Vavrec Vavrec komentáře u knih

Snadno & rychle 3 - Jednoduché recepty pro každý den Snadno & rychle 3 - Jednoduché recepty pro každý den Roman Vaněk

zatím nejlepší snadno & rychle, které vyšlo, recepty naprosto famózní.. minulé díly se s tímto nemohou měřit

24.10.2020 5 z 5

Matematický vesmír Matematický vesmír Max Tegmark

začátek knihy je velmi čtivý, avšak k závěru se kniha běžnému čtenáři vzdaluje mílovými kroky. Konec knihy je téměř nečitelný, pro laika nepochopitelný, což se však dá očekávat jelikož se kniha věnuje mimořádně komplikované problematice. Otázkou zůstává, zda-li by kniha pořád naplňovala svůj potenciál pokud by se pan Tegmark rozhodl knihu více zjednodušit. celkově knihu doporučuji všem vesmírným nadšencům

15.09.2020 3 z 5

Sushi – Doma, krok za krokem Sushi – Doma, krok za krokem Roman Vaněk

nejvíc

23.04.2019 5 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

nevím čím to je, ale knihy od českých autorů si většinou nekupuji, vždy když jsem v knihkupectví a vidím knihu, kterou napsal český autor, tak ji prostě jen tak přejdu, mívám takový pocit, jako kdyby ty knihy prostě neměly být dobré, ale anotace této knihy mne přitáhla natolik, že jsem to risknul, a neudělal jsem chybu !! výborně se čte, příběh je poutavý , není to žádné narychlo splácané sci-fi , které by působilo příliš nerealisticky. jediná věc která se mi příliš nelíbila, bylo to jakou katastrofu autor zvolil, průběh oné bouře a celkově vzezření krajiny po ní mi připadá už moc přitažené za vlasy, ale budiž, celkově to na zážitku nic extra nemění. pomyslnou šestou hvězdu dávám za krásně zpracovaný obal :) !

25.07.2017 5 z 5

Bratři ve zbrani Bratři ve zbrani Simon Scarrow

jako obvykle, naprosto perfektní kniha! Scarrow opět nezklamal. jen doufám že bude ještě psát dál tuto sérii. dost by mrzelo kdyby příběh navždy skončil takto.

14.11.2016 5 z 5

Pretorián Pretorián Simon Scarrow

Pro mne je tato kniha rozhodně nejlepší z celé série, už jen to, že autor posadil Catona a Macrona do role Pretoriánů je nesmírně vzrušující a po příběhu, který bude zasazen nějak více do Říma jsem neskutečně prahnul.

Jednoduše Mistrovské Dílo ! :)

pomyslnou šestou hvězdu bych dal za opravdu nádhernou obálku ;)

27.02.2016 5 z 5

Říšská vlajka zavlaje Říšská vlajka zavlaje Leo Kessler (p)

Na můj vkus je v této knize až moc omáčky( události mimo boj, vsadím se,že kdyby se tyto pasáže vynechaly, nezbyla by z knihy ani polovina) na druhou stranu je ten děj poutavý a celkově se to pěkně čte. :)

20.12.2015 3 z 5

Kursk: Německý pohled Kursk: Německý pohled Steven H. Newton

nemůžu říct že je to dobře čitelné pro normálního člověka. rozhodně tuto knihu nedoporučím někomu, kdo si libuje v historických románech apod. avšak pro člověka, kterého zajímají konkrétně detaily bitev je tato kniha bez diskuse jednou ze smetánky této třídy. alespoň soudě podle toho jakým stylem autor píše. přeci jen je to kniha pojednávající o bitvě u orelského výběžku, čili tanková bitva o kursk. ovšem nejsem profesorem militaristiky ani válečné historie. tak mne prosím neukamenujte pokud se ve svém názoru mýlím. :) :D

13.10.2015 4 z 5

Hitlerovi Češi Hitlerovi Češi Lukáš Beer

to binysek : absolutně nesouhlasím !

12.08.2015 3 z 5

Friedenstaube Friedenstaube Michael Winkler

z prvu jsem měl trochu pocit , že se jedná o sci-fi které je zpachtěné narychlo a na koleně ale postupným prokousáváním se knihou začnete objevovat to jak Winkler své knihy píše . příběh mě naprosto pohltil ,dobře vymyšlený i zpracovaný s jemným nádechem ironie . po dlouhé době scifi které jsem přečetl za pár hodin ;)

24.11.2014 5 z 5

Děti boží Děti boží Harold Coyle

kniha je napsána více než výborně , znalost autora v oblasti armády a militarystiky je bez debat , ale příběh mi připadá spíše klidný . Není to ten přiblblý americký Rambo. :)

14.09.2014 4 z 5

Protiútok Protiútok Leo Kessler (p)

ke knížce mám jen pár slov :

výborný příběh , výborně napsáno , výborně se čte .
Jen je škoda že to má jen 200 stran :( !

17.06.2014 5 z 5

Tkadlec Tkadlec Stephen Baxter

musím říct že do této knihy jsem šel jenom proto že mně zaujal ten příběh . kniha mně posléze zklamala nepřeberné množství postav které se objevují na dvou stránkách a na třetí zemřou,vzápětí je nahradí další a takto se to točí stále dokola dokud nepříjde závěr ze kterého si prakticky nemáte co vzít . Ta kniha má tak výborný námět , ale autor se tomu prostě nevěnoval .
Pořád se zabýval nějakou Marry která v tom příběhu nehrála vůbec žádnou roli.

Na závěr : kniha má vojenské téma, Vojenský obal . ale ze 400 stran které kniha má se vojenská akce situuje jen možná tak na 70
mohu říct že žádnou další knihu si od autora už nepřečtu.

17.06.2014 2 z 5

Pochod na Varšavu Pochod na Varšavu Leo Kessler (p)

knihu jsem bral s nadhledem , vzal sem v úvahu že je to jedna ze starších knih Lea Kesslera.
upřímně kniha se mi moc nelíbila čekal jsem spíše více vojenské akce než špionážní pletky.

ale styl kterým autor píše je proste nezaměnitelný . dokonce i příběh který se vám nezamluvá a nebaví vás se stává čtivým.

17.06.2014 3 z 5

Stíhací esa Luftwaffe za druhé světové války Stíhací esa Luftwaffe za druhé světové války Philip Kaplan

Kniha velmi pěkně ukazuje odhodlanost a čestnost německých pilotů, ukazuje jejich životy i vojenskou kariéru
Výborně volená slova a nezakalený historický pohled na věc . Kniha je velmi čtivá
Každý den se těšíte až znovu ulehnete a začnete si ji znova číst :)

Vřele doporučuji

29.05.2014 5 z 5

naprostá bomba

07.04.2014 5 z 5

Templáři. Fakta a mýty Templáři. Fakta a mýty Michael Haag

Kniha mne zaujala :) dobře se čte atd. ...... sice to není mínus , ale tato kniha je opravdu "učebnice" :)

18.02.2014 3 z 5

Hitlerova černá garda Hitlerova černá garda Jean Mabire

Výborný historický pohled , doporučuji :)

18.02.2014 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Výborná kniha , každopádně doporučuji ... Velmi vtipné zpracování , jasně zde vidíme kde bylo německo tehdy a kde je dnes ..
A ktěm kteří omýlají pořád dokola že se za války dělo co se dělo ... Blablabla ... Každá válka je strašná a to že někdo napíše dobrou komedii a lidé ji kritizují protože si utahuje s válečných zvěrstev .apod je prostě blbost

Dlouho sem se u knihy nezasmál tak jak u této :)

18.02.2014 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Opravdu výborná kniha , která je vlastně přímým svědectvím válečného veterána . Jenž této knize propůjčuje opravdu dobrou čitelnost a zaručuje kompletní vtažení do děje . ROZHODNĚ DOPORUČUJI !

06.02.2014 5 z 5