veronika1998 veronika1998 komentáře u knih

České země rozmarné i kruté České země rozmarné i kruté Luboš Y. Koláček

Krásná kniha, kde jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí, o kterých jsem neměla tušení. Kniha k doplnění znalostí historie.

18.06.2020 4 z 5

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády Jana Raila Hlavsová

Krátká ale příjemná knížka o parašutistech v době, kdy byli v kryptě. Průměrná kniha, která neurazí.

18.06.2020 3 z 5

Ze zákulisí života královny Alžběty II. Ze zákulisí života královny Alžběty II. Michaela Košťálová

Kniha je psána celkem pěkně, ale spoustu informací jsem už znala... Občas to mělo nějaké mouchy, je to taková průměrná kniha...

15.06.2020 3 z 5

Zrození českého státu Zrození českého státu Jan Bauer

Velmi zajímavá kniha o zrození naší země. Moc se mi líbili různé teorie a názory. A vůbec autora mám moc ráda, protože si vždy z jeho knih vezmu informace, které jsem se ve škole nedozvěděla.

14.06.2020 4 z 5

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Pěkný román o Johanně z Rožmitálu. Autor zase nezklamal. Doporučuji.

14.06.2020 5 z 5

Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Čurda z Hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Miloš Doležal

Knihu jsem četla spíše pro informace o Čurdovi, ale nakonec jsem ji přečetla kompletně celou. Přečtena za jedno odpoledne.

14.06.2020 3 z 5

Čachtická paní: Krvavý polibek Čachtická paní: Krvavý polibek Martin Jaroš

Na knížku jsem se těšila, na to že mám přečteno více knih o Alžbětě Báthoryové, tak tato kniha mě nějak neuchvátila. Takový průměrný příběh... Přesto se četla dobře a rychle.

17.08.2020 3 z 5

Skandály a aféry velkých panovníků Skandály a aféry velkých panovníků Vladimír Liška

Krásná kniha se spoustu zajímavostí. Ačkoliv je tam spoustu faktů, přečetla jsem ji velice rychle, doporučuji.

15.06.2020 4 z 5

Tajná láska Jakuba Krčína Tajná láska Jakuba Krčína Eliška Jindrová

Krásný čtivý román z dob Rožmberků, doporučuji.

15.06.2020 5 z 5

Rožmberkové - první po králi Rožmberkové - první po králi Jan Bauer

Miluju Rožmberky, takže přečtení této knížky jsem neodkládala. Kniha byla pěkná a čtivá. Autor opět nezklamal, jeho knihy se prostě čtou sami.

14.06.2020 3 z 5

Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte Život českých panovníků - Králové a královny jak je neznáte Hana Kneblová

Kniha se mi moc líbila, protože byla plná zajímavostí a mnoho jsem se dozvěděla.

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Knížka byla o milence Eduarda Platageneta. Knihu bych rozdělila na dvě části, první jsem zhltla téměř na jeden nádech, ale druhý se mi táhl a já knihu málem nedočetla. Moc politiky najednou.