veron_nika veron_nika komentáře u knih

Vincent Vincent Barbara Stok

Poucne, pekne, obcas trochu psycho, ale to k umelcom patri. Odporucam.

03.07.2017 4 z 5

Čaroborci Čaroborci Terry Pratchett

Ja neviem... Nato, že je to fantasy a údajne najvtipnejšie z tejto série som knihu čítala šialene dlho. Nebola zlá, ale nebolo to ono. Musím však uznať, že Terry Pratchett má inteligentný humor, nad ktorým som sa viackrát pousmiala. Možno bola chyba, že som začala čítať rovno piaty diel... Asi Terrymu dám ešte šancu, ale zrejme nie hneď.

27.03.2017 3 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Rozkošné "čítanie" v ktorom sa nájde hádam každý človek ktorý je, alebo bol vo vzťahu. Zdalo by sa, že je to knižka iba pre dievčatá, ale pár ilustrácií som poslala popri čítaní aj priateľovi a tiež ho pobavili. A ako tu už niekto spomínal musím Vás varovať: po prelistovaní tejto knihy budete mať chuť ísť na rande :-)

27.03.2017 4 z 5

Geniálna priateľka Geniálna priateľka Elena Ferrante

Genialne. Pri citani tejto knihy som mala chut horlivo gestikulovat rukami ako taliani, zacala som sa uplne inak pozerat na svoje topanky, mala som chut ucit sa latincinu a grectinu, citila som vonu mora a talianskej kuchyne. Atmosfera knihy je vykreslena tak dokonale, ze mate pocit, ze tiez zijete na dvore v Neapole a citite obrovske sklamanie a tak trochu aj ulavu, ked zistite, ze tam nie ste.

04.03.2017 5 z 5

Bludy z nudy Bludy z nudy Sacha Sperling

Hlavný hrdina je 3/4 knihy tak nesympatický a máte chuť ho prefackať a prefackať aj jeho rodičov. Postava Augustina je pre mňa osobne pravdepodobne najnesympatickejšia literárna postava vôbec. Nato, že má kniha ani nie 160 strán som ju čítala asi 2 týždne, lebo som proste nemala chuť tráviť čas s týmito dvoma. Knihe som chcela dať jednu hviezdičku, ale zachránilo to posledných asi 30 strán, kde si Sacha začal uvedomovať, že má problém a analyzovať ho. Keby bol pomer opisu závislosti, večierkov a nielen homosexuálneho sexu a pomer riešenia situácie a bojovania so závislosťou opačný, mohla to byť výborná kniha. Škoda premrhaného potenciálu...

22.01.2017 2 z 5

Búrlivé výšiny Búrlivé výšiny Emily Brontë

Túto knihu som čítala najmä kvôli Čitateľskej výzve 2017 a popravde sa mi do nej veľmi nechcelo. Dnes môžem povedať, že neľutujem. Kniha je tak krásne temná a napriek tomu, že v nej takmer nie sú kladné postavy, zamilujete si ju. A možno aj pochopíte, že niektorí ľudia sú krutí a zlí jednoducho preto, lebo sú neskutočne nešťastní.

18.01.2017 4 z 5

Život po arabsky Život po arabsky Emíre Khidayer

Velmi dobra kniha. Mala som ju na policke neprecitanu asi 4 roky a z neznameho dovodu som ju pred Vianocami zacala citat. Myslela som si, ze co to o arabskej kulture viem, ale pri citani tejto knihy som sa presvedcila, ze som vedela iba velmi malo. Jedine co mi na knihe vadilo bolo, ze na jednej strane je napisana pre laika, zrozumitelne a putavo a na druhej strane su v knihe castokrat prilis podrobne informacie, ktore si citatel nema sancu zapamatat (z coho som napr. ja bola mierne deprimovana). Napriek tomu knihu vrelo odporucam ako milovnikom arabskej kultury, tak aj ludom s predsudkami voci arabom.

03.01.2017 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Táto kniha je bomba. Zimomriavky, kniha na zamyslenie, ktorá vo Vás zostane ešte veľmi dlho po prečítaní. Povinné čítanie pre každého.

02.01.2017 5 z 5

Operácia Popoluška Operácia Popoluška Hope Tarr

Uplne mimo mojho zanru (dostala som ju na Vianoce) sladke, romanticke, akoze napinave, ale cakala som, ze to bude horsie. Vramci oddychovej romantickej literatury lepsi priemer. Ale pre mna max. na 2 hviezdy.

27.12.2016 2 z 5

Čitateľ z vlaku o 6.27 Čitateľ z vlaku o 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Na rozdiel od väčšiny ma táto kniha bavila hneď od začiatku. Zápletka bola nečakaná a postava Julie neskutočne sympatická. Super nápad na knihu, škoda toho konca, resp. ak už si autor nevedel odpustiť romantický koniec, mal ho rozpracovať trochu viac ako na 3 strany.
Čo ma však na tejto knihe nenormálne rozčuľovalo boli chyby v slovenskom vydaní. Korektor by mal okamžite dostať výpoveď, lebo tak odfláknutú a zle spravenú prácu som už dávno nevidela. Slovenská korektúra mi pokazila čitateľský zážitok. ,,Vďaka" Ikar.

20.12.2016 4 z 5

Bez peří Bez peří Woody Allen (p)

Nie, nie a este raz nie. Allenove filmy ano, knihy nie.

05.12.2016 1 z 5

Malé radosti Malé radosti Hermann Hesse

Niektoré príbehy sú nesmierne pôvabné a majú častokrát priam poučný záver. Pre mňa však trošku nuda. Druhýkrát si ju celú určite neprečítam, avšak k 2 - 3 poviedkam sa plánujem vrátiť.

21.11.2016 2 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Nečakajte žiadneho Harryho Pottera. Tento svet je o dosť chudobnejší o čary a magické postavy. Keby tam nebola detektívna zápletka, asi by to bola riadna nuda. Z knihy mám zmiešané pocity, niekedy som sa od nej nevedela odtrhnúť, inokedy šiel dej zas šialene pomaly a nevedela som sa dokopať čítať ďalej. V zásade však pekný priemer, ktorý spája krimi a fantasy, čo je dokonalé kombo. Musím však povedať, že najväčším kladom tejto knižky je jej dokonalá obálka. Tá je tak krásna, že som si kvôli nej kúpila aj druhý diel a kúpim si aj tretí. Vizuálne najkrajšia kniha aká sa mi za veľmi dlhú dobu dostala do rúk.

Hello. My name is Anča Pagáčová Hello. My name is Anča Pagáčová Lucia Siposová

Veľmi milé oddychové čítanie. Pobaví a dobre padne po ťažkom dni, keď chce človek vypnúť. Musím pochváliť grafické spracovanie, ktoré sa skutočne vydarilo. :-)

Stalker Stalker Lars Kepler

Napínavé, ale zbytočne rozsiahle. 200 strán z tej knihy by sa kľudne dalo vypustiť a nič by nestratila. Pri niektorých častiach som musela sedieť vedľa priateľa, aby som vôbec mohla ďalej čítať (tak som sa bála). Rozuzlenie bolo nečakané a autori vedia veľmi dobre navodiť napätie a popísať drastické scény. Nie je to na 5 hviezdičiek, ale určite si od autorov ešte niečo prečítam.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Dokonalá kniha. Bola to tá voľba, ktorá geniálne zapadla do nálady a duševného rozpoloženia. Budem o nej ešte dlho rozmýšľať a zimomriavky mám vždy, keď si spomeniem na Naoko. Neskutočne dobre sa čítala (s niektorými inými knihami od Murakamiho mi to šlo ako v lete na saniach) a dúfala som, že nikdy neskončí. Určite sa zaradila medzi moje obľúbené knihy. Veľmi by som chcela vedieť čo čakalo Tórua ďalej.

18.11.2016 5 z 5