Hitlerovi Češi

od:


KoupitKoupit eknihu

Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Autor Lukáš Beer demonstruje, že pro Čecha v „Nové Evropě“ bylo ale zamýšleno rovnocenné místo vedle Němce, a to nejen na příkladě masové ideologické převýchovy české mládeže v Protektorátu, která měla být na přání německých míst vychovávána ve stejném duchu jako německá mládež v Hitler-Jugend. Víme skutečně, jak nacisté hodnotili rasové kvality českého národa? Ostatně i způsob, jakým se dnes běžně naprosto překrouceně interpretuje nacionálněsocialistická „rasová nauka“, svědčí o tom, že tento zásadní nedostatek – pramen mnoha mýtů i ahistorických smyšlenek – bylo již dávno potřeba napravit. Kniha čtenáře vůbec jako první historiografické dílo poválečné české literatury pravdivě, detailně a fundovaně seznamuje se základními principy dobové rasové nauky, obzvláště se zřetelem právě na český národ. Nejpozději pak je nejeden z českých akademických historiků komunistické minulosti a polistopadové současnosti usvědčen ze lži. Tím ale celý repertoár Beerových historických zkoumání dodnes tabuizovaných oblastí života Čechů v Protektorátu není ani zdaleka vyčerpán. Směli Češi za války studovat na německých vysokých školách a jaký byl o studium zájem? Chcete znát jména téměř stovky Čechů, kteří pomohli odhalit Heydrichovy vrahy a dostali za svou pomoc tučnou odměnu? Jaký obraz vytvářel o Češích v Říši tamější tisk? Kdo by chtěl odpovědi na tyto otázky najít v učebnicích dějepisu, neuspěje. Kniha Hitlerovi Češi kriticky, leč na základě fundovaných zdrojů, boří jeden protektorátní mýtus za druhým jako příslovečný domeček z karet....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202853/hitlerovi-cesi-QlD-202853.jpg 3.818
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Guidemedia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Přidat komentář
richard4510
14.11.2018

Zajimava kniha, nabizi podlozena fakta a dokresluji skutecnost o ktere se jinak mlci, urcite stoji za precteni. Autor v knize radne zdrojoval a cerpal z velkeho mnozstvi pramenu.

werewolf88
21.04.2018

Naprosto skvělá kniha. Autor zde velice střízlivě a bez přikrašlování popisuje zatím většinou tabuizovaný život Čechů v Protektorátu. Samozřejmě se to nebude hodně lidem líbit a tak budou autora nazývat lhářem, Sudeťákem, neonacistou, českým Irvingem,.... No ale co... srát na ně! .-)

Belbo
13.03.2018

Bože, to je zase extrém na pomezí fantasie. Na jednu stranu Beer předkládá některé z nepříliš známých informací (taktně pomlčí, že většina z nich už prezentována byla), na druhou jim dává naprosto zavádějící význam, má nulový kritický odstup, nebo účelově fabuluje. Počítá, že jeho čtenáři jsou parta neznalých idiotů, kteří ve své blbosti došli k předsevzetí, že jsou nějaké oficiální a neoficiální dějiny, či prorežimní historici. Takový český ulhaný Irving...

pavel7772
31.07.2016

Jak zminil Mayhem historii pisi vitezove.Zatimco s komentari s Trissi a Erilenne se neda souhlasit pac oni evidentne veri oficialni historii lzi a podvodu kterou jim serviruji statni historici kteri jsou za padelani historie placeni statem aby vytvarili historii k obrazu vladnouciho rezimu.Meli by se vsak obratit na druhou stranu revizionistickych historiku kteri pisi a prinaseji pravdu.Knihu vlastnim,precetl jsem ji a s touto tematikou jsem obeznamen i z jinych zdroju a jedna se o vyborny titul ackoliv pro nektere lidi je pravda bolestiva.Lide kteri nesnesou pravdu at tedy ctou svindl historii ktera je uspokojuje

mayhem993
27.12.2015

Historii píšou vítězové. Jde však pouze a jen o úvod do problematiky česko-německého soužití za III. Říše, ale zatím se ten proklatý internet nepodařilo úplně cenzurovat, takže si člověk může, tedy musí střípky mozaiky poskládat sám. Mějte mysl otevřenou.

Trissi
11.12.2015odpad!

Tak z tohoto veledíla mám pocit, že autor byl buď totalně zhulený nebo, což je pravděpodobnější, se jedná o nějakého potomka sudetského Němce. Ve své knize nám odhaluje úmysly nacistů, o kterých ani oni sami neměli nejmenší potuchy.

Erilenne
11.12.2015odpad!

Nemohu udělit vyšší hodnocení knize, jež se snaží přesvědčit čtenáře o výhodách nacistické okupace, jelikož nic jiného tato kniha nenabízí.
Oceňuji pohled z více úhlů, ovšem tvrdit mezi řádky, že prodloužení válečného stavu o pár měsíců či let a Němci by nás snad akceptovali jako rovní německé rase /o čemž mohou fantazírovat pouze lidé autorova ražení/, či příznivě psát o stvůrách vysoko v hierarchii okupační správy protektorátu je přímo výsměch lidem, jež "zásluhou" Moravce, K.H.Franka... přišli o život.

Soudný člověk rozezná manipulaci, skrytou v tomto literárním bahně, ovšem děsí mě ti mladší, kteří se již nebudou moci opřít o autentické vzpomínky, a příběhy svých příbuzných, či ostatních ve svém okolí, z dob II. světové války.

Ono není těžké udělat si obrázek o sudetském agitátorovi, jehož knihy vydává společnost propagovaná na stránkách těch, jenž popírají holokaust.
Smutné je na tom to, že je dáván prostor těmto agitátorům, jejichž počet roste úměrně k tomu jak pamětníci odcházejí.

Vavrec
12.08.2015

to binysek : absolutně nesouhlasím !