Vendomila Vendomila komentáře u knih

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

(SPOILER) Zbožňuji tvorbu Ransoma Riggse. Zbožňuji svět, který dokázal vytvořit. A také zbožnuji jeho postavy. Já jsem už četla veškeré díly Sirotčince, které vyšly. Samozřejmě všechny měly něco v sobě, ale za mě Mapa dní je/byla/bude nejlepší (Zkáza ďáblova akru byla taky dobrá, ale Mapa dní lepší). Líbilo se mi nahlédnout do každodenního Jacobova dne. Jeho rodina, každodenní činnosti, škola.... Tahle kniha byla skvělá. Měla vše co měla mít. Doporučuji!

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Bylo to fascinující. Rozhodně ne nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, ale určitě je to jedna z těch, které mám v plánu si přečíst znovu. Na Hledání Aljašky se mi asi nejvíce líbil nápad “venkovní“ střední. Škola kde o přestávkách nejsou studenti zavření v budově je pro mě něco neuvěřitelného. Také se mi líbil kamarádský vztah mezi Milesem a Plukovníkem, dva odlišní kluci, kteří se díky ubytování skamarádí a stanou se z nich nejlepší přátelé v dobrém i ve zlém. To bylo hodně fajn. Celé knížka se mi líbila, ale celkem mě štvalo, že byla tak krátká . Rozhodně doporučuju. Přečetla jsem na jeden zátah.

13.11.2021 5 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Tato kniha od Alice Osemanové mě tolik nezaujala. Byla fajn. Ale přišlo mi, že to byla spíš reklama na Solitaire. Skoro nic se v knize nepsalo. Bylo tu pár hezkých ilustrací a zpráv, které si mezi sebou postavy posílaly, ale jinak nic moc. Tuto knihu bych doporučila spíš lidem, kteří ještě nečetli Solitaire, ale chystají se na to.

18.12.2021 2 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Kniha se mi velmi líbila. Sedla mi Tori, její rodina... Velmi se mi líbil Toriin styl myšlení. Všichni si občas připadáme jako ona (nebo aspoň myslím :). Rozhodně doporučuji.

18.12.2021 5 z 5

Frida Frida Bárbara Mujica

Zajímavý příběh slavné umělkyně Fridy Kahlo. Film nebo kniha? Za mě určitě kniha. Byl to román, a ne biografie, čtení bylo poměrně rychlé a příjemné. Pro mě bylo velmi osvěžující číst z pohledu Fridiny sestry, a ne z pohledu Fridy, nebo nějakého spisovatele, který se zabývá psaním biografické literatury. Kniha se mi velmi líbila. Je to jedna z mála knih, kterou musíte přečíst až do konce. Doporučuji.

05.12.2021 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Miluji Rupi Kaur a její tvorbu. Podle mě je skvělá umělkyně a velmi silná osobnost. Kolik si toho vytrpěla... Je obdivuhodné, jak se s tím vypořádá. Home body určitě doporučuji všem. Je to kniha, která vás chytí a nepustí až do konce.

Třeťák Třeťák Ella Fever

Takže Třeťák. Bylo tam hodně věcí nad kterými jsem se musela pozastavit a chvíli přemýšlet. Připadalo mi hrozně fajn si na malou chvíli zkusit být trans člověkem, a vlastně se podívat takovým lidem do hlavy. Knihu bych určitě doporučila lidem, kteří ještě moc nevědí o co jde (co je to LGBT+) a nebo lidem, kteří si jen chtějí odpočinou a pořádně se do něčeho začíst. Jedna z věcí, která mě na této knížce překvapila bylo to, že se celé kniha odehrává v Praze. Bylo to super. Rozhodně doporučuju!

11.10.2021 5 z 5

Kopie Kopie Lauren Oliver

Za mě tahle knížka byla slabší než ta předchozí (Replika). Přišlo mi, že byla už trochu zbytečná, mně osobně by stačil samotný první díl. Bylo to fajn, líbil se mi vývoj hlavních hrdinů, ale děj už byl.. nic moc. Doporučuji těm, kteří se nudí a neví po čem zrovna sáhnout.

28.02.2022 3 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Super YA fantasy. Zamilovala jsem si magický svět. Líbila se mi hlavní hrdinka. Na Ilse se mi nejvíce líbilo, jak se dokázala přetvařovat. Taky se mi líbilo prostředí. Starý Londýn... Bylo to skvělé, ale trochu zdlouhavé čtení. Přesto knihu rozhodně doporučuji. Už se těším na další díl.