Venezia Venezia komentáře u knih

Ruština pro samouky Ruština pro samouky Vladimír Schön

Pozitíva tejto malej učebnice: krátke články, podstatná slovná zásoba, tabuľky s výslovnosťou a gramatikou a formát akurát do kabelky. Detto: angličtina a němčina.

23.06.2013 4 z 5

Němčina pro samouky Němčina pro samouky Štěpán Zapletal

Pozitíva tejto malej učebnice: krátke články, podstatná slovná zásoba, tabuľky s výslovnosťou a gramatikou a formát akurát do kabelky. Detto: angličtina a ruština.

23.06.2013 5 z 5

Naučte sa používať zen Naučte sa používať zen David Scott

Buddha na sklonku života údajne zmenil význam prvých troch krokov Vznešenej osemdielnej cesty takto:
1. Chci málo.
2. Nauč sa byť spokojný.
3. Teš sa z pokoja a ticha.

23.06.2013

Jazdec bez hlavy Jazdec bez hlavy Thomas Mayne-Reid

Tiež som túto knihu čítala v detstve stále dokola. A meno Maurice som plánovala dať raz svojmu synovi, kým som nezistila, že sa číta Móris. :-)

23.06.2013 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Zaujímavé, že táto kniha sa páči hlavne ľuďom, ktorí sa radi prezentujú ako kresťania. Takže milí kresťania, to, že sa v knihe spomína boh, neznamená, že je dobrá. Túto gebuzinu cirkev neodsúdi ani nezakáže, lebo navádza k bezhraničnej poslušnosti, aj za cenu surového zabitia dieťaťa. Chcela by som vedieť, koľkí z vás by odpustili vrahovi svojho dieťaťa!!! A teraz dajte 5 hviezdičiek.

22.06.2013 odpad!

Tajemná labuť Tajemná labuť Shana Abé

Nebyť happyendu, ani by to nemusela byť červená knižnica. Pekný príbeh, v rámci žánru patrí k tým lepším.

22.06.2013 4 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Kto dnes nepíše o upíroch, už snáď nie je ani spisovateľ.
Nepochopila som tú inkubačnú dobu - Radleyovic deti sa stali upírmi až ako tínedžeri, čudné, že každý v inom veku, ale v rovnakom čase /žeby niečo ako kiahne?/. Alebo boli dvojčatá? Fakt už neviem. Hlavne, že zo dňa na deň skrásneli a stali sa populárnymi medzi spolužiakmi, lebo nič nie je v živote stredoškoláka dôležitejšie.
Aj tento literárny žáner mal mať pravidlá a logiku, nie?

22.06.2013 1 z 5

Červený Bedrník Červený Bedrník Emma Orczy

Aj aristokracia potrebuje svojho MacGyvera.
Hodnotiť knihu nemôžem, videla som len filmy (tie boli fajn).

22.06.2013

Manželka a matka králů - Berta s velkou nohou Manželka a matka králů - Berta s velkou nohou Martina Kempff

Kto by povedal, že rozprávka Husiarka má reálny základ...

22.06.2013 4 z 5

Trampoty s paní Walewskou Trampoty s paní Walewskou Marian Brandys

Život pani Walewskej /† 31/ je ako z červenej knižnice. Prvého syna mala s nám neznámym mužom, preto ju vraj rýchlo vydali za starého Walewskeho /čiže nebola až také neviniatko/, druhého s cisárom Napoleonom /ich prvý sex bolo vraj de facto znásilnenie, keďže Mária omdlela/ a tretieho s druhým manželom, francúzskym maršálom grófom d´Ornano. V knihe autor spomína jednu situáciu: Jej druhý manžel ju veľmi miloval aj desiatky rokov po jej smrti. Keď sa vyskytla v rodine nejaká pozitívna udalosť, hovorieval, aby šli do miestnosti s jej obrazom, nech sa s nimi môže radovať aj pani maršálová. No nie je to romantické?

21.06.2013 4 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Je mi toto vôbec treba???
Ak je toto úspešná autorka, tak ľuďstvu naozaj klesá IQ.

21.06.2013 odpad!

Požiar indiánskeho pohrebišťa Požiar indiánskeho pohrebišťa Rudolf Haas (p)

Túto knihu som vo fáze "Divoký západ, mayovky a spol." milovala.

19.06.2013 5 z 5

Rytířka z Voračova Rytířka z Voračova Anna Březinová (p)

Hlavná hrdinka je fakt nebojácna, hlavne čo sa týka sexu. Na dvesto stranách zažije toho viac, ako Angelika vo všetkych dieloch. Tak slabé, že ďalšie knihy autorky ma nezaujímajú.

19.06.2013 odpad!

Madame Tussaud Madame Tussaud Michelle Moran

Nuda. Oveľa lepší a kratší (!) román o pani Tussaud napísala Dorrit Willumsen.

18.06.2013 1 z 5

Navštívení krásy – italská renesanční lyrika Navštívení krásy – italská renesanční lyrika Giovanni Boccaccio

Ja poézii veľmi nerozumiem, ale Gaspara Stampa ma dostala. Nádhera!!! Výnimočná žena s výnimočným talentom - napísal už o nej niekto knihu?

Zamilovaný Voltaire Zamilovaný Voltaire Nancy Mitford

Pekná kniha, číta sa sama. O markíze natočili Francúzi krásny film. Z knihy si pamätám jednu vtipnú situáciu: keď umrela Voltairovi mecenáška, vyvstala otázka - kto zdedí Voltaira?

Silvester s Balzacom Silvester s Balzacom Wolfgang Kohlhaase

Za poviedky Vymyslená reč /odohráva sa v koncentračnom tábore počas 2. svetovej vojny/ a Dievča s P. /odohráva sa tiež počas 2. svetovej vojny/ dávam 5 hviezdičiek.

Láska v Německu Láska v Německu Rolf Hochhuth

Nie je to tak úplne román, ani nie je veľmi ´čtivý´. Ale téma je zaujímavá. Knihu som čítala asi pred pätnástimi rokmi a stále si pamätám, ako Churchill trikrát oklamal Hitlera.

16.06.2013 4 z 5

Utajené polibky Utajené polibky Petra Nachtmanová

Vďaka anotácii som sa na knihu tešila, o to bolo sklamanie väčšie. ´Neodolatelný Zbyšek´ tak veľmi miluje hlavnú hrdinku, že jej odporúča, aby sa vydala za surovca Filipa, lebo mu chce dokázať, že mučil jeho sestru. Postavy konajú proti zdravému rozumu a sexuálne násilie knihu naozaj neoživilo. Z námetu sa dalo urobiť viac.

15.06.2013 2 z 5

Moja skvelá kariéra Moja skvelá kariéra Miles Franklin

Knihu som čitala v štrnástich a veľmi sa mi páčila, až na ten koniec. Nechápala som, prečo hlavná hrdinka odmietala Haroldove žiadosti o ruku. Ach, tie kariéristky...

15.06.2013 5 z 5