúčku. Tak ona si myslí, že je zbabelec a neurobil by to, ale zároveň sa oňho aj veľmi bojí a netrpezlivo ho čaká, ale zároveň očakáva aj políciu, ktorá jej príde oznámiť, že našli jej muža. Prečo nič nespraví? Prečo ho nejde hľadať? Nekontaktuje políciu? A keď sa jej muž nakoniec vráti, tak ona ho ešte provokuje a doslova sa mu vysmieva, že je zbabelec, preto to neurobil. No čistá absurdita. A koniec knihy? Čistý des. Autorka očividne nevedela, ako sa s touto témou popasovať a tak radšej nechala gamblera zomrieť. A keby aspoň naozaj spáchal samovraždu, žeby to bola taká výstraha pre gamblerov, ktorý by si knihu prečítali, kam až môžu extrémne dlhy človeka dohnať. Ale nie, jeho zrazí auto. Aj tak by podľa mňa bol lepší záver, a vlastne úplne celá kniha by bola lepšia, keby sa v nej niečo dialo - keby sa obaja manželia pustili spolu do boja s touto odpornou chorobou (závislosťou) a na konci ukázali čitateľom, že sa to dá a že po úspešnej liečbe vedia aj také páry opäť viesť šťastný a pokojný život. Autorka si ale očividne vybrala tému, ktorú sa jej nepodarilo úplne dobre spracovať.

27.11.2022 1 z 5

Len nie láska nebeská Len nie láska nebeská Catherine Bennetto

Spočiatku som sa do knihy musela dostať, ale od cca. polovice to už šlo a veľmi ma začala baviť.

16.07.2022 5 z 5

Čo sa dá robiť, keď prší Čo sa dá robiť, keď prší Marissa Stapley

Knihu hodnotím veľmi pozitívne :)

18.06.2022 5 z 5

Tá, čo prežije Tá, čo prežije Megan Miranda

Do knihy som sa akosi nevedela dostať, možno až posledných sto strán ma to ako-tak začalo baviť. Potenciál to malo, no mne táto kniha nejak nesadla.

08.07.2021 3 z 5

Vražda v Mena House Vražda v Mena House Erica Ruth Neubauer

Od knihy som očakávala trochu viac...

09.03.2024 3 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Úprimne - mňa táto kniha dosť nudila. Doslova som sa pri nej zasekla a vôbec sa mi nechcelo do jej čítania. Je rozťahaná s veľa zbytočnými postavami, ktoré celú knihu pribúdajú. Tým pádom sa tam odohráva veľa nepodstatných vecí, namiesto toho, aby sa dej zameral skôr na menej postáv a viac do hĺbky. Tak si potom človek ani nemôže vytvoriť s tými postavami žiadny vzťah. Kniha pre mňa nebola oddychovkou, lebo sa mi ju vôbec nechcelo čítať. Ku koncu sa to možno trošku rozbehlo, ale mám pocit, že to bolo len tým, že som ju chcela už rýchlo dočítať. Škoda.

16.02.2024 2 z 5

Ešte jeden deň Ešte jeden deň Fabio Volo

Taká jednoduchá zmeska. Je tam aj humor, aj trošku dosť trápnejší humor, aj romantika. Len mi akosi prekážalo, že to bolo spojené do jednej knihy. Záver bol pekný, páčil sa mi.

15.01.2024 3 z 5

Smrť a kúzelník Smrť a kúzelník Tom Mead

Príjemná, jednoduchá, klasická, oddychová detektívka. Nečakajte žiadne napätie. Táto knihu (snáď konečne) prelomila moju čiateteľskú krízu. Odporúčam, ak chcete niečo jednoduchšie.

05.11.2023 4 z 5

Pomalý oheň Pomalý oheň Paula Hawkins

Za mňa lepšia ako predchádzajúca od autorky.

28.08.2023 4 z 5